Ako na nespavosť?

miskamaj
15. jún 2013

bohuzial (pre mna) uz nejaky cas trpim v noci nespavostou. Mam male dieta, ktore v noci kojim 3x (o 24.00, o 3.00 a okolo 6.00) to by nebol az taky problem, nakolko papanie trva max. 10 min., ale velmi dlho mi trva nez zaspim, ci vecer, ked si s dietatom laham do postele (o 20.00), alebo v noci po kojeni. Ak by som zaspala hned, spala by som kludne aj krasnych 9 hodin, ale niekedy sa mi podari zaspat az po polnocnom papani, a nad ranom uz vobec. Spim 3-4 hodiny denne a uz prestavam vladat. Citim aj vidim na sebe, ze uz nie som len nervozna, ale uz aj agresivna. Prosim, ak ma niekto podobny problem, nutne potrebujem tipy ako zaspat ☹

briketa
15. júl 2013

@miskamaj s jednym dietatom je riesenie spat-driemat s nim aj cez den, zrusit elektroniku- tv, pocitac a telefon, lebo rusia spanok. to spanie 3-4 hodiny pri trojmesacnom dietatku je dobry priemer. cim bude starsi, interval sa bude predlzovat. musis si den obmenit na prioritu spanku a oddychu, domacnost dat do pozadia

pink_lady
15. júl 2013

@ewana prosim ta to si si ako tu mini tabletku rozdelila na stvrtinky? 😕 aspon tie co mam ja maju priemer asi 2mm 😅
@miskamaj zalezi PRECO nemozes spat...ci ti staci nieco na uvolnenie /tam by sa dal aj ten prothazin - ale stojim si za tym ze je skodlivy a nebezpecny - nie kvoli navykovosti ale kvoli inym veciam - srdce, oblicky) alebo je pricina niekde inde - napr. v poklese hormonov - vtedy ti ani 5 prothazinov nepomoze, ani neurol, xanax a pod...Vtedy je treba liecit zakladnu pricinu a pridat na 2-3 dni polku stilnoxu ci zopiclonu ...Tieto posledne dva su original na spanie a NIE su navykove, na rozdiel od anxiolytik ako xanax, neurol...

ewana
15. júl 2013

@pink_lady áno tú malinkú zelenú tabletku som rozdelila na štvrťky 🙂) Aj manžel sa mi smial, že to už je aké placebo 🙂) Inak na spanie mi dali vtedy Gerodorm, ten je návykový?

pink_lady
15. júl 2013

@ewana ja len ze som to kedysi skusala delit ale neslo mi to 😅 😀 no ten gerodorm je derivat benzodiazepimu ,a to navykove fakt je - to je starsie hypnotikum, myslim II. generacie... 😔 zopiclon, stilnox,...su III.generacie a tie uz nie su navykove, len ojedinele moze vzniknut psychicka zavislost...teda aspon to tvrdia... 😅 ked si to da clovek raz - dva krat do mesiaca po stvrt az polke tak myslim je to v pohode 😉

miskamaj
autor
30. júl 2013

baby, vdaka za rady. Vcera som sa vratila z dovolenky a mam pocit, ze som si oddychla. Po syna si idem zajtra rano, tak som zvedava, ako to bude pokracovat. Zatial som bez tabletiek na spanie. Inak, ak je tu nejaka mamina, ktora je absolutne na totalku vycerpana, naozaj odporucam ist sama na dovolenku. Toto bola moja najlepsia dovolenka na svete, nie kvoli destinacii (i ked Maldives su ozajstnym rajom),ale hlavne kvoli tichu a kvoli tomu, ze som bola sama- nemusela som sa nikomu a nicomu prisposobovat- naozaj na nezaplatenie 😅

ewana
11. sep 2013

@miskamaj ahoj, ako si na tom po čase?...

miskamaj
autor
12. sep 2013

@ewana ahoj, dakujem, ze sa pytas 😉 tak pravdupovediac, ta dovolenka mi dodala novy dych, moja mama za ten cas urobila s Matkom zazraky, naucila ho ako-tak prespat noc, ja som to potom doucila a uz niekolko tyzdnov pekne spi od cca 19- tej do cca 6 tej. Takze uz nemusim vstavat k nemu takmer vobec, ale aj tak sa casto budim. Celkovo je to uz ovela lepsie, ale stale to nie je to prave, no mam uz aj ja za sebou celu prespanu noc- zatial len jednu 😅 - od 22- 6.00 😅 Jedna kocka mi poradila, ze si mam dat postel tak, aby hlava smerovala na sever (nikdy som neverila na tieto dovtedy pre mna chujoviny). V spalni tak postel mam, v synovej izbe sa to tak neda dat, tak i napriek mojmu presvedceniu spavame uz kazdy vo svojej izbe. A mam pocit, ze sa obom spi lepsie 😅 Ja mu asi neposuvam negativnu energiu a on mna nebudi, ked sa prevrati na druhy bok 😅 a manzel sa vratil a stiahol ziadost o zrozvod, ze mu chybame a ze chce byt s nami....

