Ako dlho ste nepočuli pri zápale stredného ucha?

daniela87sk
24. mar 2020

Dobrý deň, chcem sa spýtať tých čo mali zápal stredného ucha, ako dlho ste na ucho nepočuli? Ja mám zápal týždeň, ucho prepichovane, brala som Uniflox a otobacit (keďže som tehotná snažila som sa vyhnúť ATB) od včera mi nasadili už aj ATB (Zinat) nakoľko ucho ma stále pobolieva. No nepočujem naň vôbec ☹

janinah
24. mar 2020

kvapkať kvapky do nosa,poležiačky s naklonom na kvapkanu stranu,aspon 3x denne

daniela87sk
autor
24. mar 2020

@janinah ale ja môžem len morskú soľ , do nosa mi žiadne iné kvapky nedali

janinah
24. mar 2020

@daniela87sk bez nos. kvapiek ti to neprejde,pýtaj sa telefonicky lekára

daniela87sk
autor
24. mar 2020

@janinah bola som aj u ORL už 3x, povedali že do nosa len morskú soľ , ja už nemám ani nádchu (začalo mi to nádchou)

janinah
24. mar 2020

@daniela87sk a povedala si,že nepočuješ?

daniela87sk
autor
24. mar 2020

@janinah áno povedala

jaskolka
24. mar 2020

A keď ta vyšetrili na orl, čo povedali? Je tam stále tekutina? Lebo paracenteza, teda prepichovanie bubienka je niekedy nutné opakovať, ak tekutina nestihla vytiect. ATB môžu zabrat, ale ak ani po pár dňoch nezačnes pocut, musí sa pichať znova

daniela87sk
autor
24. mar 2020

@jaskolka povedali že zrejme je tam stále tekutina, v piatok mám ísť na kontrolu

jankalukasova
24. mar 2020

@daniela87sk asi dva mesiace...

daniela87sk
autor
24. mar 2020

@jankalukasova fakt? Och, no ja som sa bála skôr že aby som začala vôbec naň počuť ale tak si ma potešila že to môže trvať aj dlhšie.

jankalukasova
24. mar 2020

@daniela87sk fakt to trvalo dlho a chodila som aj na prefuky... a tiez zalezi aky silny zapal mas. Mne to jedno ucho zostalo slabsie. Uz je to aj 7 rokov a proste pocujem nan slabsie. V beznom zivote ma to neobmedzuje ale ked chcem vecer spat a pocujem nejaky ruch, tak si lahnem na bok na to "zdrave" ucho a a uz ruch nepocujem... proste niektora frekvencia mi unika no.

daniela87sk
autor
24. mar 2020

@jankalukasova a ako dlho si sa liečila zo zápalu? Myslim bolestivosť a tak, Aj ti prepichovali ucho?

jankalukasova
24. mar 2020

@daniela87sk hmmmm... z piatka na sobotu to zacalo neznesitelne boliet. Rano som sla na pohotovost. Dostala som attb na 14 dni. Ten Tevaklav. A este dobry tyzden to bolelo. Potom to ustupilo ale presli dva tyzdne a ja som na ucho vobec nepocula. Tak som sla na kontrolu a teda rovno mi to ucho prefukol. A na prefuky som chodila dalsi mesiac tusim najprv 2x tyzdenne a potom raz tyzdenne. Ale to uz nebolelo... to bolo v pohode. Bolesti zhruba ten jeden tyzden. A slo ma porazit, lebo na jednu stranu som na ucho nepocula ale pri kazdom silnejsom zvuku mi sla prasknut hlava.. a v tom case sme prerabali byt

majamat
24. mar 2020

@daniela87sk ak sa ti nepolepsi, treba nasadit infuznu liecbu. moja mama mala dlhodobo slabsi sluch. strata sluchu u nej bola 30%, na co si zvykla. potom dostala zapal stredneho ucha, tiez prepichovanie bubienka, strata sluchu co sa jej nezlepsovalo, tak musela na infuzky a nevyzeralo to dobre, na jedno ucho strata 98% a druhe 50%. pri prepusteni z nemocky to moc lepsie nebolo, ale postupne sa to zlepsovalo. nastastie a teraz pocuje este o kusok lepsie,a ko pred zapalom. no u niekoho sa to nikdy nezlepsi.

