Aké antidepresíva vám pomohli na depresie a úzkosť?

lucia851
2. jan 2021

Ahoj aké antidepresiva vám pomohli na depresie a úzkosť aj panicku poruchu myslím tým. Mne dala Dr Dulseviu ale vôbec mi nepomohla. Musím ísť v pondelok lekárke

kubkovamama
2. jan 2021

@lucia851 nový liek,resp.prechod na iný druh lieku nezaberá hneď,musí sa brať pravidelne a za cca 2-3tyzdne až poznáš zmenu,môže byť aj prechodne k horšiemu.Len sa moc nesleduj.Treba sa niečím zamestnať,veľa sa hýbať a veľa piť (nie kávu)

daisylucky
2. jan 2021

Ja mam dulsevia a pomáha. Ako dlho ich berieš?

lucia851
autor
2. jan 2021

@daisylucky 5 týždňov a nic

lucia851
autor
2. jan 2021

@kubkovamama ja mam takú depresiu že som hrozne aj unavená ani jest mi nechuti. Tak asi ťažko sa od reagujem. A lieky už beriem 5 týždňov a nic

daisylucky
2. jan 2021

@lucia851 tak možno zvýšiť dávku, koľko berieš?

lucia851
autor
2. jan 2021

@daisylucky beriem najvyššiu dávku 120 mg

daisylucky
2. jan 2021

@lucia851 ale 5 týždňov je krátko, mne síce začali zaberať po dvoch týždňoch, ale až po dvoch mesiacoch mi začalo byť skutočne dobre.

daisylucky
2. jan 2021

@lucia851 aha, tak potom neviem, ja som brala 30, teraz beriem 60, čo ma už súčasná situácia začala odrovnavat. Možno ozaj potrebuješ iné, ale tvoja lekárka bude vedieť lepšie.

tamichloe
2. jan 2021

@lucia851 niekedy trva aj 2-3mesiace kym zaberu

tamichloe
2. jan 2021

@kubkovamama prečo nie kavu

kubkovamama
2. jan 2021

@lucia851 ty si tu už veľakrát písala na túto tému, však? Takže asi vieš už všetko od svojho psychiatra. Ak máš zmenu lieku telu to potrvá kým si zvykne. My s tým doma bojujeme už 20r,aj v práci máme x takýchto pacientov. Bohužiaľ,za tých 20r aj liekov aj bez liekov aj terapii,no všetko možné, nepomáha nič. Zas v práci som videla pár ľudí,čo silou vôle dokázali fungovať tak,že časom sa lieky vysadili a žijú spokojný život.
@tamichloe káva odvodnuje a zvyšuje neklud a nervozitu

lucia851
autor
2. jan 2021

@kubkovamama káva ma neprebudi, a liečim sa na vysoký tlak takže kávu moc nepijem

euka210
2. jan 2021

ja som mala Escitalopram, Arketis, teraz Alventu a pp Xanax

ivanizna
2. jan 2021

@lucia851 Mne pomohol Serlift a Rispen, kombinácia. Mne bolo pred rokmi veľmi zle, ale hoci celkové zotavenie chvíľu trvalo, celkom skoro som zistila, že tieto lieky mi vyhovujú. A tiež som sa snažila veľa pracovať so svojimi myšlienkami, to už je ale dlhodobá záležitosť, do ktorej sa oplatí investovať čas. Veľmi ti držím palce a prajem, aby si sa čoskoro cítila lepšie, lebo každý človek má na tomto svete miesto a právo na šťastie ❤

drzaopica
2. jan 2021

@lucia851 si spokojna v zivote?partner, praca, takto si chcela zit?aky mas ciel naco sa tesis?ani ten najlepsi liek nepomoze, ked si z niecoho nestatna

iveta543
14. feb 2021

@euka210 môžem poprosiť info ako ste reagovali pri nasadení Arketis ad ja ho užívam prvý týždeň no bolí ma hlava mám zavrate a je mi trochu z toho zle.Kedy by to malo odznieť mali ste podobné stavy?Sú to moje prvé ad na úzkosť a Panické ataky.

euka210
14. feb 2021

@iveta543 nepocitovala som vedl.ucinky, ja uzivam aj xanax na uzkost, bez toho by som nefungovala, ad su pre mna niekedy slabe, ale zase ja chodim aj na terapiu kde riesime traumu a je to aj pri liekoch niekedy tazke. Stale su tie 2t kym to zaberir, ja som mala strach, ale to asi z toho ze novy liek a precitala som vedl.ucinky. pokial nie je velmi zle, tak este tyzden a potom kontaktovat lekara ked bude stale zle.