miskamaj
autor
12. sep 2013

@ewana a blahozelam k tehu 😉

ewana
8. jún 2014

@miskamaj ta už som aj porodila, malý má 4 týždne, a ja mám zas popôrodnú depresiu ☹ Nechááápem, bola som si istá, že to určite nie je možné, aby som to zase dostala...

miskamaj
autor
14. jún 2014

@ewana ach, tak to ma mrzi, dufam, ze mas oporu v rodine. A mas zasa nespavost?

nefertitka
10. máj 2015

Ahojte, najde sa este niekto kto trpi, alebo trpel nespavostou v poslednom case?Uz neviem, ako to riesit. Zacalo to tak, ze som dajme tomu jednu noc celu prebdela, no dalsie som zaspala, potom sa to zacalo otacat a viac noci som nespala ako spala, az to vyustilo tym, ze som 5 noci po sebe proste nespala. Sla som k dr. a ta mi dala vraj ze zatial Stilnox,ze si mam dat polovicku tabletky, ked nebudem moct zaspat a ze sa mam objednat k psychiatricke, vraj to riesia oni. Este som neni objednana, ale mate niekto skusenost, ze co taky psychiater na nespavost zvykne predpisovat?Nieco na spanie, ci nebodaj nejake antidepresiva? Tie by som moc nechcela:(
Nemam pocit, ze by som mala depku.
Tuto noc som tiez sla spat totalne vycerapana, uz o 22:00 a o pol tretej rano som este nespala, vzala som si polku toho stilnoxu, spala som do 6tej, kedy ma mala zobudila, sli s muzom von, ze nech sa dospim a mne to nejde:(Uz som z toho zufala.

daniela022
10. máj 2015

@nefertitka určite v hlave nič neriešiš? za nespavosťou sa vždy niečo ukrýva,mám ju aj ja, ale viem z čoho. Stresy a veľa roboty, nossím ju v hlave aj domov. Ja to riešim melatonínom, väčšinou zaberie, len rušia ma potom susedových psi, takže ešte štuple do uší dokúpim.

nefertitka
11. máj 2015

@daniela022 riesim nejake veci, ale to uz dlhodobejsie. Uz som si nastavila taky psychicky blok asi, ze si dopredu poviem, ze nezaspim a tym si to asi privolam. Nasi susedia tiez buchodu cele noci, aj to ma rusi, stuple pouzivam, ale nie su a take ucinne, vela pocujem aj cez ne.
Ten melatonin ti teda pomaha?Tiez som nad nim rozmyslala najprv, potom som si kupila valerianu s medovkou, ale ta nezabera ani tuk.

daniela022
11. máj 2015

@nefertitka a ja som dnes po noci , kedy som nespala a zodpovedaná práca ma čaká každý deň. Melatonín pomáha ale s obsahom 5mg, ostatné sú slabé.

nefertitka
11. máj 2015

@daniela022 ved to, ze ked sa clovek nevyspi, tak na druhy den je nepouzitelny:( a ten melatonin 5mg sa da volne kupit v lekarni?

daniela022
11. máj 2015

@nefertitka áno majú rôzne, len kopec slabších, vtedy si treba dať aj dva naraz

lenkastr
11. máj 2015

@miskamaj ahoooj napr.ja som sa už nevyspala 7 rokov,naprv škola a teraz deti,zvykla som si nespat viac ako 3-4 hod. denne a takých mamičiek je tu veeeeelmi veľa,obidve deti sa vkuse budia v noci,este na vyske som chodila k psychologické kvôli tomu,vravela mi,že paby som sa snažila večer pred spaním na nič nemyslieť,ja som často myslela na školu a opakovala v mysli učivo a to mi nedalo spávať,stres a atď. Dakedy pomohlo a teraz ked mám deti stale v noci v mysli počítam,že koľko sa este vyspim,že to sa mi už ani neoplatí spať a podobne,takže skús čistú myseľ a naozaj na nič nemyslieť a sústrediť sa na dýchanie

