Aké ste mali príznaky Covid-19?

6. okt 2020

Ahojte. Chcem sa spýtať tých, ktorí si tým prešli a už sa vyliečili. Aké ste mali príznaky? A v akom poradí? Ja som mala dva dni celkom silnú nádchu, včera a dnes už môžem normálne dýchať nosom, nie je zapchaty, no nemám absolútne žiadnu chuť a žiadny čuch, necítim nič.. Nemám teplotu, ani nekašlem.. Je niekto kto mal len toto a bol pozitívny? Dnes idem na testy, výsledky budem mat zajtra alebo pozajtra, ale som z toho v takom strese.. 😢

lauriema
6. okt 2020

Ahoj, a bola si v kontakte s pozitív človekom?

simca06022011
6. okt 2020

Kľud, aj keby si bola pozitívna svet sa nezruti. Tak pokoj. Inak sa opisuje toľko príznakov a kadečo, že vobec to nie je smerodajne. Iba nádcha sa mi zdá málo... Ale môže byť... Najistejsi je test. Napr to co opisujes ma moja dcéra teraz.... Ani len test jej nenaordinovala lekárka. Ze na co... Pre istotu ale ostávame doma všetci. A ja idem zajtra lebo 3x za sebou mam nádchu a mam ísť najskôr na test a potom k Dr... Tiež som na nervy ale skôr z tých opatrení, karantenam atď... Ja som čítala že keď má niekto vezie na test tak ostáva v karantene (?), inak ako autom sa tam ísť nedá.. Tak teraz co 😂🤦‍♀️

autor
6. okt 2020

@simca06022011 no mne je jedno ci budem chorá, som ale v strese lebo zrovna teraz mam mat pracovný pohovor na veľmi dobrú prácu, mala som ho mat v stredu, prehodila som ho na pondelok kvôli tomuto
, už to nie je moc dobre, prehadzovat termín.. Ale ak budem pozitívna tak neviem ci mi dajú vôbec šancu.. A navyše tam kde teraz robím robím so starými ľuďmi takze dúfam, že som nikoho nenakazila ak to mam.. 🤦‍♀️ Ja tam idem peši mam to hneď vedľa domu našťastie..
@lauriema neviem vôbec, môj priateľ mal jeden deň teploty a musí sa tiež dat otestovať, lebo pracuje s ľuďmi.. Takže čakáme jeho výsledky dnes alebo zajtra no ak bude pozitívny tak je isté, že je budem tiež 🙄

asia83
6. okt 2020

Klasická nádcha a chrípka zázrakom zmizli z povrchu zemského... Už existuje iba koronavírus. Mala som nádchu, stratu chuti a čuchu začiatkom augusta, keďže vtedy nevadilo, že na kúpalisku sa tlačí 2 000 ľudí bez rúšok, a ani ma nenapadlo ísť na nejaké testy.

autor
6. okt 2020

@asia83 no ja som nikdy pri nádche nestratila chuť a čuch až takto.. Vždy som stratila trochu, ale nie takto.. Ze ľudia môžu vedľa mňa fajčiť a ja si dýcham akoby nič, mam pocit, že čerstvý vzduch... Môj nos nie je ani upchaty.. A ako píšem, riskujem, že nakazím starých a už chorých ľudí, ktorí môžu umrieť kvôli tomu.. Aj s chrípkou by som sa bála ku nim ísť.. Keby som robila v kancelárii, tak som v robote a tiež nejdem na testy..

angelinja
6. okt 2020

to tiez neni dobry pristup keby osm v kancelarrii..tak my sme boli v kancelari i a kvoli trom zavreli budovu a bola medzi nimi aj tehotna ciez...neni su len stari ludia ked sme uz pritom..su aj tehotne a ludia inak oslabeni

angelinja
6. okt 2020

inak toto mna napriklad je jedna vec co ma vytaca..vsade sa hovori len o starych..ale neznamena ze stary chory...kolko mladychje chorsich ako starych...napr. aj v rodine mame taky pripad..ano sice je uz dementna kvoli veku 90 rokov ale co sa tyka tela je zdravsia ako ostatni asi...nikdy neivem o tom zeby mala co il len sopel a to chodili okolo male deti chore..takze asi tak

autor
6. okt 2020

@angelinja mne aj doktorka povedala, že keby som nemala kontaktnú robotu, tak by mi povedala nech idem a nech nosím rúško a nech dodržuje vzdelanosť.. V kancelárii keby robím sama vo svojej tak nejdem kvôli nádche na testy a myslím si, že nikto by nešiel.. Ale brat to na ľahkú váhu keď vieš, že ľudia, s ktorými pracuješ sú oslabení nie je zodpovedné.. Tak isto keby som robila v kancelárii s nejakou tehotnou tak tiež nejdem do roboty.. Nemám k tomu žiadny taky prístup, neberiem to na ľahkú váhu, kým čakám na testy som len zavretá doma, všade nosím rúško kým neviem..

