Akné na chrbáte a dekolte u 18-ročnej

17. dec 2023

Ahojte žienky🙂 dcéra, 18 r. má akné na chrbáte a dekolte. Niektoré hlboké, niektoré "normálne" vyrážky. Stále ju to trápi a v lete sa hanbí si dať na seba plavky, či tielká. Nemáte náhodou nejaké tipy na produkty, ktoré by jej mohli pomôcť ho odstrániť? Ďakujem🙂

buberova
17. dec 2023

Skúšala vylúčiť laktózu?

pribinak
17. dec 2023

U kožnej ste už boli?

rakywanda
17. dec 2023

V jednej skupine odporúčali Dove

sejbipi
17. dec 2023

Cez leto jednoznačne do tielka a do plaviek a veľa slnka. Celý rok okrem leta mám akné, nič nepomáha, len to slniečko

autor
17. dec 2023

@rakywanda Tento máme doma pár dní, dcéra skúša, tak uvidíme či jej pomôže🙂

domiklik
17. dec 2023

Hlboké akné na chrbte a dekolte určite nie je zanedbateľný problém. Okrem kožnej treba navštíviť aj gynekológa, resp vyšetriť hormóny, ak to odmietne urobiť gynekológ, urobte ako samoplatca. Co sa týka kozmetiky, značka acnemy, ma aj produkty špeciálne na akné na tele. Žiadne vypekanie na slnku, skôr vysoké spf, inak môžu zostať fľaky.

dota6
17. dec 2023

Určite liečba u kožnej lekárky. Všetko bolo dočasné, môj problém vyliečil až roaccutane.

kacena4
17. dec 2023

nam pomohol az kozny, dostala speci lieky atb, kortikoidy na zapal a za par mesiacov sa zlepsil stav koze, teraz ma len sem tam vyrazku (skaredu) ale je to lepsie drzim palceky

autor
17. dec 2023

@kacena4 Ďakujeme🙂

rebrambora
17. dec 2023

Dalsia vec su produkty na vlasy. Mna toto roky trapilo. Najprv umyt vlasy, potom telo.

vanilkovazmrzka
17. dec 2023

Aj ja som mavala :( potom to nejako same preslo… a preslo na inu cast tela 🥲