Ako čo najrýchlejšie ukončiť laktáciu?

ivka82
3. jún 2011

Privítam tipy ako čo najúčinnejšie a najrýchlejšie zastaviť laktáciu .( zo zdrav.dôvodov) dakujjem vopred

klincek
3. jún 2011

ja by som zacala u lekara ( asi gynekologa?).. myslim, ze on najskor pozna prostriedky, ako ti rychlo a ucinne pomoct. aspon si budes ista, ze to bude bezpecne, a nemusis na sebe skusat kadejake ne/overene tipy s neistym vysledkom.

vefi89
3. jún 2011

u mňa pomohli ladové obklady, v priebehu týždňa bolo po mliečku 🙂 pre vysvetlenie, začali sa mi zapalovať prsníky a tvorili sa mi bolestivé hrčky 😉

magua
3. jún 2011

Ahoj, ja som stavila na homeopatika ... neviem sice ako sa volaju, ale v lekarni ti povedia. NO poradit sa s gynekologom je tiez vyborny napad, on najlepsie vie co a ako...

makda
3. jún 2011

Ahoj, tiez som musela ukoncit kojenie zo zdravotnych dovodov. Gynekolog mi dal lieky, volaju sa Medocriptine. Ale neuzivala som, su to hormony. Tak som sa stahovala elastickym obvazom asi tyzden, menej som pila, nedotykat sa prsnikov, studene sprchy. Zo zaciatku som musela odstriekavat, kazdym dnom menej a menej (napr. 6x denne ... 5x denne .... az som neodstriekavala vobec). Trvalo mi to sice 3 tyzdne nez sa mi mlieko uplne stratilo, ale neuzivala som ziadne hnusne lieky. Tak vela stastia 🙂

tosomja
4. jún 2011

Mne gynekológ predpísal nejaké tabletky, neviem, ako sa volali, ale do dvoch týždňov som mlieko nemala...

sampo
5. jún 2011

ja som musela ukoncit zo dna na den ☹ gyn. mi predpisala nejake lieky, ale ked som si precitala vedlajsie ucinky, tak som ich vobec nebrala. trvalo to necele dva tyzdne a mlieko bolo fuc (bohuzial aj s prsiami 😅 ), ale tych prvych par dni bola trochu kriza, tiez som si ich stahovala obvazom, ked boli velmi plne,len symbolicky som odstriekala. nebolo to nic hrozne a myslim, ze aj bez liekov sa to da.. 😉

feb13
27. sep 2011

Neviem ci sa pytam v spravnej teme. Mam taky problem. Cez vikend som musela dojcenie ukoncit, nakolko som tehotna a zacala som krvacat. Na UZV je hematom popri babatku. Dostala som Duphaston 3x denne. Doteraz som dojcila uz len 3-4x denne a ked som sa dozvedela, ze som tehotna, som to radsej zredukovala na rano a vecer, je tomu asi 2 tyzdne, ani som uz vela mlieka nemala. Teraz som dojcila v sobotu rano, to este pred krvacanim... a povedala som si, ze uz nikdy, ale v nedelu vecer som uz mala dost naliate prsia a maly pred spanim hrozne plakal, tak som mu este naposledy dala... "na rozlucku"... ale uz mu viac davat nebudem, lebo sa bojim o babatko a myslim si ze ani jemu nebude dobre ze raz dostane a raz nie. Skusala som stiahnut prsia elastakom, ale furt mi to pada tak som si dala len uzku podprsenku. Uz som nedojcila viac ako 48 hodin a mam naliate prsia, ale este nie az tak, aby boli bolestive alebo aby sa tvorili hrcky. Ani neviem ci je to len mliekom, alebo aj kvoli Duphastonu sa mi viacej nalievaju (je to uvedene ako vedlajsi ucinok). Teraz este necitim potrebu odsavat, ale inak sa mi odsavanim nepodari vyvolavat vypudzovaci reflex, takze to je take odsavanie nanic. Co sa chcem opytat... ci mi nehrozi zapal prsnika, ze som zo dna na den prestala dojcit? Neviete ci ma aj Duphaston nejaky vplyv na mnozstvo mlieka? Mam skusat odsavat aj kym nemam bolestive hrcky alebo uplne tvrde prsia, nemozem tym ublizit babatku? Dufam ze dokaze mi niekto odpovedat, dakujem.

