2 týždne mám problém prehĺtať tuhú stravu

blava44
23. dec 2013

mam problem uz 2 tyzdne s prehltanim tuhej stravy, schudla som uz 5 kg za 2 tyzdne, absolvovala som vysetrenia na orl + vytery, + krv, vsetko v poriadku, mate s tym niekto nejake skusenosti? potrava sa mi zasekne akoby v ohryzku a dalej ju nemozem dostat. uz som z toho zufala. poradite mi niekto? dakujem

zita19
23. dec 2013

Je to blbe. Mozno mas nejaky psychicky blok. Nezabehlo ti niecoa a zlakla si sa, ze sa dusis? Musi to byt stresujuce ale ked uz takto chudnes ostava uz len mixovat stravu. Viem je to odpudive, ale o hlade ostat nemozes. Hadam sa to polepsi ked budes postupne prechadzat od riedkej kasivitej stravy po hustejsiu s malymi kusockami. Drzim Ti palce aby to cim skor preslo.

zuzik307
23. dec 2013

@blava44 gastroskopia? prípadne sa dá zobraziť hltací akt na rtg /prechod kontrastnej látky pažerákom/...

trend270
23. dec 2013

Mala som tento istý problém v lete. Nízke železo, následne vysusenie sliznice v hrdle, bolestive, takmer nemozne prehltanie a na štitnej zlaze pseudocysta. Dajte si urobiť krvny obraz, vyšetrenie štitnej žľazy a skontrolovať cukor. Neodhalena cukrovka vedie tiež k vysusaniu sliznic.

desantana
23. dec 2013

To vyzera na psychiku. Nemas v sebe nahodou nieco nedoriesene, tajne, nieco, za co mas vycitky svedomia ... ???

stardust
23. dec 2013

mixovanu potravu dokazes prehltnut?

janinah
23. dec 2013

štítna žľaza vyšetrená?

barnica
23. dec 2013

Na Vašom mieste by som vyskúšala mixovanú stravu a kloktať morskú vodu tá zvlhčuje sliznice a nevysúša 😉 Držím Vám palce nech ste čo najskôr fit 😎

maria43
31. dec 2013

@blava44 moj manzel ma tiez taky isty problem a tiez asi 2-3 tyzdne, tak isto schudol 6 kg, bol u lekarky, zobrali mu krv, poslali na orl, vsetko ok, on sa pred 3 tyzdnami zlakol, lebo mu zabehlo a odvtedy to ma, je to psychicky blok. skus si to nejak povedat, ze vsetko bude ok, nic sa nedeje, nesustreduj sa, ze ides jest, citaj si pri tom napr.. ak to nepomoze, skus psychologa, su rozne techniky na taketo stavy. len to chce trpezlivost 🙂

valy
12. feb 2014

@blava44 ahoj, zlepsilo sa Ti to nejako? mne sa to tiez teraz stalo, na orl nic nevidel, tiez to uz trva druhy tyzden. trochu ma predtým bolelo hrdlo, ale bolest uz presla, len prehltat stale nemozem.

motiilik
18. jún 2014

Ahoj...mne to trva treti tyzden...schudla som 6kg,jest jem len vyzivu,jogurt nic tuhe..orl vysetrene,mam krc na lavej strane glgacieho traktu..dal mi 2 antibiotika,taktiez za sebou 3 balenia tbl.na uvolnenie svalstva a nic...absolvovala som krvne testy a vytery..cakam na vysledky a potom dalsie vysetrdnie u endokrinologa,neurologa...tak uvidim...tiez som z toho na prasky...je to neprijemne...napravilo sa to niekomu?ako dlho to trvalo?co zabralo?... 😒

jakub241
29. jan 2015

Dobry den ochorel som a musim brat antibiotika je to divne ale Tazko sa mi prehltaju tabletky.Raz som sa dusil s chlebom a od vtedy mam strach tekutu stravu jem ale chleba uz nie napr jem pagac a musim ho stale zapijat vodov pls neviete co by na toto zabralo aby som normalne aj tuhu stravu mohol jest ? ☹

anci852
29. jan 2015

@blava44 mne sa to stáva pri prežitých traumach, no ja som precitlivelý človek 😒 prvý krát mi to trvalo dlho možno aj pól roka bola som uz v takom stave, ze keď som videla ako niekto prehlta normálnu tuhu stravu tak mi bolo až do placu. Potom som to ešte pár krát mala no uz len pár týždňov a uz päť rokov nič 😀 môj názor, je to psychické, prejde to, ale to je len môj názor

arabela55
9. máj 2021

@maria43 ahoj a už lepšie manželovi, pomohlo niečo? Mám niečo podobne

arabela55
9. máj 2021

@motiilik ahoj. Vidím že stará téma, ale zabrali niečo jamám to isté

maria43
9. máj 2021

@arabela55 áno, už je to bolo dávno. Bol u psychiatra, ten mu dal niečo na upokojenie, lebo on bol v takom strese, že ani spávať nemohol, tak to na noc bral asi 2 týždne. Psychiater sa s ním porozprával, že si má uvedomiť, že je to len v jeho hlave a že jesť musí, tak pekne pomaly postupne sa to zlepšovalo, až to prešlo úplne. Začal jogurtami, detskými výživami, polievky, prívatky, atď. Hlavne pomaly a poriadne prežuť potravu. Držím palce.

arabela55
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
arabela55
6. jún 2021

@trend270 Zdravím a keď ste začali brať to železo tak vám to pomohlo?

arabela55
12. júl 2021

@anci852 Ahoj a ako to prešlo jednorazovo po pol roku, alebo tak postupne že jogurty si jedla, prívarky a potom aj tuhšiu stravu? brala si nejaké viamíny?

arabela55
16. máj 2022

@jakub241 Zdravím. Viem, že je to už stará téma, ale pomohlo vám niečo na to prehĺtanie, mám ten istý problém☹