Ako dlho trvá brušná viróza?

22. mar 2024

Ahojte,
Tie co ste mali brusnu virozu ako dlho to trva?
Ja som vracala iba v utorok vecer, v stredu som bola totalne odpisana, zle od zaludku, na odpadnutie. Vcera mi bolo obcas lepsie, obcas horsie. Dnes je piatok teda uz treti den a stále mi je na vracanie vacsinu dna.
Jem len suche, dietne, po troskach, obcas trochu sunky.
Ako dlho vam trvalo kym sa zaludok ukludnil?
Ďakujem

viestta
22. mar 2024

Vynechaj tu sunku, daj si probiotika. Ja som sa z toho dostavala mesiac, aj ked to najhorsie trvalo len dva dni. Dieta, tekutiny a probiotika, nic ine ti nepomoze. Na zaludok mi ulavil matovy caj

patka06
22. mar 2024

Kým ti je ťažko od žalúdka, žiadna šunka - staršie pečivo, sucháre, slané tyčinky, varené zemiaky, ryža, neskôr jemné mäso.
Tekutiny v malých množstvách - Coca-Cola alebo mierne osladený čierny čaj, na minimum obmedziť vodu - tá zaťažuje žalúdok
Žalúdok sa ukľudňuje aj týždeň

slnkojezivotabudic
22. mar 2024

aj mne bolo tazko este asi 2-3 dni dozadu, tiez na zvracanie nechut jest, drzalo sa ma to par dni mozno 3, asi je volajaka viroza...alebo to moze byt sposobene jarnou unavou, chyba vela mineralov lebo zima bola dlha.. mne pomohli probiotika, hoc som si nedala celu kapsulu ale nasypala na papanie, a davam si vitamin D. Viacej jem aby som dostala do tela minerali najma vitamin K vela ludom chyba - pazitka a petrzlenova vnat ju maju napr. alebo vnat cibulky, cesnaku...pijem vela vody aj mnozstvo zeleza formou stravy som navysila, viac listovej zeleniny a zeleniny celkove, menej sladkeho.. a pit vela vody... a vodu pit vzdy teplu aj jedlo jest teple, studene zatazuje zaludok ci uz strava alebo tekutiny.

slnkojezivotabudic
22. mar 2024

a bylinky pupavove listy ak vies si natrhaj niekde kde psy nechodia cikat, na luke alebo tak... bud zjes cerstve umyte (1-2 mensie kusy stacia spolu zajest s ranajkami,obedom ci vecerou rozkusat poriadne) alebo si z nich spravis caj a tam das vacsie mnozstvo... mam aj susene kvety dateliny lucnej aj to je dobre na travenie.. este alchemilka a mysi chvost su super na travenie lebo aj vela travacich tazkosti ide od hormonov, najma pred menstruaciou

thoughtfulweirdo
22. mar 2024

U nás nedávno vyše týždňa. Teraz sú to cca 3 týždne a až teraz sme sa plne vrátili k normálnej strave.

zorkahorka
22. mar 2024

U nas boli teraz grcacky a trvali 1 den. Deti boli este 2 dni doma, co mali bolavy zaludok, na 3.den uz cosi zjedli.