daniela87sk
autor
24. mar 2020

No dúfam že sa mi to zlepší nakoľko som tehotná tak moc liekov mi dávať nemôžu ☹ zatiaľ je to týždeň a len druhý deň mám antibiotiká.

tanuuulka
6. dec 2023

@daniela87sk ahoj, ako si pochodila? Zlepsil sa sluch?

daniela87sk
autor
6. dec 2023

@tanuuulka ahoj na jedno ucho stále počujem trochu slabšie. Vadi mi to len keď ležím na Tom ucho ktoré počuje lepšie 🙈

tanuuulka
6. dec 2023

@daniela87sk a ako dlho si sa liecila? Mne to zacalo v nedelu v noci, mam kadejake lieky, z ucha mi idu laviny vody/krvi/hnisu, neviem co to je, a momentalne som nan hlucha....

daniela87sk
autor
8. dec 2023

@tanuuulka och to už netuším, mne ale ak prepichovali

zuzuliak1981
28. dec 2023

@tanuuulka Ahoj. Ako si dopadla s uchom? Mne zacal zapal pred takmer dvoma tyzdnami, sam mi praskol bunienok, zacal vytekat krvavo-hnisavy vytok, dostala som ATB a kvapky uniflox. Stale na ucho poriadne nepocujem. Doktorka ma dovolenku, zastupujuca berie len urgentne pripady.

snowflakenel
28. dec 2023

Priserna bolest: 4 dni, potom pomaly ustupovala. Celkovo ma ucho bolelo cca mesiac. Posledny tyzden bolelo,,no nemusela som si dat nic od bolesti. Nepocula.som vobec asi 3 tyzdne, celkovy sluch sa mi vratil asi o 2 mesiace.

snowflakenel
28. dec 2023

Mne veeeeelmi pomahalo mat to stale v teple. Lahla som si na chore ucho,,podlozila som si ho nahriatym vankusom. Velmi to bolo prijemne a zaberalo na tu najhorsiu bolest

zuzuliak1981
28. dec 2023

@snowflakenel Mala si prosim ta aj pocit vody v uchu? Neviem, ci ist akutne, mam tam este tekutinu a budu mi prepichovat bubienok alebo je to len taky pocit, zo zalahnuteho ucha.

snowflakenel
28. dec 2023

@zuzuliak1981 ano, mala som pocit akoby som tam mala vodu. No dostala som len kvapky do ucha a od bolesti lieky. Ale neprepichovali mi, vraj sa to nerobi

simca06022011
28. dec 2023

ja som v lete stratila sluch na jedno ucho, okamzite mi nasadili prednison, a kadeco ine, a vratil sa mi dost rychlo. Rovnako mi v tom nik nesprtal uz, kedysi pred cca 15r mi takto prepichol lekar bubienok, v kuse mi v nom sprtal a tinitus mi akurat tak vyrobil a dlhorocne problemy, mesiac som tam behala takmer denne a stale sa mi neic ov uchu sprtal. nakoniec som ho vymenila...
Zvycajne na zlepsenie treba minimalne mesiac dva... aspon tak mi v lete vraveli kd kontrolu davali...

tanuuulka
28. dec 2023

@zuzuliak1981 ahoj, stale sa liecim, v uchu sumi, duni, zalahnute... Uz neboli. 5druhov atb,ucho tieklo 2 cele tyzdne. Vraj este dlho moze trvat, kym budem normalne pocut. Tiez mi praskol bubienok sam a este pred tyzdnom som tam mala viditelnu dieru. Zajtra idem znova na kontrolu.

zuzuliak1981
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzuliak1981
28. dec 2023

@tanuuulka fuha, tak to mas dost dlhe liecenie, drzim palce

tanuuulka
28. dec 2023

@zuzuliak1981 vraj bol zapal rozsiahly 🤷🏼‍♀️ brala som aj uniflox do ucha, potom aj do nosa, teraz uz 2t kvapkam 3x denne do ucha betadine. Uvidime, co povedia zajtra. Otrasna choroba, uz to nikdy nechcem

zuzuliak1981
29. dec 2023

@tanuuulka Veru, je to hnusnejsie ako bolest zubov. Ako si dnes dopadla?