Agenéza obličky

lala1501
6. máj 2021

Maminky,je tu niektora ktorej babo sa narodilo s agenezou oblicky? Aky zivot ma vaše babo, ako ste to zvladli, mate vela obmedzeni?Som v 20tt a prave nam to diagnostikovali. Dakujem za kazdu odpoved

miskamisiq
19. aug 2022

@lala1501 Dobrý deň. Práve sa aj my nachádzame v tejto situácii, že sme v 20 týždni a diagnostikovali bábätku agenezu obličky. Môžem sa opýtať, či sa vaše dieťatko narodilo inak zdravé a či je teraz všetko v poriadku? Čítali sme rôzne diskusie ako detičky úplne v pohode žijú ale aj tak je tam obrovský strach.

expresser
3. jún 2023

@lala1501 ahoj. Ako sa vam dari?

lala1501
autor
4. jún 2023

@expresser ahoj, poklopem zatial uplne v pohode, kontroly všetko ok

expresser
7. jún 2023

@lala1501 tak snáď aj moj chlapček bude OK, tiež máme pravdepodobne iba pravú obličku ☹ . Ešte stále som trochu v šoku z tej správy, obzvlast ked vsetky kontroly na USG boli OK. Dokonca sme absolvovali aj morf. sono na specializovanom pracovisku, kam nas len pre istotu poslala moja gynekologicka, kedze som bola po prekonanej (a preliecenej) borelioze, a vsetko bolo OK. V podstate nas na SONE videli traja rozny lekari, ked pocitam aj 3D sono, a vsade vsetko OK. Az teda na druhy den po porode ta sprava od primarky ...

lala1501
autor
8. jún 2023

@expresser mne 2 lekary nic nepovedali az doktor Grochal a ten sa nemylil,po porode sa to potvrdilo.Neboj sa nie je to take hrozne ako sa na prvy pohlad zda,ja som bola z toho tiez mimo.oblicky su parov organ.a po slovensku behaju 100vky ludi co ani nevedia ze maju len jednu oblicku,lebo niekedy sa tieto vysetrenia nerobili

miskamisiq
8. jún 2023

@expresser Dobrý deň, môj synček má tiež len pravú obličku a na tej ma hydronefrozu 3 stupňa. Máme urobenú stomiu pre odľahčenie obličky a budúci mesiac ideme na Mag3, čo je vyšetrenie na koľko percent funguje.

lala1501
autor
8. jún 2023

@miskamisiq mozem sa opytat tu hydronefrozu vam diagnostikovali hned po narodeni?

miskamisiq
8. jún 2023

@lala1501 Hydronefrozu sme mali potvrdenú už počas tehotenstva. A každou kontrolou sa len zhoršovala, nakoľko mal reflux už v brušku.

lala1501
autor
9. jún 2023

@miskamisiq velmi drzim palce aby sa to malinkemu upravi love a bol ok

miskamisiq
9. jún 2023

@lala1501 Ďakujeme veľmi pekne. Malý je nezbednik, dávame sa pomaly do poriadku, čaká ho ďalšia operácia a veríme, že po nej sa výsledky ešte zlepšia. Oproti tomu, keď sa narodil je to neporovnateľne lepšie.
Chcem sa Vás ešte opýtať, má vaše dieťatko nejaké obmedzenia, čo sa týka stravy alebo zatiaľ fungujete bez obmedzení?

lala1501
autor
9. jún 2023

@miskamisiq nefrolog mi povedal ze moze jest vsetko ako kazde dieta v jej veku, takze pouzivame uz aj sol ale uplne minimum,inak je normalne. Obcas si da aj z pizze 🤣 ,jedava to co my len tym stylom ze tesne pred dovarenim jej odoberiem a naše este dochutim viac. Snazim sa aby dost pila ale su dni ked menej a su dni ked viac, ponukam ju stale ale zas na silu sa to neda