simca06022011
6. okt 2020

@angelinja nevravi sa vsade iba o starych, vsade sa vravi o rizikovych skupinach pacientov... a tam su aj stari ludia, nakolko vacsina z nich ma nejaku chorobu, ale aj mladsi - chori ludia, tehotne zeny atd... cize nema ta co vytacat ;)

majamat
6. okt 2020

jednitnacne nikto nevie,c i sa nakazil, ci nie. moja suseda sa nakazila v praci, tam ich testovali a nemala vobec ziadne prejavy. potom dalsi, mal robeny test - negativny, o tyzden dostal len nadchu a test na covid pozitivny. jeho partnerka bez priznakov, pozitivna. u nas v praci testovali jeden usek a tam kopec pozitivnych ( viac ako 20 ) a chori su len traja. teda nemam nove info. a teda je tam vysoky vekovy priemer, cize rizikova skupina vdaka veku,a le aj Dg.

jeennyv
6. okt 2020

Znama zo zahranicia mala kovid...cela rodina ona, muz, dietko..opisala to tak ze cca 3-5 dni im postupne bolo nieco, ju napr 3 dni bolelo hrdlo potom mala 37,5 teplotu par dni, potom o nejakych par stratila cuch chut, ona to znasala lepsie a jej muz horsie mal aj vyssie teploty aj celkovo bol viac unaveny, a ze az nakoniec jak v poslednej faze stratili cuch a chut...ich mala v pohode..

autor
8. okt 2020

Tak nakoniec som pozitívna baby.. 😢

1andrea111
8. okt 2020

Robili Ti test?

jeennyv
8. okt 2020

Drzim palce das to s prehladom

1andrea111
8. okt 2020

A ako sa teraz máš? Aký je ďalší postup - karantena len?

autor
8. okt 2020

@1andrea111 áno robili mi test.......

@jeennyv ďakujem
@1andrea111 v karantene zatiaľ 7 dní aj s deťmi a s priateľom, potom znovu test, od rána som na telefóne, všetky čísla všetkých ľudí, s ktorými som bola v kontakte bez rúška viac ako 15 minút som musela dat a vsetci sa budú musieť dať ísť otestovať.. Ale žijem vo Francúzsku takže nevhiem ci aj na Slovensku je to takto.. Lekár mi predpísal ruská a tak priateľ šiel do lekárne po ruska a potom už len doma sedieť budeme.. Necítim sa zle len som strašne unavená a boli ma hlava.. Nemám teplotu ani nekašlem, nič.. Len stále nemám chuť ani čuch.. Som skôr deprimivana z toho, že neviem či mi vyjde nová dobrá robota, dúfam, že nestratim túto príležitosť kvôli tomu a potom som vystresovaná, že nakazím priateľa à deti à že čo ak to budú horšie znášať ako ja.. A tiež všetci ľudia s ktorými som bola, dúfam, že to nedostali.. 🤦‍♀️

1andrea111
8. okt 2020

Držím palce Všetko dobre dopadne

majamat
8. okt 2020

drzim palce

lucia147852
8. okt 2020

To je úžasný postoj dr. Fakt... si vezmi že by niekto tak prišiel do prace kde robí môj muž. Nakazí jeho a on nakazí mna rizikovú, čo má problém aj s chrípkou. Tlieskam tej dr 🤦🏽‍♀️ A ty sup sup na testy. A hlavne oddychuj nech má telo energiu bojovať s chorobou. Nech už je akákoľvek

autor
8. okt 2020

@lucia147852 no vieš doktorka má normálny prístup, predstav si ze by každý s nádchou šiel na týždeň na pn a na testy... Nemyslím si, že na Slovensku je to inak.. Pri každom musi zvážiť ci môže ísť do roboty alebo musí ísť na testy, či pracuje s niekym rizikovým alebo nie, nedá sa každého poslať na testy, ved ja každú zimu celú prekycham a mam nádchu.. Však by som. Každé dva týždne. Musela byt na pn a na testoch.. Ale chápem co chceš povedať.. Ja len si myslím, že ani doktorka moc nemá na výber a tiež nevie co robiť aby to bolo dobre.. Všetci sme prvýkrát v takejto situácií..
@majamat
@1andrea111 ďakujem vám 😊

majca1995
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nina88
9. feb 2021

