Aké následky bude mať vyoperovanie štítnej žľazy?

mimka54
25. aug 2009

Ahojte, mam znizenu funkciu SZ a uzliky na nej, moja lekarka hovori ze ju treba vyoperovat. Ale neviem si predstavit ake dosledky to moze mat. Preto sa obraciam sem, ci sa tu nenajdu podobne "pripady" 🙂 Dakujeeeeem

marcovka1
4. mar 2013

@mucka2505 joj zabudla som ja jem vsetko 😀 podla mna potraviny nemaju na to vpliv 😉

maximail
6. mar 2013

@20majka00 majka neviem pocom..........dlho som tu nebola, vidim ze ta caka operacia, drzim palce nech dobre dopadne.vela sily

maximail
10. mar 2013

@20majka00 zajtra ti drzim palce a myslim na teba ze je vsetko v poriadku 🙂

xenkyyy
26. mar 2013

Ahojte....chcem vás poprosiť o radu. Mne chcú vyoperovať celú štítnu žľazu. Mám zníženú činnosť a veľmi zlé výsledky. Ako je to potom s otehotnením? Má tu niekto osobnú skúsenosť? Vopred ďakujem.

mucka2505
31. mar 2013

@xenkyyy S otehotnenim su problemy pokial su aj problemy so SZ ci uz je to zvysena alebo znizena cinnost..po operacii by si nemala mat ziadny problem..resp.tak mne vravela sestricka aj doktorka..jedna pani nemohla otehotniet kvoli SZ tak ju operovali tiez jej ju vybrali celu a teraz ma 3 krasne a zdrave deticky 🙂

mynona
1. apr 2013

Ahojte. Mna caka operacia stitnej zlazy. Chcela by som sa spytat, aku dlhu ste mali rekonvalescenciu.
Maju ma operovat stvrtok (na kramaroch) a uvazujem, ze si vezmem do stredy dovolenku a potom by som uz sla do prace. Ja mam pokojnu pracu za pocitacom - tak mozno by som to mohla zvladnut. Ale vobec nemam predstavu co ma caka...tak budem vdacna za vsetky rady. Vdaka

1983022
16. apr 2013

@diddi Ahoj pises, ze si po operaci. Mna by zaujimalo ako je to s vahou u teba? Mna tiez posiela Dr na operacii, no mam strach ze potom budem len priberat a ze neschudnem. Som nizka a kazde kilo je na mne hned vidiet. Dik

1983022
16. apr 2013

@blume Ahoj, Ako si spokojna po operacii? citis zmenu na sebe. Ja mam ist tiez do Lubochne a rozmyslam aj na odvolanie operacie. A co vaha? schudla si, ci pribrala? Dik

blume
16. apr 2013

Zdravim mila Ninka! Dakujem ,ze si si na mna spomenula.Chvala bohu,ako sa hovori mam sa ,mozem povedat vyborne. Od prveho dna po operacii som sa citila ako pred nou. Niekedy rozmyslam,ci vobec musela byt, kedze sa docitavam o mnohych neoperacnych metodach na baze enzymov.Som OK,akurat,ze ma zatazuje denne brat tu tabletku. Som uz 2 rok v Nemecku ,kde pracujem . Zivot zijem v pohode a tesim sa na moju majovu 65. Zivot zijeme iba jedinykrat, preto ho treba zit s pozitivnou energiou. Prajem aj Tebe len vieru a doveru v samu seba , vela pohody a radosti z kazdej malickosti.

blume
16. apr 2013

Ninka -este k mojej hmotnosti - nic som neschudla ' ani nepribrala /moja hmotnost bola a je 70kg,vysku mam 170} Jazvu mi vobec nevidno- asi chirurg perfektne pracoval. Zhojena bola v priebehu 2 - 3 tyzdnov. Potierala som ju odvarom zo skorocelu kopijoviteho-cerstveho.Chodim pravidelne na kontroly ku endokr. raz za polrok.

ewwka15
11. máj 2013

Ahoj ja chodim endokrinologovi rok a pol ani neviem presne co mam doktori mi ani nepovedia brala som tabletkyt Euthyrox 25mg a teraz mi ich zvisil na 50mg momentalne sa mi tazsie dycha a rozmyslam preco ci to nie je nahodou tymi tabletkami alebo tym dusnom vonku rozmyslala som iz aj nad operaciou len neviem ci mam a neviem ani ci este mozem pozerala som si aj na internete taky olej na stitnu zlazu za 50e a ja neviem co mam robit ale strasne sa bojim ze nebudem vediet dychat mam ist na kontrolu tento mesiac 22 a neviem ci mam pockat alebo ist skor

daturka1
18. máj 2013

Mam len jednu otazocku....STRUMA ak robi male problemy ako pocit tlaku v krku,dychavicnost a pod(nespominam vlasy pokozku) a beriem hormon stitnej zlazy ktory zda sa mi velku sluzbu nespravil,je este sanca na vyliecenie alebo automaticky to musi von?

