Acetón v moči

deni75
26. feb 2015

ahojte baby ... prisla som si tu po radu 🙂 uz asi 3-4 dni citim na gatkach alebo pri moceni ako keby aceton... citala som ze sa to v moči može vyskytovat ale nejak som na nete nenasla nic bližšie... je to normalne alebo dovod na znepokojenie? este nikdy som u seba nic take nespozorovala 😒 dakujem voped

lorela
26. feb 2015

@deni75 Nedržíš prísnu diétu, či skôr hladovku? Je to častý jav (rovnako aj acetón v dychu) pri extrémnych redukčných diétach. Súvisí s inzulínom a ketónmi (nedržíš CKD?)

kadri
26. feb 2015

aceton v moci alebo v dychu je aj priznakom dehydratacie alebo cukrovky

deni75
autor
26. feb 2015

@lorela nie, vobec ziadnu dietu nedrzim ani nic podobne

lorela
26. feb 2015

@deni75 Nevylúčila si sacharidy (chlieb a prílohy) zo stravy?
Ak nie, pozor, môže to byť naozaj cukrovka. Treba na to upozorniť lekára.

deni75
autor
26. feb 2015

@lorela urcite nie, ja jem vsetko ... nic sa nezmenilo, len teraz zrazu to nejak prislo

siska53
26. feb 2015

@deni75 skus viac pit. Mojmu synovi vysiel tiez,ale to preto,lebo v case odberu mocu malo pil - mal tieto zaludocne problemy,co su teraz tak rozsirene - 3dnove ochorenia hnacky,vracanie a pod. Nechutilo mu ani pit.
Ak sa to nezlepsi ani pri dobrom pitnom rezime,veru,aj cukrovku signalizuje aceton v moci. :(.

janka279
26. feb 2015

@deni75 kedy ti naposledy robili odbery krvi (glykemiu, cukor v krvi)? Mala si hodnoty v poriadku? Moze to byt skutocne priznakom cukrovky.

titkovamiriam
26. feb 2015

@deni75 urcite zajdi za lekarom nech ti spraví odbery,ak by si mala vo svojom okoli niekoho kto ma glukomer vieš si cukor zmerat aj tak,alebo vysku acetonu zisits z papierikov co sa daju kupi t v lekarni.Ale urcite ten doktor je najistejsi,lebo ak by naozaj islo o cukrovku a uz citit aceton nefunguje ti tvorba inzulínu.

petrouchka
26. feb 2015

@deni75 ja som mala aceton v moci pocas tehotenstva, ked som casto vracala - tiez mi lekarka hovorila, ze to je priznakom dehydratacie a toho, ze malo jem, resp. skoro vsetko vyvratim
nic s tym vsak nerobili, avsak doktorka hovorila, ze keby to neustupovalo a bolo to masivne, tak jedina liecba je infuzia, po case to ale preslo samo
cize, ak nie si tehotna, nedrzis prisnu dietu, tak by som isla k lekarke, urcite to nie je normalne, aby sa Ti to ozrazu stalo z nicoho nic bez zmeny stravovania alebo zivotneho stylu

deni75
autor
26. feb 2015

@siska53
@janka279
@titkovamiriam
@petrouchka dakujem baby, zajtra asi hned zajdem, aspon moc nech mi vysetri, nech viem ci to ozaj tak je ... kedze ta cukrovka

titkovamiriam
26. feb 2015

@deni75 držím palce aby to bo len,,niaky stres,, 🙂 a ak budeš chcieť napíš ako si dopadla

deni75
autor
26. feb 2015

@titkovamiriam dakujem, dufam ze to nic take nebude

janka279
26. feb 2015

@deni75 Inak je celkom pravdepodobne, ze to cukrovka nebude. Aceton v moci sa vyskytuje pri pokrocilejsej a dekompenzovanej cukrovke. To by si mala uz aj ine priznaky a vsimla by si si to.

nutrimas
27. feb 2015

@deni75 Zrejme sa navsteve lekara nevyhnete, nech vam pre istotu urobia potrebne vysetrenia a zistia hlavne pricinu...
Na posilnenie moc. ciest a obliciek, ktr. spolu uzko suvisia by sme Vam odporucili pravidelne uzivanie petrzlenoveho oleja, pomaha aj pri akutnom zapale, ci chron. diagnozach. Odporucana davka je 1KL rano a vecer: https://www.modrykonik.sk/shops/vyzivove-doplnk...