iveta543
14. feb 2021

@euka210 no ja tak isto mám strach asi z tohoto že noví liek a prečítala som aj prib.letak dúfam že to prejde a bude lepšie.

tamichloe
15. feb 2021

@iveta543 vedľajšie účinky časom pominú a bude dobre,neboj😊,tiež mám vždy strach pri novom lieku....prejdú 2t a bude lepšie 😊

iveta543
15. feb 2021

@tamichloe mám práveže také blbé myšlienky že má tie lieky môžu vedľajšími účinkami zabiť.
Snáď to prejde.

mirka_8
21. feb 2021

@lucia851 ake lieky beries ja beriem 22 dni a mam pocit ze stracam rozum

lucia851
autor
21. feb 2021

@mirka_8 ja beriem dulseviu a brintelix ale ešte len 8 dní. Ako myslíš ze stráca rozum?

mirka_8
21. feb 2021

@lucia851 hlava ma boli strachy prevladaju ja si hovorim co som komu spravila ja uz blbnem

tamichloe
21. feb 2021

@mirka_8 keď ti je až takto zle z tých liekov,mala by si informovať lekára a on zváži či ich máš ďalej brať

lucia851
autor
21. feb 2021

@mirka_8 to aj mňa zo začiatku bolieva hlava hlavne keď mením antidepresiva, aj ja mam úzkosť a strach hlavne ráno keď sa zobudím. Berieš k tým ad niečo na upokojenie?

mirka_8
21. feb 2021

@lucia851 berem neurol vecer ja mam strach zo vsetkeho

ivanizna
21. feb 2021

@mirka_8 Ahoj Mirka, tak to asi nie je dobré, keď sa cítiš, akoby si strácala rozum. Radšej porozprávaj s doktorkou. Ja som mala také strachy, že som nemohla byť ani v izbe sama, ocko ma držal za ruku, keď som zaspávala 😓😖 normálne som myslela, že už sa scvoknem, bolo mi hrozne ťažko prekonávať to. Ale zo začiatku to nebola vôbec ľahká "jazda", našťastie som mala oporu rodiny a prvé týždne som veľa spala, to mi pomohlo preklenúť tie najhoršie dni.

mirka_8
21. feb 2021

@ivanizna a kedy ti to preslo ja sa bojim strasne mne ani to nepomaha emocie city su uplne zle chcem strasne sa citit dobre len som v strese stale do mna hucia ze sa mam vzchopit ako vyzeram neznasam to nikdecsa neviem ukludnit

iveta543
21. feb 2021

@ivanizna ak sa môžem spýtať asi koľko dní to trvalo?...potom to bolo lepšie?

ivanizna
21. feb 2021

@mirka_8 Jooj, Mirka, to mi je ľúto.. 😞 Niektorí ľudia to naozaj nechápu. Keď sa v tom budeš cítiť sama, kľudne mi kedykoľvek napíš, dobre? 🙂 Už je to viac ako 12 rokov, keď "to" na mňa prišlo, ale ja som potrebovala hlavne vypnúť v noci, lebo keď som sa prebudila, pre mňa to bol des. Cez deň som fungovala o niekoľko týždňov už relatívne v pohode, nikto cudzí nikdy ani netušil, že som na tabletkách. Ale musím ti povedať, že keď sa takto zle cítiš, porozprávaj sa s doktorkou, alebo skús získať aj iný názor. Mne lieky veľmi dobre sadli a po niekoľkých mesiacoch, asi už po troch, som bola ako tak v pohode a odsťahovala sa do iného mesta za prácou 🙂 Inak by som povedala, že od tohto obdobia vo mne taká krehkosť bude už asi navždy.. 😞 Jednoducho sú to kecy, že "daj sa dokopy" a "ako to vyzeráš" a tak podobne, ale jednoducho musíš pozbierať aj tie zvyšky svojho Ja a rozhodnúť sa prekonať to v malých krôčikoch. Ja ťa veľmi dobre chápem, že už sa chceš cítiť dobre, neviem, čo ťa presne trápi, aká diagnóza, ale zmier sa s tým, že to bude trochu na dlhšie, a je to v úplnom poriadku. Potrebuješ čas na zotavenie, zahojenie, vyliečenie, ja som mala presne to isté, ale brala som deň za dňom. Časom si uvedomíš, že si z najhoršieho von a budeš hľadať ďalšie spôsoby ako sa znovu posunúť bližšie k lepšiemu zdraviu. Buď silná, Mirka, držím ti palce, všetko to zvládneš, neboj, aj to najhoršie raz pominie a zase prídu krajšie dni, ver tomu ❤