nc
31. aug 2013

Zdravim. Caka ma operacia SZ. Maju mi vybrat lavu stranu. Ktoru nemocnicu mi odporucate?? Vopred dakujem za odpovede.

mercymay
4. nov 2013

Zdravim. Ja som po operacii SZ, a robili mi ju v Ruzomberku, na odporucanie mojho doktorka, hoci som z BB. A som spokojna, zakrok v pohode, jazva akurat ale hadam sa to este vstrebe, vraj robili chirurgicky plasticky rez, cize len tenucka ciarka mi ma ostat.

jaruska12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
suncat811
11. nov 2013

Zdravím, ja som po operácii štítnej žľazy (operovali ma v Ružomberku v r. 2009), je to možné že ešte stále nám správne nastavené lieky a necítim sa lepšie ako pred op.

ivetakazimirova
23. nov 2013

mam uz dve roky stipnu zlazu beriem thyroxin50.microgram a 25.microgram mam stale bolesti celeho tela boli ma aj vkrku na lavej strane sa mi objavily krcky tri male a jedna velka -fazula potrebujem poradit dakujem

digehe
23. dec 2013

@diddi presne ako by som písala o sebe, lenže ja ju mám celu vybratú už....... ☹

ziarcanka
26. jan 2014

Ahojte všetci, kamoška je čerstvo po vybratí ŠŽ, pri operácii jej ochrnula jedna hlasivka, lekári nevedia prečo - hlasivka je neporušená a nerv takisto. Rozpráva ako Šmolinka a pritom je učiteľka - viete si predstaviť tie reakcie v triede 😒 Máte niekto skúsenosť?

kiya
30. jan 2014

@digehe
@suncat811
@mercymay mozem sa spytat, ako dlho trva rekonvalescencia? reps. kedy vas po operacii lekar pustil do prace? vdaka

suncat811
30. jan 2014

@kiya bola som v nemocnici 6 dni, a doma som bola približne mesiac na vlastnú žiadosť som išla naspäť do roboty (robím administratívne práce), držím vám palce

leanny
30. jan 2014

@kiya V 2007 mi v Martine vybrali celú štítnu, 10 dni v nemocnici a týždeň doma, potom v pohode do práce. Beriem Euthyrox 140 (som po pôrode, tak vysoká dávka, inak som brala 125) a mám sa o 100% lepšie ako pred operáciou...

kiya
30. jan 2014

@suncat811
@leanny dakujem vam za odpovede baby.. ja som veru zvedava, ako dopadnem a ci mi ju nevezmu celu, ked to otvoria, zajtra mam vysledky biopsie, tak uvidime co dalej, pracovat mozno pracuje spravne, ale meni sa mi struktura strumy, tak ze radsej von, ason postihnutu cast...

lowinqa
30. jan 2014

Zdravím, mám 21 a som týžden po operácii- vybrali mi celu ŠŽ a už som aj doma v nemocnici som bola 4 dni v Ružomberku, stehy mam vybraté a cítim sa celkom Okej, ranu si potieram z čajom z Repika. Ešte to mam opuchnute a tak dúfam, že to čoskoro odpuchne a budem vyzerať spoko. Myslím si inak, že je lepšie vybrať celu štítnu, lebo sa môže po čase stať že budete musieť operáciu absolvovať znova a o to by som veru nemala záujem. Momentálne čakám na výsledky z histologie a na predpisanie nejakých liekov.

digehe
30. jan 2014

@kiya ja som doma od 18.9.2013 a zatial ani náznak od lekárov, nabuduci týžden idem na kontrolu...... 🙂

lowinqa
30. jan 2014

@kiya mne sa tiež menila struma a preto mi doktorka navrhla operáciu, aspon budem mať pokoj.

kiya
30. jan 2014

@digehe no pekne 🙂 aj ti to robi nejaky problem? ci netusis preco tolko doma?
@lowinqa sa stretneme? 🙂 ja chcem ist cim skorej aby mi to nevyslo v lete.. sa bojim, ze by sa to zle hojilo

digehe
30. jan 2014

@kiya okrem priberania nič,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, 😉

lubkanar1985
30. jan 2014

Mám vyoperovanú ŠŽ viac ako 10 týždňov. Doma som pobudla len 3 týždne, moc ma nebavilo byť doma na PN. Už od druhého-tretieho dňa po operácii som sa cítila skvelo, žiadne problémy. Teraz beriem euthyrox 100, ale až o mesiac ma dr. prekontroluje s hormonmi, či mi to bude stačiť. Ak všetko bude v poriadku, plánujem otehotnieť. dúfam, že to pôjde... som totiž aj diabetička. takže asi to bude chcieť viac úsilia... vyoperovať som si ju dala na odporúčanie doktora aj kvôli plánovanému tehotenstvu..

kiya
30. jan 2014

@digehe daj pokoj s priberanim.. uz terz sa bojim, ze mi vezmu obcanak 😀
@lubkanar1985 drzime palce aby sa babatko podarilo 🙂 a kde ti operovali sz?