feb13
13. okt 2011

@strapco13 Dakujem, 1x som si nieco poodsavala aby sa mi ulavilo ale ani toho nebolo nejak vela a odvtedy nic takze asi sa to uz samo zastavilo uplne.

strapco13
13. okt 2011

@feb13 ono vplyvom tehu hormonov klesa produkcia mliecka..to je normalne

mamkabeika
30. júl 2012

@strapco13 Môžem dojčiť, keď užívam DUPHASTON?

strapco13
30. júl 2012

@mamkabeika mozes, mam to vyzistene, lebo som dojcila v tehu a kedze v prvom som brala, tak som si zistovala dopredu ci sa moze brat alebo nie, keby mi to hrozilo
https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/dojcenie-pocas-tehotenstva/ pozri moj uvodny prispevok k teme,,je tam rozpisane co sa deje ocas dpojcenia v tehu, co mozes ocakavat

mamkabeika
30. júl 2012

@strapco13 dakujem ti moc 🙂

peta1510
30. júl 2012

Ja mam zase taky problem,ze syna som prestala kojit pred rokom aj nieco,ale ked si stlacim bradavky,stale mi z nich vytecie nejaka fakt len kvapka,problem je vsak v tom,ze mam to mlieko akoby ulozene vnutri v prse,aj si tam nahmatam taku placku.Najprv som si to neuvedomila a tri krat po sebe,s odstupom pol roka naposledy som bola na sone prsnikov,ci je vsetko ok a bolo,ale stale mam taku placku vnutri,ktora v zavislosti od cyklu zmizne,objavi sa,zmeni sa atd...Co s tym,mam si dat homeopatika na zastavu kojenia.Kto mi poradi?

mamkabeika
30. júl 2012

@strapco13 Ako tam pises o tom oxytocine, ja som vcera krvacala, som v 6. tyzdni a nasadili mi DUPHASTON, klud na lozku a zakazali pohlavny styk. Ja som chcela dojcit aj v tehu, ale sa mi to takto skomplikovalo. Mozem syna aj tak nadojcit? Mam naliate prsniky a bojim sa totiz zapalu. Dakujem

anjelicek26
30. júl 2012

@peta1510 - ja mam vysoky prolaktin, mlieko som si vytlacila aj rok-dva po dokojeni dcerky.. a teraz po 10 mesacnej prestavke v kojeni zasa kojim synceka, lebo mal zdravotne problemy, ktore po vyluceni um zmizli. Skoc si na hormonalny profil a budes vediet. Tie lieky na zastavenie laktacie su strasne svinstvo, ja som po nich par krat odpadla, navaly horucosti, fakt zle :(

strapco13
30. júl 2012

@mamkabeika tak ci tak by si si musela prsniky odsat, tak preco sa namahat, ked ich mouze odsat ziva "odsavacka" a ty mozes mat pritom klud na lozku 😉 ..lebo zas schytat zapal, tiez nie je bohvieco a nasladna liecba tiez zasahuje
vies..ked dojcis, strasne lahko sa hodi vina za vsetko na dojcenie..lebo maju nieco na co to mozu hodit
ale preco zeny maju rizikove aj ked nedojcia? aj prvorodicky maju problemy v tehu /aj ja som mala/..a na co to zhodia ked nedojcis? na prirodu, na neviem co este
a zas nasilne odsatvenie dietatka, jeho plac a neklud..to musi mamicku strasne stresovat..no a stres a tehu tiez moze narobit sarapatu

mamkabeika
30. júl 2012

@strapco13 ďakujem, som pokojnešia 🙂

strapco13
30. júl 2012

@peta1510 niekedy pretrvava tvorba mliecka aj toky po skonceni dojcenia...ale po ukonceni dojcenia patria prsniky do ruk gynekologa..skontrolovat hormonalny profil, a tym odlisi, ci to je pretvavanie tvorby mlieka alebo je za tym nieco ine
lieky na zastavenie maju tolko neziaducich ucinkov, a su velmi zle tolerovane, baby po nich kolabuju, zvracaju. 😖
skus matu a slaviu, znizuju tvorbu mlieka

