Akné počas dovolenky

stevka072
14. aug 2022

Ahojte, mám zaujimavý problém s akné. Počas celého roka neevidujem žiadne podobné problémy, ale vždy keď idem na dovolenku objaví sa akné na tvári ( väčšinou v spodnej časti tváre).. Príčinou môže byť kadečo, od slnka, mora, potu až po zmenu prostredia či vody ktorou si umývam tvár. Potrebujem však vedieť, či ma niekto podobný problém a ako ho vyriešiť. Keďže nemávam akné, neviem ani čo naň najlepšie zaberá, takže vás prosím o rady 🙏🏼

nika_val
14. aug 2022

Ja som počula že to že sa slníš tak to vyťahuje ten hnis a preto sa robi toto akne..
Ale či je to pravda neviem
Mne keď sa take stane tak tie čo si biele čo najšetrnejšie vytlačím a ostatne aj tie vytlačene natriem ichtiol mastičkou na vysušenie a vytiahnutie ešte zvyšneho zapalu
Ale či robim toto dobre to naozaj netuším 🤷‍♀️

nikpa
14. aug 2022

@stevka072 mávam to isté keď sme na dovolenke pri mori. Z každej dovolenky mám fotky len od chrbta alebo z ďaleka lebo vyzerám ako 15 ročná pubertiacka. Neviem či je to tým iným vzduchom alebo morom ale vždy sa vyhadzem.

beata_k
14. aug 2022

Nie je to opalovacim kremom?

rastika
14. aug 2022

Ja som kvôli tomu skončila pred dvoma týždňami u kozmetičky. Ja to mám celoročne, ale cez leto úplne zle. Tak teda odporučila každý večer a ráno t čistenie: čistiaci gél, potom toner a potom krém (+cez deň SPF 50), dvakrát v týždni enzymatický peeling.

michaelkanr
14. aug 2022

Pouzivas na tvar speci opalovaci pristriedok? Totiz na tvar nie je vhodny opalovak, ktory pouzivas na telo. Na tvar je nekomedonny.
A potom vecer si tvar treba vycistit, ako keby si mala makeup. Pretoze spf nejde dole len cistou vodou, treba nan silnejsie zbrane, idealne vycistit dvojfazovo-najpr odlicovac makeupu (olej/balzam a pod) a potom este docistit gelom alebo niecim podobnym.
Ak zaradis tento postup, plet by si mala mat ok, hovorim z vlastnej skusenosti🙂

rooberta
14. aug 2022

Podla mna to nie je ani jedno z toho co si vymenovala, praveze slana voda v kombinacii so slnkom krasne dizinfikuje a lieci plet, toto je urcite z opalovacieho kremu pripadne oleja (este horsie).

hivanik
14. aug 2022

Môže to byť nejaká alergia na slnko v kombinácii slaná voda alebo nevhodné zvolený krem....Dcére sa vždy na dovolenke upraví akne na tvári a pleciach... každoročne jej pobyt pri mori v tomto prospeje

dadis
14. aug 2022

ma to aj speci pomenovanie, vola sa to mallorca akne

pajtas9
14. aug 2022

Aj ja to mávam po dovolenke, síce používam zvlášť opaľovací krém na tvár, no nepomáha. Skús si tvár čistiť gélom na intímnu hygienu, a kúp si v lekárni vodičku s kyselinou salicilovou. Mne táto kombinácia pomohla, tak držím palce 😉

sojorez
14. aug 2022

Ja to mavam pravidelne na dovolenke pri mori. Na Svk sa mozem slnit, kremovat, plavat v bazenoch a nic. Pri mori mi za dva dni na tvari vyskoci to iste, tiez len jemne vytlacim, vydezinfikujem. Po prichode domov este par dni dosusujem.

stevka072
autor
15. aug 2022

@rastika rutinu mám nasatavenú dobre, všetko dodržiavam celoročne prero nerozumiem, že prave na dovolenke je to takato katastrofa
@michaelkanr áno, dávala som si na to práveže pozor po minuloročných skúsenostiach, a aj tak nepomohlo :D