Aknenormin a Roaccutan - skúsenosti

malinka158
18. mar 2015

ahojte zienky, viem ze sa tu o tom popisalo dost ale predsa len este raz ake mate skusenosti s timito liekmy proti akne? Zaujimalo by ma ako ste na tom po case, ci sa vam to vratilo. Po akom case ste videli naozaj prve výsledky, a aka je cena tohoto lieku. Ja som uz s akne zufala. Mam ho od 11 rokov, teraz mam 22 a vyzeram stále ako v puberte. Najhorsie je na tom ze to mam aj na chrbte a rukách, v lete sa hanbím dat si normalne tricko s kratkymi rukavmy. Rozmyslam ze to uz same navrhnem koznej lekarke. Dakujem za každý prispevok 🙂

verenal
21. mar 2015

@malinka158
ahoj, mám 23 a s akné bojujem 7 rokov :D je to cesta dlhá a tŕnistá. Doma mám plnú komodu rôznych prípravkov. Liečbou Roaccutanom som absolvovala pred 2 a pol rokom a teraz som ho začala užívať znova. Tak tak, ani Roaccutane nie je dokonalý :D Akné sa mi vrátilo pred cca 7 mesiacmi a v dosť agresívnej forme, tvár (najmä líca) a chrbát :( Kožná rozhodla, že najlepšie bude nasadiť Roaccutane aby mi neostali jazvy.

Predchádzajúca liečba Roa bola v pohode. Mala som len suchú pleť, extrémne suché pery, krv z nosa. Ale po liečbe som mala peknú pleť a super vlasy :D Beriem ho vždy v kombinácii s antikoncepciou, pretože tento liek ma teratogénny účinok!!!

PS: pri liečbe je dôležité pleť hydratovať, ja som veľmi spokojná z Biodermou Sebium hydratačný krém pre mastnú pleť a od Biodermy je super aj ich krém Sensibio tolerance plus 🙂 najprv som mu neverila ale je fakt dobrý :D Tiež mám doma Cetaphil krém, La roche posay cicaplast na jazvy, na také mokvajúce hnusáky na chrbáte používam 100% tea tree olej, ale nie každému sadne. A veľmi som si obľúbila a používam ho už od prvej liečby vždy po sprche Oilatum, tekutý parafín :D je to slasť pre suchú pokožku (a to mi ver, že po roaccutane ti padne vhod, mať niečo také po ruke) :D

Ps 2: stojí okolo 2 eur. No mám pocit, že predtým som zaň platila oooveľa menej :/

abeata
21. mar 2015

Syn užíval Aknenormin asi ako 19 ročný. Zdravo sa stravoval, dodržiaval pitný režim, mal dostatok pohybu, nefajčil, hodnoty pečeňových testov mu však stúpali tak, že mu ho po troch mesiacoch lekárka musela vysadiť.Aj za ten čas sa mu síce pleť zlepšila, no neskutočne mu utrpela kvalita vlasov - mal ich dlhé, ošetrované a ...museli ísť dolu pre enormné vypadávanie až skrepovatenie. Žiaľ, čo vypadlo, už nedorástlo. Ešteže je to chalan. Tieto lieky sú veľmi silný derivát vitamínu D a nie každý organizmus ho dokáže v pečeni spracovať. Hodnoty sa znormalizovali po pečeňovej diéte a liečbe takmer za rok a ešte ďalšieho pol roka bol vylúčený z darcovstva krvi.

verenal
21. mar 2015

@abeata
Aby nedošlo k nejakým omylom, treba povedať že tieto lieky nie sú derivátom vitamínu D ale vitamínu A.
Sú to lieky s účinnou látkou izotretinonín, čo to derivát vitamínu A patriaci do skupiny liekov nazývaných retinoidy. 😉

A sú to lieky Roaccutane, Aknenormin, Curacne.

abeata
21. mar 2015

@verenal Jaj...ospravedlňujem sa...ano...je to vitamín A. nejako som to poplietla.