Prosim vas mal niekto tazobu na hrudi a drazdenie na kasel len vzdy navecer? 🤷‍♀️

majamat
9. feb 2021

@nina88 to ma vacsina priznakovych pozitivnych, co som tu a aj medzi kolegynami zachytila. ja som to mala najskorcelyden a postupne to ustupovalo a az nakiniec len vecer, potom to preslo uplne.

guttekova
25. nov 2021

@nina88 prosím vás viem že je diskusia stará ale presne ten kašeľ a ťažko na hrudi mám aj ja som už 10 deň pozitívna. Ako dlho to u vás trvalo

lujza123
25. nov 2021

@guttekova ja som tiež 10 ty deň. Ešte stále s horúčkou, kašľom, stazenym dýchaním a celkovou slabostou. Mne dala Dr nejake tablety erdomed sa to vola a celkom to uľahčuje dýchanie, aspoň teda na par hodín sa môžem nadýchnuť.

guttekova
25. nov 2021

@majamat prosím Vás naviete ako dlho trvali kašeľ a tlak na hrudi kým vám to prešlo

majamat
25. nov 2021

@guttekova ja som mala ten tlak na hrudi ani nie tyzden. teda myslim,a lebo maximalne tyzden. nezacalo to u mna hned, ale priblizne az po tyzdni. na zaciatku som to citila cely den, potom sa to redukovalo, ze skor poobede, potom len vecer a potom to prestalo.
kasel ani enviem, ja som vyrazny kasel nemala. ja mam chronicky kasel a teda to mi rpislo len ako moj bezny kasel,a le trosku zhorsny, co mavam pri nachladnutiach bezne. teraz ma opat kovid a kasel je vlemi podobny, ale celkovo priebeh vyzera byt o dost lahsi

zuzulik8883
27. nov 2021

@guttekova ahoj, ano diskuzia stara, ale vidim, ze oziva. Ja son bola v pondelok s detmi na test, nezdali sa mi, teplota bolest hlavy a duchy kasel... Boli pozitivny a ja negative. V utorok ma to zlozilo do postele totalne. Bolesti hlavy, klbov, svalov, krizov, nonstop teploty 38,8, unava, sople, vlchky kasel, treti den sa pridruzilo nechutenstvo, hnacky a sialena bolest rebier. Ani sa otocit v posteli. Ani hlavy zodvihnut k poharu... Vycitala som podla priznakov zapal pluc... Take som lezala 4 dni polomrtva. Vcera mi bolo zahadne lepsie, vstala son z postele I cosi porobila okolo deti. Bola s nimi na pcr test. Dnes rano vstanem s tocenim hlavy. Opat bolestou pod rebrami a akoby zrychlenym dychanim este I v lezmej kludovej polohe... Tiez sa pytam kedy to skonci, tiez SME vsetci stratili chut a cuch, ale detom us davno nic nie he a ja stale bojujem. Pritom test bol negativny... 30teho idem ns pcr take uvidim co ukaze.

majamat
27. nov 2021

@zuzulik8883 pre kovid je typicke, ze je to horska draha, cize raz dobre, potom opat zhorsenie. cize to,c o zazivas je normalne a este to nemusi znamenat komplikaciu.
tiez je pre kovid typicke, ze trav u neiktorych dlho, v porovnani s inymi infekciami.

ja mam a teda aj cela rodina tiez kovid, prave teda koncime pomaly karantenu. pred rokom som mala len ja kovid.

