Tampóny vhodné na dovolenku

29. júl 2023

Ideme na dovolenku, no mne vychádza menštruácia 😢. Potrebujem poradiť ohľadom tamponov.priznam sa, nepoužívam ich. Vôbec neviem aké sú najvhodnejšie, ako často ich meniť 🤦 no bude to veľmi zaujímavé, keďže rada by som šla aj do vody. Ďakujem

patus_2
29. júl 2023

Skús nejaké nebielene, myslím, že sa dajú zohnať už aj v drogérii. Veľkosť závisí od sily menštruácie. A meniť po každom kúpaní. Predsa len cez šnúrku môžu nasať vodu a potom sa môžu množiť baktérie. Mimo kúpania kľudne aj po 5-6 hodinách.

simsalabim
29. júl 2023

Alebo skus menstruacne plavky.

anketkarka
29. júl 2023

@simsalabim máš skúsenosti?

simsalabim
29. júl 2023

@anketkarka mladsia dcera ich pouziva, ja dso starsou mame poharik, no mladsia nechce ani tampony ani za svet. Ma 3, ktore toci, prave sme pri mori a akurat ma menzes. Mozno by sa zisli aj 4. Oni absorbuju vela, len ked nechce byt v mokrom z vody, tak sa prezlecie.

o__o
29. júl 2023

Kup nejake najmensie a men vzdy po vyjdeni z vody, aspon ja by som tak robila

nikamia8316
29. júl 2023

sú aj tampóny do vody, ale osobnú skúsenosť nemám, používala som klasické a po kúpaní vždy menila za nové, ale teraz už tretím rokom fungujem celú menzes s kalíškom, vydzrží 10-12 hodín a nemusím nič riešiť počas dňa a je jedno či sa kúpem či nie, jediné čo banujem je, že som nezačala používať skôr a dlho som váhala

matkahelka
29. júl 2023

kup si menstruacne plavky. perties maju najvacsiu savost na trhu. dcera ich pred tyzdnom pri mori celu dovolenku pouzivala.velka spokojnost.

anketkarka
29. júl 2023

@simsalabim neviem si to predstaviť v bazéne. Podľa mňa to tesnit nemôže určite a to potom sa akože ľudia kúpu v jej krvi a ona v tej vode s menzesom? Však to je aj zo zdravotného hľadiska nedobre. K moru v pohode, ale bazén si fakt neviem predstaviť.

patus_2
29. júl 2023

@anketkarka tesni to. Stredné silnú menštruáciu vpohode zvládnu. Pri silnej mi slúžia ako poistka. A nejaká tá kvapka krvi by bola najmenej čoho by som sa v bazéne hnusila 😅

mishka81
29. júl 2023

@nikamia8316 tampóny do vody sú na to aby si v bazéne nechytila nejakú infekciu, nie sú určené na menštruáciu lebo sú už nasiaknuté a krv tým pádom neabsorbuju. Max pri končiacom menzese by sa dali použiť

lavender94
29. júl 2023

@anketkarka normálne tie plavky absorbujú a neprepustia, to by fakt musela byť velmi silná menštruácia. Ja som práveže mala stavy skôr v mori, že ma zaciti nejaký žralok 😅A ako písala žena vyššie, pár kvapiek krvi v bazéne je to najmenej, čo sa v tej vode luhuje 🤢 veď si to zober, moč, pot, kúsky kože, plesnivé hnusne nohy, vaginálne mykózy, ľudia bez hygienickych návykov... Menštruačna krv je podľa mňa z toho všetkého nechutná najemnej.

anketkarka
29. júl 2023

@lavender94 a si predstav, že v tej nechutnej vode sa máčas s otvorenou ranou na maternici 🫣

lavender94
29. júl 2023

@anketkarka ale veď ty si riešila, že ľudia sa budú kúpať v jej krvi, nie riziká vyplývajúce z toho pre tú ženu. To už je asi na zodpovednosti každej z nás, ako dobre poznáme svoje telo a čo si k nemu môžeme dovoliť. Ale to nemá nič spoločné s tým, či má niekto tampón alebo nohavičky

simsalabim
29. júl 2023

@anketkarka dcera ich ma iba vo vode v mori. Do bazenov nechodime vobec. Podla mna nepretekaju, akiste nie viac sao tampony, ktore su predsa len priepustne a nasiaknu aj vodou. Na rozdiel od poharika. Navyse tlak vody krvacanie zastavi. Pri prezliekani bolo na nohavickach vidiet malicko krvi iba v najsilnejsi den, inak vyzeraju ciste. Citala som studie o tomto, plavanie sa uz pocas menzesu nezakazuje a krv ziadne zraloky nelaka, lebo zena vo vode nekrvaca, tlak vody to viac menej zastavi. Navyse, picas menzesu zena strati cca 60ml krvi. Cize za den tak polievkovu lyzicu…