malinka158
autor
22. mar 2015

@vlockasnehu ahoj, včera som si ho objednala za skusku nic nedam. Citala som aj forum o tom vraj to niekomu pomohlo a niekomu vobec tak uvidíme 🙂

vlockasnehu
23. mar 2015

@malinka158 Jasne, na akne sa podiela viacero pricin, bakterie ale rozhodne ten stav zhorsuju. Ak by Ti aj nepomohol, urcite neublizi, ale drzim palce, pre mna to bola ozajstna pomoc, co penazi som dovtedy investovala do vsetkeho mozneho a efekt bol minimalny. A inak, lokalne mi nakoniec najlepsie pomahal tiez jednoduchy recept a nie vselijake drahe pripravky - zmiesaj si med so skoricou na taku kasicku, pomer by mal by byt med: skorici 1:4, ale staci aj od oka, tuto kasicku si nanes na plet (najlepsie vo vani, lebo po case sa zacne med roztekat), vydrz ako dlho sa Ti bude chciet, a potom zmy. Mne to krasne ukludnovalo vyrazky. Drzim palce, niekomu sa to mozno zda ako banalita, ale ten, kto si tym presiel, ze sa mu chcelo plakat, ked sa pozrel do zrkadla, alebo sa zacal zrkadlu vyhybat, vie o com to je.

malinka158
autor
23. mar 2015

@vlockasnehu a ta maska pomaha aj na mastnu plet alebo cisto len na vyrážky?

lienkasop
23. mar 2015

Ja som Roaccutan uzivala ked som mala 22, teraz mam 32. Vyzerala som hrozne, akne na celej tvari, hlavne brada, plus chrbat a zadok. Po znamosti som sa dostala k jednemu lekarovi, ktory zajasal ze super adept na tento liek. Predtym som uzivala aj antikoncepciu len kvoli akne a nezabralo ani tolko vychvalovane Diane 35, iba som pribrala 15kg a to neviem ani z coho. Zacala som s liecbou na jesen, prve tyzden to bola totalna kalamita, som sa za seba neuveritelne hambila ale po 2 tyzdnoch sa to zlepsilo. Bolo to dobre asi tak pol roka no a potom som bola tam kde predtym ale trosku lepsie. V 24 som otehotnela a v 25 po porode sa mi plet asi tak o 70% polepsila. Este lepsie to je teraz po 2. porode. Telo si to tak nejak same upravilo.

malinka158
autor
23. mar 2015

@lienkasop ano pocula som uz o tom ze niektorym zenam sa akne upravy samo po porode 🙂

malabiba
23. mar 2015

Hrozili môjmu synovi tieto ťažké lieky - no podľa mňa je to ruská ruleta - toľko trvalých nežiadúcich účinkov. Skúšame teda riešiť inak a začína to zaberať:
1. Očistenie tela od toxínov a škodlivých tukov - lecitín 1 lyžica denne, dobrý je aj wobenzym, no drahý,
2. Doplnenie vitamínov B komplex, A, D, K, C
3. prírodné antibiotikum kapucínka väčšia + žihľavový čaj
4. lokálne tee tree olej zmiešaný s vodou 1/3, med so škoricou ako píšu vyššie a citrón, citricidal GSE a kokosový olej.
Chodili sme 2 mesiace po dermatológoch a skúšali všetko možné. Toto nám zabralo najviac.
A aknenormin, roacutan a pod. napr. v USA stiahli z trhu, kvôli vysokým odškodným pre pacientov s trvalými následkami liečby - strata pigmentácie, serotonínu, crown, kolitída......máme známeho, ktorý sa od užívania tohoto lieku neholí, pretože vôbec nikde nezarastá.

vlockasnehu
23. mar 2015

@malinka158 mne to vyslovene pomahalo na tie vyrazky, ja mastnu plet (aj ked som si to cele tie roky kvoli akne myslela, ze ju mam) nemam, kozmeticka mi povedala, ze mam citlivu

evica01
23. mar 2015

Aj tak si myslím, že by mali vymyslieť niečo ľahšie od Aknenorminu. Lebo je naozaj veľmi veľmi silný. Aj keď ja som bola spokojná.
Dávkovanie sa vypočítava podľa váhy. Mňa sa vždy doktorka opýtala koľko vážim, ako sa cítim, čo je nové a čo staré a tak. Posledný mesiac som aj vynechávala. Že som aj 4 dni vynechala. Už som nevládala. Ale neviem opísať prečo. Aj som to pekne doktorke povedala. Povedala, že som dobre urobila, že jej to takto isto opisujú ostatní pacienti 🙂 🙂 🙂
Teraz to dobral jeden chalanisko (asi 18r.) a je taký vyspokojnený.

