Aké lieky ste užívali po očkovaní?

23. sep 2021

Ahojte mám otázku. Aké lieky ste si dávali po očkovaní proti covidu keď ste mali teplotu?? Doporučuju s paracetamolom ale mne to teplotu veľmi zraziť nechcelo. Ďakujem za odpovede ☺️☺️

lenitta
23. sep 2021

Acylpyrin, zabral, žiaľ len na teplotu..

hipuska
23. sep 2021

Treba.si nastaviť dobrú dávku

nelca84
23. sep 2021

Ja som mala len do 38 teplotu, takze som si nedavala nic, ten jeden den som to v pohode prezila, dokonca v praci

kittykat22
23. sep 2021

ibuprofen 2 hod. pred a 2h po ockovani. Nic mi nebolo okrem malej bolesti ruky.

autor
23. sep 2021

@nelca84 ja som to tiež zvládla ten jeden deň a mala som len 37.6 Max ale zajtra ide manžel a jemu Paralen a tieto lieky tiež veľmi nezaberajú tak chcem vedieť čo pre istotu kúpiť keby mu vyskočila teplota. 🙂

nelca84
23. sep 2021

Tak nech sa opyta tam, co je najlepsie si dat, ked ide zajtra. Asi mu lepsie poradia, nez tu.

lvula
23. sep 2021

Nič som si nedala, nebolo to nič nezvládnutelne.

autor
23. sep 2021

@nelca84 oki tak ďakujem

zuzkaa1991
23. sep 2021

Novalgin mi bol odporúčany kedze som brala paralen po ockovani ale zas týždeň som brala aj vitamíny aj po a ked som mala vedlansie účinky tak Novalgin som davala.si den dva

c_est_la_vie
23. sep 2021

Ja som mala výrazné nežiaduce účinky a beriem covirin, slúži na úpravu imunitného systému po covide/ očkovaní na covid. Ale stojí okolo 35 e, tak ozaj skôr keby ti to neprichádzalo.

luxus10
23. sep 2021

panadol, okrem horucky zaberie aj na bolesti hlavy...

ejmylia
25. sep 2021

Bežne od bolesti a od horúčky mám doma Cetalgen, čiže ten som si dala aj po očkovaní, keď som sa necítila celkom OK a všetko to prešlo, ono je ale dobré hlavne nejako sa nenamáhať a dopriať si najmä pokoj 🙂

zuzizu2
26. sep 2021

Mali ste po ockovani aj nejake bolesti, ze ste nevedeli fungovat? Mam uz termin ockovania a teda nevieme sa nejako s muzom dohodnut, ze ci si ma vziat na ten den dovolenku alebo nemusi. Ci budem schopna chodit okolo malej, tak ak by ste mi napisali jak to bolo u vas by som bola rada.

lenitta
26. sep 2021

@zuzizu2 to je individuálne, ja som 4 týždne bola na liekoch, sama som nezasla ani na WC, dva týždne z toho musel byť manžel doma, lebo som nebola schopná ničoho, segra sa bola očkovať v piatok teraz anic jej nie je.. Jeden deň voľna by som si tak ci tak isto vzala..

tanickalab
27. sep 2021

U každého je to iné, tie prejavy sú rôzne, mňa boleli kĺby a teplotu som mala, ale nebolo to nič také žeby som to nezvládla, dala som si tabletku a sa mi uľavilo, čiže podľa mňa sa nemáš čoho báť. Hlavne vopred žiadne zbytočné strachy 🙂

zuzizu2
28. sep 2021

@lenitta joj. Toto mi je luto. A to si mala aky problem? Ak teda nemas problem mi o tom napisat. Akoze rozhodla som sa po dlhsom vahani, ze do toho idem, ale teda hlavne aj kvoli rodicom predsa len uz maju svoj vek. Tak mu poviem nech si da volnicko a ja teda ak budem OK si uzijem aspon jeden den kludu 😀

zuzizu2
28. sep 2021

@tanickalab toho som si vedoma, ze u mna to moze byt ine, len som chcela vediet, ze cca na co sa mam pripravit, co asi ma bude cakat. A za aky cas ti to preslo tieto problemy, co si mi napisala? No ved snazim sa tak pozitivne naladit, ze to bude dobre.

lenitta
28. sep 2021

@zuzizu2 môj manžel povedal že som ukážka z príbalového letaka nežiaducich účinkov, brala som lieky na tlak, na bolesti hlavy, na točenie hlavy, odpadavala som, tlak na hrudi, vystrelujuca bolesť , dýchavičnosť.. aj na úzkostné stavy..

zuzizu2
28. sep 2021

@lenitta uf tak toho si si uzila. No ale esteze je to uz za tebou. Ty si si uz presla covidom ci este nie? Lebo my nie, zatial uspesne sa tomu vyhybame a teda mam obavu akoby to mohlo dopadnut keby nas to lapilo. Preto by som nejake tie vedlajsie ucinky vydrzala po ockovani.

lenitta
28. sep 2021

@zuzizu2 nie nemala, teda oficiálne, aj keď si myslím že sme to v rodine mali ešte vo februári keď to tu ešte akože nebolo..

zuzizu2
28. sep 2021

@lenitta kiezby to uz vsetko prec bolo aby sme mohli normalne zit, stretavat sa, to je jedine co si tak nejako poslednu dobu prajem :/

tanickalab
29. sep 2021

@zuzizu2 vieš čo mne to vychádzalo tak nejako, že vlastne som bola pred víkendom na očkovaní. Prvé hodiny po tom vôbec nič to mi bolo úplne v pohodke ale potom na večer som začala cítiť, že niečo je inak, že sa necítim najlepšie. Takže som si na celý víkend naordinovala kľudový režim a potom mi už bolo dobre, už v nedeľu som sa cítila relatívne okej.