Ako čo najrýchlejšie ukončiť laktáciu?

ivka82
3. jún 2011

Privítam tipy ako čo najúčinnejšie a najrýchlejšie zastaviť laktáciu .( zo zdrav.dôvodov) dakujjem vopred

eeffka
17. máj 2017

@katuuuska napchaj si do podprsenky petrzlenovu vnat, zastavi to mlieko do 2dni, akurat ze budes vonat ako nedelna polievka 🙂 teda aspon mne sa tak zdalo.
myslim to uplne vazne

katuuuska
17. máj 2017

@eeffka vazne? Tak toto som nepocula ale vyskusam uz hocico 😉

eeffka
17. máj 2017

@katuuuska tiez som odstavila 2rocnu zo dna na den a tak ma boleli prsia ze som bola zufala. Toto mi niekto poradila ako "babsku radu" uz mi bolo vsetko jedno 😂 sla som do potravim kupila kilo vnate , predavacka musela mysliet ze kralika chovam ale naozaj pomohlo
najlepsie bolo ked sa v praci zo mna trusilo

willino1
17. máj 2017

@feb13 byť tebou sa podarím s gynekológom... môžeš ale nemusíš dostať zápal, keď tak naraz odstavíš mliečko... a zápal prsníkov je pre maličké určite horšie ako kojenie... takže by som si špeciálne dávala pozor... určite pod dohľadom lekára...

katuuuska
17. máj 2017

@willino1 ja som bola vcera u doktora. Vravel ze je to na mne vraj ked chcem odstavit mam sa stahovat na pevno prsia nepit vodu, neprikladat dieta. Lenze mala som teplotu39 takze vtedy sa musi pit a mlieko odsavam z toho bolaveho mi ide iba trosku mlieka ale v tom druhom mam normalne z neho kojim. Dnes uz mam len zvyzenu teplotu. Ked mi prejdu zacnem s odstavovanim. Najhorsie bude v noci ked maly nedostane prsnik.

eeffka
17. máj 2017

@willino1
@katuuuska
ja som bola tiez u gyndosky lebo jeden den som plne kojila a na dalsi koniec ( dovod lebo ma tak dohryzla za 5min ze sa proste nedalo)
lekarka mi sama povedala ze nech skusim naprv babske recepty lebo mi moze dat lieky ale je to brutal chemia. o 3dni bolo po probleme.

willino1
17. máj 2017

keď som odúčala od prsníka, tak tiež noci boli najťažšie... ale za týždeň sa to upravilo... cez deň sa deti zabavili a na prsník si nespomenuli, takže cez deň to bola pohoda a potom som jeden deň neponúkla ani večer ani ráno a oni nepýtali 🙂 a ešte som zakaždým skracovala čas kojenia, takže na záver už len tak chvíľočku si cucol a basta 🙂 každé dieťa je iné a inak sa s tým vyrovnáva... Inak som nepočula o tom, že by si počas tehotenstva nemohla kojiť ... poznám baby ktoré kojili celé tehotenstvo bez problémov...

katuuuska
17. máj 2017

@eeffka dakujem za rady. Dufam, ze to pojde rychlo

katuuuska
17. máj 2017

@willino1 dakujem za rady. Vyskusam co sa da a hadam to zvladneme ked to zvladlo tolko inych tvrdohlavych deticiek musi aj on zvladnut

katuuuska
18. máj 2017

@eeffka mam napchanu tu vnatku 😁 vy ste si aj odstriekala mlieko? Lebo uvazujem ze povolim obvaz a trochu vytlacim.

eeffka
18. máj 2017

@katuuuska nie neodstriekala.mala ma tak dobryzla ze som bola schopna zlomit ruku kazdemu co by sa ma chcel dotknut. Drzim palce nech sa das raz dva do poriadku.daj vediet ako dopadla petrzlenova kura 😎

eeffka
6. jún 2017

@katuuuska ahoj ako si dopadla?