zuzupanda
15. apr 2015

daj si to predpisat a hotovo. ja som cakala, ked mi to prvykrat doktorka navrhla, lebo som sa bala, ze mi zacnu vypadavat vlasy. mam ich po zadok, huste... ako malo by z coho padat 🙂 teraz koncim liecbu, 7 rokov po tom, ako mi to prvykrat lekarka navrhla a potom, ako mam asi o milion jazviciek viac.
ja som nezacinala s postupnou davkou, nastavila mi ju na 40mg denne a tu som brala cely cas. ostava mi poslednych 5 dni. mne to pomohlo az ku koncu 5. mesiaca, ale odvtedy ziadna vyrazka. ja mam len vysusene pery. dokonca ani plet na tvari nemam suchu. a keby aj, kremov predavaju vela.
necakaj, chod ku koznej a vyber lieky, nech to mas za sebou co najskor.
u vacsiny ludi, ktori maju akne takto dlho a skusaju vsetky mozne alternativy, tieto srandy nezaberu, alebo zaberu na kratku dobu a potom sa to aj tak vrati... nie ze som pocula, vsetko mam vyskusane. od toho, co predpisuju kozni, cez vitaminy, kokosovy olej (ktory mimochodom pouzivam stale, ale na akne nezabral ani nahodou), koloidne striebro, bylinkove vyvary, obklady. pomohla zmena stravy, ked som presla na makrobiotiku, ale uprimne.. som leniva a vela cestujem, takze nemam uplne idealne podmienky na jej dodrziavanie. a ked sa tak stravujem len ciastocne, tak na takto vytrvale akne to uz nestaci :(

evica01
13. júl 2015

@malinka158 Len sa ta chcem opytat, ze ako si sa rozhodla 🙂
Uvazujem, ci mozem tieto lieky odporucit pre 15 rocneho, ktory uz ma bohuzial aj jazvy.

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evica01
13. júl 2015

@kinna neviem ci sa mi to zda, ale kazdy kto bral roaccutan, tak samu akne vratilo, narozdiel od Acnenorminu.
Ja som brala Acnenormin a somvelmi spokojna.
A ty si to preco brala tak dlho? Ato aj pocas uzivania nenastalo zlepsenie?

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
malinka158
autor
13. júl 2015

@evica01 ahoj, neberiem nic. idem este k zubarovi na vysetrenie ci nemam nejaky zapal a uvidim

paulina487
9. nov 2015

Aknenormin nemozem inak len odporucat....mam 22 , od 11tich rokov som trpela akne , ktore sa postupne len zhorsovalo, mala som ho aj na chrbte , a nielen dve tri vyrazky ale poriadne vredy a jazvy , tvar bola samozrejmost....chodila som ku koznej cele roky a furt len blbe masticky co nepomahali, proste bola som clovek ktoreho bolo treba liecit vnutorne , nahodou mi poradil kamarat aknenormin , kozna mi ho predpisala, doplacala som zan ubohych 50 centov! a vysledok bol uzasny a trva uz 3 roky ( uzivala som ho v 19tich) , najprv prvy mesiac nic, akne sa este zhorsi ale to tak ma byt, ucinok zacne az potom, jedine neziaduce ucinky ktore som mala a ktore su najcastejsie boli strasne suche vlasy a plet ( aj 2 tyzdne som si nemusela umyvat hlavu) , suche oci a suchy nos- proste sliznice , uzivala som ho pol roka....ale odporucam ho, naozaj je skvely , perfektny a tie roky slz a trapenia s akne su konecne prec...v Amerike je zakazany a popisane je o nom kadeco aky je strasne skodlivy , hlavne ze sposobuje depresie a samovrazdy, ale nemala som take pocity, dobre som spala, vsetko, len ze som bola sucha jak susene hrozienko 🙂 a kozna ma pravidelne kontrolovala, ....prosto odporucam pokial nemate vyslovene 3 vyrazky ale riadne vrediska a hlavne ktore trvaju roky bez napravy. kozna mi ho ani sama od seba cele roky neodporucila...oni ho podla mna ten liek aj naschval dehonestuju lebo by potom nemali biznis s tymi sprostymi mastickami ktore su na nic. 😉

maria7533
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
den666
Autor odpoveď zmazal
Zobraz