Aká je liečba helicobaktera?

13. jan 2021

ahojte,
dlhodobo sommala problémy, asipol roka, s trávenim, plynatostou, bolesťamiv zaludku, tak som dietovala nepomahala, dnes som si urobila test zo stolice volnopredajny a vysiel pozitivne, spolahlivost je ako pri lab. teste.
Aka je liecba helicobaktera akoste sa z neho dostali? K lekárovi som objednana až o tri tyzdne, a mam bolestibrucha,zaludka, nemozem takmer nic zjest. co dalej?

sisa_s
13. jan 2021

Dava sa trojkombinacia omeprazol (blokuje tvorby kyseliny v zaludku) a 2xATB, najcastejsie klaritromycin a amoxicilin

diaalex
13. jan 2021

Masticha tabletky cca 2-3 balenia a vylúč všetko sladké (sacharidy) a mliečne

ciernysokol
13. jan 2021

Jednoznacne masticha, objednaj cez net. Aspon sa nebudes nicit 3-kombinaciou antibiotik

tanyan
13. jan 2021

mne tá liečba 3-kombináciou tak zničila trávenie, že som za 6 mesiacov pribrala 15 kg a za ďalší rok ďalších 15. a keď sa mi vrátili po čase príznaky, tak som len uprosila obvodnú doktorku, aby mi spravila krvný test a na základe týchto výsledkov mi predpísala omeprazol - na preliečenie úplne stačilo.

autor
13. jan 2021

cize omeprazol a nejake atb a masticha nic ine ? ja atb uz nesmiem vobec teraz, mala som uz min. rok strasne vela atb :( mne by to znicilo viac travenie ako helico...

ciernysokol
13. jan 2021

Za mna atb vobec nie. Funguje biorezonancia a masticha. O nicom inom neviem. Mozno homeo, to netusim.

staskast
13. jan 2021

Ahoj. Ja som tiež brala atb a teda pekne ma to rozhodilo. Kontrolný test vyšiel pozitívny opäť a že ďalšie atb. Odmietla som. Brala som aj mastichu cítila som sa trocha lepšie. Po čase som sa nato vykasla a som ok. Neviem necítim, žeby mi niečo bolo aj na gastre mi vravel že ten heliko mi nič nerobí. Tak neriešim.

111blanka
13. jan 2021

surova brokolica.Ale mozno mas neznasanlivost mlieka, lepku, jesviac sladkeho, ci si v strese..

111blanka
13. jan 2021

aspon obvodnemu zavolaj, mozno Ti predpise Ozzion proti zal. kyseline. niekomu aj to staci

autor
14. jan 2021

@111blanka ozzion to je čo ? ja som čítala, že liek omeprazol tomu napomáha, ja sa už nechcem zase napchavat atb :( boze, to je hrozne..a ta masticha je strasne draha co bolo spomenute vyssie, len mam dost problemy, stale krce, a tiez pocity na zvracanie a bolesti zaludka hrozne v hornej casti, napr. aj teraz

autor
14. jan 2021

@tanyan iba omeprazol? to je potom fajn, ja si ho dam tiez predpisat ako dlho si ho brala ?
ja neviem,ako mam s tym uz bojovat, nic mi na to nedavaju a som z toho zufala. Ja mam take bolesti, ze mi je az do placu

tanyan
15. jan 2021

ja som ho brala týždeň. ale ja som mala také štádium, že sa mi už začali robiť suché chrasty na pokožke. pokiaľ máš silné bolesti, tak diétu bez cukrov určite si dať spraviť hadicu s odberom, pokiaľ je tam aj niečo iné. ak si dáš teraz omeprazol a o 3 týždne máš gastro vyšetrenie, tak by ti to skreslilo výsledky. poraď sa s obvodným lekárom o postupe do vyšetrenia.

sonka333
14. jan 2022

Ahoj môžem vedieť ako si natom po čase s hpp?preliečila si ho,?mám aj ja a tiež ma čaká 3 kombinácia atb ale taktiež teraz nemôžem užívať lebo dojčím

agon1111
22. jan 2024

Ako si sa doliecila s tým zsludkom pomohlo niečo ?