Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dvojcievny pupočník a agenéza obličky

dijany
1. okt 2015

Ahojte je tu niekto kto má u bábätka dvojcievny pupocnik a agenézu obličky? Ja som teraz v 32 tt a celkom sa bojím o malého a priebeh porodu.

vera0808
4. jan 2016

@dijany ahoj mne teraz zistili dvojcievny pupocnik a dilataciu panviciek obliciek ,ze vraj ked som bola na trysomi teste a vysledky boli dobre tak si to nemam vsimat ale tiez sa obavam co bude.ja som teraz 22t.ty uz asi mas aj dietatko..ked mozem vediet ako to dopadlo ? dufam ze je vsetko v poriadku :D

dijany
autor
5. jan 2016

Ahoj, ano maly ma uz 6 tyzdnov 🙂. Co sa tyka dvojcievneho pupocnika maly nemal ziadne problemy..Narodil sa s vahou 3066g a meral 49cm. Narodil sa spontanne v ukoncenom 39. Tyzdni. A dokonca mu nasli aj druhu oblicku. Mame presne to co ty dilataciu obliciek.obe su vsak vyvinute rovnako. Ibaze ta jedna mu tlaci na mechurik. Takze nas poslali na urologiu a nefrologiu.Ale tam som este nebola.Malicky je bez problemov.. Krasne pribera...A cika 🙂Nemusis sa vobec bat.. Ja som bola poslana na morfologicky ultrazvuk. Bola som v Martine u Dr. Grochalu. Toho ti velmi odporucam isla som odtial omnoho kludnejsia 🙂

vera0808
6. jan 2016

Ahoj dakujem za povzbudzujucu odpoved a tesim sa stebov ze maly je v poriadku.Dufam ze to bude aj u mna tak..Ja som bola na morfo u dr.Slezaka v dunajskej je tiez velmi dobry ,vlastne on mi vsetko zistil..Tak drzim palce ,nech sa dari aj nadalej 🙂

dijany
autor
6. jan 2016

Dakujem, podobne zelam len to naj..Nech malinke rastie a boli ste zdravy..ozvem ked budeme po vysetreniach obliciek 🙂 a ty sa ozvi ako sa vam dari..a ozaj co to bude?

vera0808
6. jan 2016

Bude to chlapcek ,a budem rada ked sa ozves 🙂 ja sa tiez ozvem 🙂

dijany
autor
26. apr 2016

No po dlhsom case sa ozyvam..Tak s malym som bola u pani dr.Fajcikovej v NR na nefrologii.Tam ma dost vystrasila co sa tyka jeho druhej oblicky. Maju par centimetrov pod pupockom..Vraj hydrometrozu uz 2-3 stupna.Z porodnice sme odchadzali s 1 stupnom.Poslalia ma na urologiu na Kramare. Tam si nas zobral prednosta na starost a trosku nas ukludnil- vraj to nieje take zle a zvolil konzervativny styl liecby.V polovici maja ideme zas na kontrolu a budem dufat ze to bude dobre.Inak nas caka hospitalizacia :(

Tu začni písať odpoveď...

Odošli