Aké čaje môžem piť, keď dojčím?

karap
29. nov 2011

Mam 2 tyzdnovu dcerku,dojcim ju na poziadanie,nedodrzujeme ziadne intervaly.Snazim sa vela pit,hlavne cistu vodu a caje.velmi mi chuti matovy,pepermintovy....mozem ich?neznizuju tieto bylinky tvorbu mlieka?Nechcem urobit hlupost,ze by som si nevedomky sama znizila produkciu mlieka nespravnymi cajmi.

kvetula2109
29. nov 2011

ked som skoncila s dojcenim bol mi odporuceny pit pepermintovy caj aby mliecko odislo takze urcite by som ho nepila na tvojom mieste z mojej skusenosti co mne bolo odporucene..

edie63
29. nov 2011

Aj ja som citala, ze matovy/pepermintovy caj znizuje tvorbu mlieka, u mna to tak bolo, ale prisla som na to az po precitani clanku (dovtedy som nevedela preco mam obcas menej mlieka).

kvetinka211
29. nov 2011

mata a salvia znizuju tvorbu mlieka, ja salviu nepijem vobec a matu uz teraz ked sa uz kojime 10 mesiacov tak obcas v nejakej zmesi ale nie cistu. pijem hlavne caje na kojenie a detske caje, su to vsetko velmi prijemne zmesi byliniek.moze sa pit aj roiboos.ked sme boli chori pila som aj liecive cajiky. treba si uvedomit, ze ucinne latky z cajov prechadzaju do mliecka preto treba davat pozor

mailinka
29. nov 2011

mätu a šalviu určite nie!!!,tie práve znižujú tvorbu mlieka.

strapco13
29. nov 2011

salvia, mata tlmia laktaciu
senovka benedikt podporuju tvorbu mliecka
mozes cierny,zeleny, biely caj..len niektore deti nespia potom..reaguju na tein a kofein
mozes tzv necaje..roibos, ginko, rozne ovocne cajen apod

susalina
14. dec 2011

Ahoj som laktačná poradkyňa a môžem ti toľko povedať ,že dievčatá majú pravdu naozaj nieje vhodný mňtoví ani šalviový čajík a tiež nieje veľmi vhodné ak často piješ fenyklový prípadne rascove polievky .Ony sú ináč veľmi dobré na tvorbu mliečka ale stačí ti úplne málinko zrniečok fenyklu aebo rasce takže na polievočku tak 6zrniečok a fenyklu na 0,5litra tiež tak 10 viac netreba ,aby to potom nenútilo bábätko stale poprdkávať .Iné je ak zješ napríklad trocha niečoho ako je fazuľa ,alebo kapusta tak vtedy sa hodí trocha pridať fenyklu aj rasce aby sa plyny uvoľnili a bábätku bolo lepšie .Na vyššiu tvorbu mleka ti odporúčam je v lekárni take homeopatikum sa volá RICINUM COMUNIS 5th a to je prírodný liek treba užívať 3x5 guličiek pocmuľať medzi jedlom aby sa nedostalo zbytočne do traviaceho systému a mliečka budeš mať toľko koľko chceš ,ked ti zabere vysaď a nechaj si na budúce ale rátaj s tým že ked cítiš že máš menej mliečka tak zvykne nabehnuť za 6hodín zhruba to mliečko a jedno kojenie vynechaj daj prevarenu vodičku .A pokiaľ je to jedák tak vždy predné mliečko odstriekaj do sterilnej uzatvárateľnej nádobky a odlož si na horšie časy na jedn deň chladnička a na 3mesiace do mrazaku potom len v teplom kúpeli rozpustiť žiadna mikrovlnka ta to celé zabije . 😉

tamoulik
15. dec 2011

Susalina, a to kde si pocula, aby sa vynechalo jedno kojenie a nahradilo prevarenou vodickou?Mamila take veci urcite neskoli. Karap, okrem cajov mozes aj vineu, must.

kuratko
15. dec 2011

ahoj, ja som bola pred tyzdnom chora, a ked mi manzel chcel kupit v lekarni caj na chripku, lekarnicka mu povedala ze kedze kojim, mozem JEDINE caj pre dojciace mamicky. takze asi tak. ale to je myslene asi iba z bylinkovych takze ovocne asi mozes.

jajka0211
15. dec 2011

matu urcite nie... ja pijem caj pre dojciace maminky 🙂

lucia74
3. jan 2012

ahoj,na chrípku sa môže piť v tehotenstve aj v období kojenia aj lipový čaj..., skvele to pomáha.....

urodova
15. sep 2012

ahojte môžete mi niekto poradiť čo by som si mala variť keď kojím aby to neublížilo bábätku? ĎAKUJEM 🙂

petrasalajova
4. jan 2014

@susalina Ahoj prosim ta a ako je to zo zelenym cajom? Ja nepijem kavu lebo mi nechuti ale vzdy som pila zeleny caj ako nahradu kavy a teraz neviem ci mozem ked kojim no rada by som hlavne po "tazkej" noci.
Dakujem.🙂

susalina
1. feb 2014

Ahoj prepac ze az teraz pisem mozes pit zeleny caj ale len raz za den je totiz na precistenie organizmu ale netreba to prehanat

ivkadracova
25. aug 2014

Podla mna vsetky.. a link len tak zo zaujiamosti, ked som hladala nahrdu kavy, napr. Yerba Mate: http://www.theoliveparent.com/2011/12/yerba-mat...

prasiatko30
25. aug 2014

Vyberat take caje ktore neobsahuju tein - z toho isteho dovodu ako kafein

petrouchka
25. aug 2014

Ja som pila hlavne caj pre dojciace mamicky, ovocne caje, obcas aj zeleny, cierny, medovkovy ale aj matovy a obe deti som kojila spolu skoro 4 roky a nestazovali sa 😀
Vobec som nevedela, ze matovy caj by sa nemal. Viem ze sa nema salviovy, ten som pila az po odstaveni.

A este okrem caju som pila Caro, niekde som citala, ze je dobre na mlieko a neobsahuje kofein, obcas som si dala aj kavu, ale nie silnu.

nikolka54321
16. feb 2020

Dobrý deň , môzem vyskúšať tabletky na chudnutie zo zeleného čaju ak dojcim? Môže sa piť zelený čaj? Je to na 30 dní po jednej tabletke denne

ericka266
26. apr 2021

@susalina dobry den iba teraz som si rpecitala vas prispevok, chcela by som Vas poprosit o radu co v priapde ze dcerka ma este stale problemy s vyprazdnovanim.Ma 4 mesiace je vyhradne kojena viem ze stolicu nemusi mat aj niekolko dni ale ani velmi neprdka a vecer resp. V noci to na nu pride a ma dost velke krce.Pomahame rektalnou rurkou.uz som skusala vsetko mozne po feniklovych cajoch pre mna alebo kvapkach baby calm sa mi zda ze je to este horsie.Mozte mi prosim poradit ako jej ulavit?ci moze slivkovy odvar po nejakej lyzicke, prevarenu vodu.Mam napriklad alj mandlovy olej kde je pisane aj vnutorne pouzitie aj ako prehanadlo ci by sa to mohlo pouzit niekolko kvapiek.Dakujem za kazdu radu pripomoenku.