miskamaj
autor
11. máj 2015

@lenkastr tak tato tema je uz 2 roky stara, ale za to obdobie som sa naucila vela. Ano, zistila som, ze nespavost je hlavne v hlave. Treba najprv tu hlavu vycistit, perfektne k tomu pomoze psychoterapeut, alebo psycholog (nie psychiater- ti vacsinou hned predpisuju tabletky)
I ked uz nespim tak, ako kedysi a samozrejme sa mi vracaju dni, resp.noci, kedy to proste nejde, ale s telom proste nebojujem, nastavim sa tak, ze no a co, tak sa vyspim inokedy. Raz to funguje, inokedy nie 😅

nefertitka
13. máj 2015

@daniela022 asi ho skusim, ja teraz uz 10 dni po sebe spim so Stilnoxom, snazim sa najprv zaspat normalne, ale ani tuk. Uz ma to zacina dost rozculovat

nefertitka
17. máj 2015

@daniela022 skusila som vcera Melatonin, 5mg, a myslim, ze to naozaj ma nejaky ucinok, sice som sto krat bola hore,lebo mame prastenych susedov a nevedia byt jedinu noc ticho, ale uz len to, ze som vobec zaspala povazujem za uspech. Urcite mensie zlo, ako Stilnox. teda dufam, ze to nebola nahoda.
Isla som o pol tretej na wc-ko, zaspavala som sice az do piatej, ale predtym som spala;) Hura

daniela022
17. máj 2015

@nefertitka ja som teraz kúpila melatonin mučenka, lebo nemali ten môj, ale už viac nekúpim, je to slabé. Držím palce, aby ti pomohol prekonať nespavosť.

nefertitka
17. máj 2015

@daniela022 a ktory mas ty? ja mam Virde 5mg
Teda, ktory je ten, co ti pomaha?
Dakujem

daniela022
17. máj 2015

@nefertitka áno to je on. Minule som čítala niekde na fóre skúsenosti s melatonínom a tento bol označený ako jediný, čo zaberá.

nefertitka
17. máj 2015

@daniela022 jej, super som sa trafila🙂

zibi
17. máj 2015

urcite ti chyba magnezium..ono to vyznei smiesne ale pri jeho nedostatku, clovek nemoze zaspat..@nefertitka
najma ak mas vycerpany organizmus tak telu chyba magnezko a zacina sa to prejavovat roznymi vecami najcastejsie vsak nespavostou .. skus si kupit magnerot a daj si hodinu pred spanim a uvidis ci ti zaberie
inak s melatoninom opatrnejsie - je ot hormon - dost stimuluje stitnu zlazu tak nahodou ked mas problemy tka opatrne a urcite sa nema dlhodobo..
vyskusaj to magnezium - kazdemu komu som odporucila tak zaspal alebo sa mu sapnok obnovil ..

napr. clanok o to je tu - skus mrknut.
http://www.sme.sk/c/2190345/nedostatok-magnezia...
http://webmagazin.teraz.sk/zdravie/stres-unava-...
http://ona.idnes.cz/trpite-nespavosti-nesahejte...

zibi
17. máj 2015

@nefertitka este k tomu magnerotu - preto magnerot lebo je to liek , nie je to doplnok a mas istotu ze sa ti to co aj zjes vstrebe a nevycikas to 😝 😝 😀
este je magnezko od galvanexu tiez liek a liek s ami vidi je aj magne B6 - je doleite aby magnezium bolo v soli , ktora umoznuje telu vstrebat aj tu davku ktoru obsahuje..cize preto magnerot je najlepsie ale je drahsi .. takze tak
daj vediet ci ti to zabralo 🙂

nefertitka
17. máj 2015

@zibi dakujem, skusim. Dufam, ze mas pravdu. Dnes uz nemam cas, ale zajtra rano si ho pojdem kupit a vyskusam🙂

diablikovci
17. máj 2015

@katkanova Je pravda, ze sa neumiera,, ale velmi to skodi telu. Ja mam z toho nasledok stres a vysoky tlak ☹

daniela022
17. máj 2015

Hmm, magnezium užívam dlhodobo, aj ten od galvexu a spánok zlý.

nefertitka
17. máj 2015

toto mi poslala sestra mailom, moze to mat nieco do seba, vyskusam aspon volaco odtial, vecer, ked si lahnem do postele(ak nebudu buchat susedia 😠 ) a budem verit, ze to pomoze. http://www.persefona.host.sk/documents/relax.htm
@daniela022
Inak ako casto si davas ten melatonin?