2 týždne ma bolí žalúdok a mám hnačku

6. máj 2024

Ahojte mám uz 2 týždne problém, bolí ma žalúdok, a také bolesti mám idem každu hodinu na veľkú. Hocičo čo si jem hneď utekám na záchod, bojím sa jesť ale keď nejem tak ešte horšie.. Kúpila som si Sucháre a čaj proti žalúdku hotová som 🥺..

nikaeli
6. máj 2024

Asi je už čas zájsť za lekárom 🤷🏻‍♀️
Inak skús aspoň čierne uhlie..
Ryžu, možno varenú mrkvu..

januska12323
6. máj 2024

Lekár?

viestta
6. máj 2024

Neustupujucu hnacku treba po troch dnoch riesit s lekarom. Zajtra chod k lekarovi, mas najvyssi cas.

pribinak
6. máj 2024

2 týždne sedíš na wecku a nenapadne tá ísť k doktorke? Cudne

crazy_cat_lady
6. máj 2024

Dva tyzdne mas hnacku, ze sedis kazdu hodinu na zachode a nic s tym nerobis?

autor
7. máj 2024

@crazy_cat_lady
@pribinak
@viestta
Dnes som bol u doktora dal mi lieky Oprazole

autor
7. máj 2024

Zobral krv štvrtok výsledky budú

milanm12
7. máj 2024

IBD?😏 Tiež takto začínalo, znenazdajky..

autor
7. máj 2024
milanm12
7. máj 2024

Zápalové ochorenia tráviacej sustavy.

ingridkras
7. máj 2024

Oprazole ti nasadil bez toho,aby mal výsledky z odberov?Máš vredy?Páli ta zaha a máš reflux?Bol ti diagnostikovaný Helicobakter?Ak nie,prečo ten Oprazole?Som zvedavá,ako ti dopadnú výsledky z odberov.Drzim palce.

autor
8. máj 2024

@ingridkras Nemám vredy ani nepáli ma zaha ani reflux nemám.Zajtra sa dozviem ale vcera som si dala Ibalgin a nebolel ma už žalúdok, len mám hnačku. Dnes dúfam že to bude lepšie.

dariaaa
9. máj 2024

@milanm12 mala som to iste a tiez mal doktor podozrenie.Nakoniec to bol len silny zapal.Oprazol pomohol

autor
9. máj 2024

@dariaaa Aj ja mám zápal výsledky prišli že sú dobré. Žalúdok ma uz našťastie neboli. Ani hnačku až tak nemám včera som bola len 3 krát...

autor
9. máj 2024

Povedal týždeň mám brať ešte tie Lieky.

dariaaa
9. máj 2024

Omeprazol je silny,pi aspon kefir popri.Mne do 3 dni zabral uplne.Skore uzdravenie

autor
9. máj 2024

@dariaaa a zabralo ti aj tie lieky? Ja len bojujem z hnačkou

autor
9. máj 2024

@dariaaa koľko dní si ešte malá hnačku ? Keď si si dávala lieky ?

dariaaa
9. máj 2024

Do 3 dni som mala uplny pokoj

autor
12. máj 2024

@dariaaa Môže ma bolieť žalúdok po tých liekoch? Stolicu už mám hustejšiu a chodím tak už 2 3 krát... A už jem normálne.

dariaaa
12. máj 2024

Moze,preto sm ti pisala,ze treba oit kefir,najlepsie by boli probiotika,jogurty.

autor
12. máj 2024

@dariaaa
@dariaaa Ja som si myslela že mliečne výrobky obmedziť

autor
12. máj 2024

Možno čo mám stolicu tak s toho zápalu

iwesska
12. máj 2024

@dariaaa Na hnacky je mliecny kefir uplne top,fakt🙈 Ked uz tak samotne probiotika a nie mliecne napoje v akutnej zapalovej faze. Ze to tebe pomohlo neznamena,ze je to spravne. Ani to nie je pravda, ze omeprazol je silny, je to najslabsie PPI ake existuje. Lieci sa s tym zapal zaludka. Kedze ju zaludok boli,ma tam zapal. A to som tych liekov ako zaludkar poskusala uz dost a od lekara viem,ktory je ako silny.
Autorka, treba ti absolvovat gastroskopiu,zobrat vzorky zo zaludka na helicobaktera, laktazu, DAO enzym, celiakiu...A hlavne NEJEDZ IBALGIN - rozklada zaludocnu sliznicu.

dariaaa
12. máj 2024

@iwesska ja som napisala co povedal mne doktor a ako som postupovala ja.Mne kefir neublizil a do 3 dni som mala pokoj.Ja by som ziadne gastro hned neriesila a pockala kým douzivam lieky,pretoze omeprazol sam o sebe sposobuje bolest zaludku.Ona ma hnacky zo zapalu,nie jedla.Tym,ze si da kefir,jej ukludni zaludocne steny a omeprazol jej vylieci zapal,tym hnacky ustupia.

autor
12. máj 2024

@dariaaa Nech to prejde už nech už mám pokoj

autor
12. máj 2024

@dariaaa Beriem od Štvrtka tie lieky tam to zabralo nechodím na záchod každých 30 minút ale každé 2 3 hod niekedy aj viac... Len Neviem prečo ma bolí žalúdok keď užívam lieky

autor
12. máj 2024

Alebo to mám zo stresu?

dariaaa
12. máj 2024

Naozaj je velka sanca ze to mas z tych liekov.A pre istotu o kombinacii kefir a hnacky...ak by sa tu este objavili mudri ludia

"Kefír
Antibiotiká majú za cieľ zabiť zlé baktérie, ktoré žijú vo vašich črevách a nejakým spôsobom vám ubližujú. Bohužiaľ, ich užívaním si zlikvidujete aj tie prospešné baktérie. Rovnako ako jogurt, aj kefír je fermentovaný mliečny výrobok. Avšak, obsahuje ešte viac dobrých baktérii ako väčšina jogurtov. Konzumácia kefíru počas záchvatu hnačky skracuje jej nežiaduci účinok na polovicu"
Hlavne nech ma izbovu teplotu,nie priamo z chladnicky

Ty len pekne papaj lahku stravu,pi vela tekutin,jedz vlakninu.Banany su velmi dobré, nie tie prezrete,ale tie ktore uz maju zltu farbu.Nie su este sladke.Tie su vyborne na creva.Neboj,prejde. Nenamena,ze ked mne za 3 dni,ze musi tebe.

autor
14. máj 2024

@dariaaa Ahoj to myslíš kefír mlieko ?