Pozitívny test na protilátky Covid. Musím výsledok niekde nahlásiť?

Zodpovedané
13. júl 2020

Dobrý deň,

nechala som si urobiť test na protilátky Covid 19. Výsledok je IgG 18, 9. Infekcia bola prekonaná na konci marca, resp. začiatkom apríla. Testovanie 2x negatívne, partner druhé testovanie pozitívne.

Prvé testovanie bolo pravdepodobne nesprávne. 2x po sebe v tom období karanténa.

Musím teraz absolvovať znovu testovanie, ak nemám žiadne príznaky ochorenia a testovanie na protilátky som si dala urobiť dobrovoľne?

Treba tento pozitívny výsledok niekomu hlásiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

tento výsledok nemusíte nikomu hlásiť.

Hovorí o tom, že ste prekonali Covid-19, ochorenie prebehlo bezpríznakovo.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková