Ako dlho ste čakali na výsledok testu na Covid-19

duratlicka
30. apr 2020

Ahojte,
už 2. deň čakám na výsledok testu a len zo správ z novín sa snažím vylúštiť, či som pozitívna alebo negatívna.

Ak ste boli testovaný, kedy ste dostali výsledok a ako?

mimisram
30. apr 2020

Ako podľa mňa sa dozvieš skôr ako noviny či si pozitívna alebo nie. Nepovedali ti kedy budú výsledky?

majkatarajka
30. apr 2020

nooo u nás to bolo tiež tak..čakala som na sms a nič...tak som si potom volala hygieničke pre danú oblasť a tá mi to pozrela v systéme...

lindusss2016
30. apr 2020

@duratlicka mna by zaujimalo, ako sa to da dozvediet z novin 😳

lenka2710
30. apr 2020

@duratlicka muž dostal výsledok sms hneď na druhý deň, ale testoval sa v CR

sisaka
30. apr 2020

Tiez mimo Slovenska - hned na druhy deň

duratlicka
autor
30. apr 2020

@mimisram Na stranke nemocnice je, ze do 48 hod od odberu.Na stranke korona.gov.sk je,ze az po 48 hod.A "opatovne" zaslanie vysledku do sms mozno ziadat az 5 dni po odbere.

duratlicka
autor
30. apr 2020

@lindusss2016 V nasom meste je od pondelka len 6 chorych,tak ak nepribudne ani 1, viem, ze pozitivna nie som.

duratlicka
autor
30. apr 2020

Je to neprijemne,lebo sa bojim ist aj vyniest smeti,kym nemam cierne na bielom,ze som negativna.

duratlicka
autor
30. apr 2020

Čudujete sa,ale v marci volali len pozitivnym,negativni vedeli,ze su negativni,len ked im do tyzdna nikto nezavolal.Uplne od veci.
Zbytocna PN,stres a izolacia.

philis10
30. apr 2020

@duratlicka ako prosim ta, kde to zistujes, ze kolko je pozitivnych vo vasom meste? Ja som to vzdy pozerala cez mapku ba nete kde boli zobrazene konkretne mesta a obce ale uz to je len v ramci okresu. Lebo v nasom okrese pripudol jeden pacient a teraz to neviem zistit v ktorom presne meste to je

duratlicka
autor
30. apr 2020

@philis10 Na tejto stranke to kazdy den o 10:00 aktualizuju: https://www.dnes24.sk/korona-mapa-nakazy-na-slo...

duratlicka
autor
30. apr 2020

Ale mas pravdu,ze to je len okres.

delphineta
30. apr 2020

@duratlicka nam robili v nemocnici,vedeli sme vysledok do 24 hod

philis10
30. apr 2020

@duratlicka jj, predtym to bolo na jednej stranke presne uvedene aj obce teraz to dali len okresovo :-/

ariannazara
30. apr 2020

2 dní 🙂 manzel bol testovaný o 2 dní ráno som videla výsledky prešovský kraj 0 vedela som ze je negatívny, potom o 3h im oznámili.

dadka36
1. máj 2020

@duratlicka nedostala si kód? Na zaklade neho si vieš skontrolovať na ich stránke

duratlicka
autor
1. máj 2020

@dadka36 Citujem zo stránky: "Neprišla vám SMS?
Overenie dostupnosti negatívneho výsledku vyšetrenia na COVID-19 je možné iba vtedy, ak ste vyplnili kontaktný formulár cez túto webovú stránku, alebo cez mobilnú apikáciu Moje ezdravie. Následne ste boli objednaný na odber a podstúpili ho na určenom odberovom mieste. Ak od odberu uplynulo viac ako 5 dní a ešte Vám neprišla SMS o negatívnom výsledku, môžete si ho skúsiť overiť tu."

Počkám do nedele,aj tak je vikend, to už vydržím a v pondelok vypíšem ten formulár.
Ale je to od veci pracujúcemu človeku nedať vedieť. Že im to nevadí, že zdravým ľuďom zbytočne platia karanténnu PN, keď by mohli už dávno chodiť do roboty.

duratlicka
autor
2. máj 2020

Ani RÚVZ mi nevie povedať výsledok.

duratlicka
autor
4. máj 2020

6. deň po odbere vzoriek sa mi konečne podarilo dostať k výsledku. Chybu urobili pracovníci pri odbere, keď k odobratým vzorkám nepriradili covid-pass a tak v laboratóriu vedeli len moje priezvisko a rok narodenia. Našťastie výsledok je negatívny.

barunka.k
4. máj 2020

@duratlicka manžel testovaný v piatok doobeda...výsledok mal v nedeľu doobeda formou SMS a mailom....pozitívnym volajú...aspoň tak mu povedali...

ivka676bu
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
habanka2014
4. aug 2020

@duratlicka ahoj ako si to zistila prosim? Ja uz 5 dni od testu a neviem nic.. sem zufala doma zivot sa mi zastavil obvolala sem uz 40 cisel nikde nejsom v systemie a nikde mna nemaju porad mi prosim, dakujem

duratlicka
autor
8. sep 2020

@habanka2014 Uz sa to asi vyriesilo, ale keby nie, tak som to zistila takto. Musis zistit, do ktoreho laboratoria odosielaju odbery na vysetrenie, najst telefonne cislo a povedat kto si, kedy si bola testovana , rok narodenia a mozno to najdu.

nadielka
24. okt 2020

@duratlicka ahoj prosim ta za ako dlho ti prisli výsledky covid testu. Mba testovali stvrtok. Je sobota a stále nemám výsledok. V pondelok ma maju operovat

bucko555
24. okt 2020

Ja som bola dnes ráno na test a pred piatou som mala výsledok

baluinka
24. okt 2020

@nadielka ja som bola v pondelok ráno a výsledpk mi prišiel smskou vo štvrtok poobede...bolo písané,že výsledok dostanem do 96h, ale písala som si so ženami,ktoré to tiež potrebovali skôr kvôli operácii, že na tú skutočnosť upozornili v tom formulári, ktorý vypĺňali..a tým to prišlo aj za deň.

nadielka
25. okt 2020

@baluinka ďakujem už ho mam. Tiež ma to surilo koli operacii, ale napísala som im a dobpol hodíny mi ho poslali takze super

majkatomas
1. nov 2020

Dobry den vcera o 8 mi bol vykonany test aj mojmu synovi a stale nic.v pondelok o 7 nastupuje na prijem a bez vysledku nas vobwc nepystia dnu.ked zafam covid pas da mi ze nespravne udaje.

baluinka
1. nov 2020

@majkatomas na tej stránke ti to pomocou Covid pasu pôjde overiť až vtedy,ak od odberu uplynulo už viac ako 5 dní a stále by ti smskou neprišiel výsledok..ak si sa objednavala cez ten formulár,bolo treba to tam niekde do poznámky uviesť,že to potrebujete kvôli príjmu do nemocnice na pondelok (aspoň myslím,že vtedy vedia výsledky oznámiť rýchlejšie,lebo zrejme uprednostnia takýchto testovaných, lebo viem o dvoch ženách,ktoré to potrebovali skôr kvôli operácii v nemocnici a výsledok im prišiel takmer zo dňa na deň..ja som nič také do poznámky neuviedla,keďže som to tak súrne nepotrebovala a výsledok mi prišiel za 4 dni..keďže uvádzajú,že výsledky ti prídu do 96h )

majkatomas
1. nov 2020

@baluinka ja som to tam.zadavala aj ako predoperacne vysetrenie aj datum operacia