strapco13
30. júl 2012

@mamkabeika len odychuj vela..a drzim palceky

peta1510
30. júl 2012

@anjelicek26 presne preto som ich nechcela uzivat a ze necham to volne sa vstrebat,ja ked som prestavala s kojenim,uz som mala malinko mliecka,ani sa mi uz nejak nenalievali,pozvolna to pekne zaniklo,az na toto.Na co je dobry ten hormonalny profil a co to s tym prolaktinom?To mi spominal aj doktor na sone.Lebo pravdu ti poviem,som z tej placky v prse na nervy uz.Bo sa vidim uz niekde pochovana 😅

peta1510
30. júl 2012

@strapco13 zrovna som si dnes objednala homeopatiu na zastavenie tvorby mlieka.Ono sa moze tvorit mlieko aj z niecoho ineho ako pozostatok dojcenia??

anjelicek26
30. júl 2012

@peta1510 - no ja som to jazierko mala stale... aj ked som nekojila... je to vraj ok, kedze je prolaktin vysoky - tym myslim, rakovina z toho nebude 🙂 ... len je tam problem otehu, casto som mala anovulacne cykly, aj ked som nekojila... ked sme sa snazili o maleho mi predpisali clostyl a hned potom to vyslo...

peta1510
30. júl 2012

@anjelicek26 aj si si nahmatala nieco na prse?Mne sa to tam priebezne stale drzi,ale ked si hmatam tyzdne po menzese,ako nakazal pan doktor,vtedy tam nemam nic,ale zas prebehne par dni a zas placka,ci zdurena slacha,ci ako to nazvat.Ja sa otehotniet najblizsie nechystam,takze to by bolo v pohode🙂 Asi budem musiet zbehnut na tu krv...

anjelicek26
30. júl 2012

@peta1510 - ked idem do predklonu a necham prsia visiet, tak tam vzdy bolo take 2-3cm jazierko, tvrde proste, inak to neviem popisat... doky vravela, ze to tam su zvysky mlieka, co uz... teraz sa este kojime s drobcom, co bude potom neviem...

peta1510
30. júl 2012

@anjelicek26 ja si to nahmatam aj v stoji,ale niekedy mam pocit,ked som vo vani,akoby som to aj rozmasirovala,ale len na cas,ono sa to tam zas objavi.Tebe to maly mozno teraz roztaha...A ak budem mat zvyseny proklatin,tak co,ked nebudem chciet tie hnusne lieky,necha sa to tak,ci sa to nejak inak riesi?

anjelicek26
30. júl 2012

@peta1510 - teoreticky mozes mat zakladny problem v stitnej zlaze a ked das do poriadku to, tak sa znizi aj prolaktin. Su aj nejake bylinky, na znizenie prolaktinu, aspon som to citala, len si nepamätam, o to bolo uz 🤐 Ale bylinkarka bude vediet. Ja to teraz neriesim a ani riesit nebudem, snazilkovat chceme az o rok-dva o tretie mimi... dovtedy necham telo, ci sa neunormalni same...

strapco13
30. júl 2012

@peta1510 najskor to bude pretrvavanie tovrby..ale mozes mat hormonalnu poruchu, ci nieco horsie, ale kedze si mala sono a nic nenasli, tak drzim palce, nech je to "len" pretrvavanie tvorby

peta1510
30. júl 2012

@anjelicek26
@strapco13 Dakujem za odpovede🙂

katuuuska
17. máj 2017

Dobry den, chcela som odstavit syna od prsnika. No skoncila som so zapalom ked odsavam vytlacim aj zlto krvave mlieko. Som na antibiotikach, odsavam masirujem v sprche davam zabaly. Teploty uz klesaju no neviem sa rozhodnut kedy odstavit maleho. Preckat vyliecit sa so zapalu a potom odstavit? Alebo zacat sa stahovat uz teraz? Za gynekolohom mam ist po dobrati liekov a mam sa rozhodnut ci odstavim alebo chcem pokracovat. Maly vyvadza ked nedostane prsnik. Zachvaty az zbordovie a flasu nechce. Ma 17 mesiacov. A ja sa uz citim na odstavenie ale ked vidim ako sa mi to vsetko komplikuje neviem ci vydrzat alebo o5 kojit.