katuuuska
7. jún 2017

@eeffka konecne som sa zbavila mlieka. 11 dni zviazovania. 5 dni petrzlenova vnat v podprsenke zviazana obvazom. Nakoniec zabal z VODKY a na 12. den som si vydychla. Po necelom mesiaci mozem kupovat nove podprsenky 😂 prsia skladam kym vytvorim objem v podprsenke 😀

eeffka
8. jún 2017

@katuuuska tak gratulujem .heh skladacie prsia som uz zabudla 😂😂😂 ale to sa popravi.

katuuuska
8. jún 2017

@eeffka dakujem za rady 💖💖 velmi mi pomohli 🍀😍

mamina321
15. mar 2018

@eeffka @katuuuska tá petržlenová vňať ma byt má byť každý deň čerstvá? Či ste si ju tam nechali pár dní? A musia byť prsia zviazane obväzom napevno?

eeffka
15. mar 2018

@mamina321 jasne cerstva ono sa to v tej podprsenke vysusilo a mrvilo. Beznu podpprsenku som mala nezavazovala som sa

mamina321
15. mar 2018

@eeffka takze pomohlo, super, vyskúšam.

katuuuska
16. mar 2018

@mamina321 ja som davala cerstvu bolo leto a na zahradke jej bolo dost. No a najma zvazovanie napevno moj pripad 24 hodin denne a trvalo to 2 tyzdne kym som uplne stratila mlieko. No a pit malo ked tak salviovy caj ja som aj salviove cukriky jedla. Drzim prsty 😉🍀

mamina321
16. mar 2018

@katuuuska ach ďakujem, ťažké dni predo mnou budú, ale každý deň to ešte kúsok oddalujem 😕

akcul13
11. jún 2018

@tosomja aj si sa stahovala ci nie?

akcul13
11. jún 2018

@katuuuska a ako casto si odstrekovala?

katuuuska
22. jún 2018

@akcul13 prve dni zakazdym ked boli naliate, alebo som sla do sprchy a rozmasirovala ich. Kazdym dnom menej casto

superholka77
29. jún 2021

@katuuuska môžem sa opýtať keď ste praktizovala kedysi petrzlenovu vňať do podprdy ja si to robím 5den a sťahujem obvazom tak ste mali prsia mäkké alebo tvrdšie lebo ja som si to začala robiť hneď doma z pôrodnice keď som mala prsia ešte mäkké a zatiaľ 7dni po pôrode som a stále sú mäkké tiež sa bojím aby zápal alebo nenaliali sa a netvrdli ale ani som nezačínala spúšťať laktaciu ani napríkladala tak neviete kedy asi už by som mohla skončiť s tými vnatami 5den a vždy keď to uschne svrbí to strašne hehe q neviem ako zistiť ci už sa zastavila laktacia alebo nie lebo co pri prvom dieťati pred 6 rokmi som nemala mlieko dali mi injekciu na pohotovosti na zastavenie tak ešte aj po mesiaci dvoch mi kvapkalo takže ako to zistím ci sa už zastavila. Neviete ? Vy ste kedy zastavovali a koľko.asi ste si dávali tie vňate..

katuuuska
29. jún 2021

@superholka77 ja som bojovala 14 dni kym zostali prsia makke. A nenalievali sa. A obcas kvapka vybehla. Ale to je normalne. Velmi si uz detaily nepamatam. Ale ta vyschnuta petrzlen teda poriadne skriabala to si pamatam. A salviove cukriky som nemohla vidiet este 2 roky. Lebo ak salvia vraj zastavuje laktaciu

superholka77
29. jún 2021

@katuuuska čiže keď sú prsia mäkké už sa netvorí mlieko ? Lebo ja som z pôrodnice prišla boli mäkké a už doma som dávala petržlen a sťahovala 5dni dneska a stále sú mäkké tak sa bojím ze keď s tým prestanem aby sa mi nezačali nalievat alebo co 🙈🙂