takze pred rokom, nakazila som sa v robote po tom, co som mesiac bola v kontakte s pozitivnymi, takze som celko dlho odolavala. 1/2 kolegov mala na jesen pred rokom kovid.
mala som sichtu, cely den som bola ok a vecer som citila, ze ma boli sija, ci krcna chrbtica a trosku ma steklilo v krku, co ma nutlo pokasliavat. presne toto mavam, ked sa mi rozbieha nejaka viroza.
druhy den - 1 den kovid - som boal taka nejaka dolamana, boleli ma bedrove klby a aj trochu chrbat, ale fungovala som, take stavy mavam, ako PMS, ci na jesen, ked je zle pocasie a ked som unavena napr, z prace. tak mi to nedoslo, nemala som pocit, ze by som mala teplotu,a le poobede som si namerala horucku, vedela som kolka bije. vtedy este neboli k dispozicii antigeny. presne na druhy den zacinalo plosne testovanie, tak som vysla pozitivne.
2 den - som mala horucku. bola som slaba, unavena, pri malej namahe som bola zadychana a malatna a bolelo ma cele telo. toto sa tiahlo dlhsie. raz ma bolelo to, raz to, najviac krize a bedrove klby, jeden den prave predkoleenie.
3 den som bola bez teploty, bolest tela stale, cuch uz trosku oslabeny
4-6 den - uz len zvysena teploty, bolesti celeho tela, strata cuchu, najskor oslabenie a potom aj strata chuti, ( nastastie kratkodoba )
7-9 den - opat horucka, bolest celeho tela, pridal sa tlak na hrudniku
10 den - zvysena teplota, tlak na hrudniku skor poobede
11_15 den - postupne tlak na hrudniku ustupuje, posuva sa na vecer a neskor ustupi uplne, postupne prichadza aj cuch, ktory som mala dlshie slabsi,a le mala som, chut soms tratila eln nachvilu.

pocas celeho obdobia slabost, malatnost, uz mala namaha ma unavovala a bola som zadychana a slaba.
bolest hrdla nebola, eln obcas taky dovny pocit, akoby vysusene hrdlo, nadchu som enmala, len tiez obcas taky blby pocit v nose, akoby pach, skor na zaciatku ( ako pri nachladnuti )
kasel - len an zaciatku, potom po tyzdni trosku,a le nebol nijak vyrazny. mam chronicky kasel a tento pri kovide bole len ako moj bezny kasel, elb trosku vyraznejsi.

potom som isla do roboty, lebo moja dr. ze vsak pandemicka PN ma byt 10dni, co an tom, ez som este nebola ok, ale evidentne mi to pomohlo. nemala som cas, zaoberat sa sebou a dostala som sa rdo normalu velmi ryhclo, za 2-3dni.

majamat
27. nov 2021

a teda teraz, zrejme imunita ok a pretrvava ovela dlhsie.

mm a dcera pred rokom odolali, ale tento rok ich to zobralo. ja som mala antigen stale negativny a psoledny zo vcera, vychadza velmi slabucko pozitivne az po vyschnuti ( to som si dnes vsimla ), no PCR z utorka pozitivny.
asi od pondelka opat take akoby zhorsenie mojho chronickeho kasla a trosku boelsti krcnej chrbtice, bola som taka nejaka dolamana, ale to kludne mohlo suvisiet s PMS. toto mavam. v utorok divny pocit v hrdle, akoby vysusene hrdlo ( trvalo to tak 2 dni ) a vecer trosku nadcha a v noci upchaty nos. nadcha vyraznejsia vs tredu a stvrtok, vcera uz menej, dnes vobec. vcera uz ani kasel nie, ani bolest chrbtice. dnes trosku unava ( ale spavam emnej,a ko by som mala) a clekovo uz nemam ziadne priznaky. teplotu som enmala vobec.

dcera v utorok-stredu horucka, stvrtok+piatok zvysena teplota, amozrejme unava, trochu kasel a nadcha, strata cuchu, asi nie, len take oslabenie. v sobotu a nedelu uz bez teploty, v pondelok opat horucka a od utorka nic. teraz uz ani nadchu enma.

mm v pondelok a utorok boelst hlavy a tlak za ocami ( hlava ho bolieva casto,t ak neriesil ), v stredu horucka, uz neviem kolko dni trvala, ale asi v piatok sbotu mala len zvysenu teplotu a od pondelka opat horucky, bolesti celeho tela, bledy, unaveny, vela spal, kasel, nadcha. do 9 dna stale horucky a to ostante, vceera 10 den a uz len zvysena teploty, dnes uz bez teploty. no mava probley s krizami a to a mu zas tak rozbehlo, ze sa envie hybat.