Nespavosť mamičky po pôrode

ewka0012
28. mar 2012

ahojte,stretli ste sa niekto s tymto problemom?prejde to niekedy?ja nim trpim od porodu,mam dvojmesacne babatko,ktore v noci krasne spi,budi sa tak 1-2x na krmenie a potom zasa zaspi,ja mam velky problem so zaspavanim,ked aj zaspim tak za par hodin som hore a potom uz vobec nezaspim az do rana,len sa prehadzujem.uz som hotova.po porode som trpela nespavostou a nechutenstvom k jedlu,az zvracanim a takou vnutornou nervozitou,ze ma lekar poslal psychiatricke,mam lieky na spanie,ktore vsak aj tak malo zaberali.Zastavili mi kojenie kvoli hormonom,takze sme na UM,dnes som bola na kontrole,dala mi nejake silnejsie lieky na spanie.inak som ok,jem normalne aj vsetko ostatne je ok,nemam ziadne problemy ani stresy.bojim sa aby som si na tie lieky nenavykla ze bez nich potom vobec nezaspim.skusam uz vsetko mozne a nepomaha,cez den som bez energie,bolia ma oci a nevladzem,aj ked maly cez den spi,mne oci ledva klipkaju ale nezaspim,tak uz sa o to cez den ani nepokusam.v tehotenstve som ku koncu zle spala,ale to tym ze maly kopal,inak som nikdy nejake velke problemy so spanim nemala,iba sem tam sa mi zle spalo,ale to ma asi kazdy raz za cas.cim to je?

1ivanka1
28. mar 2012

@ewka0012 hmm tak ja takýto problém po pôrode mať určite nebudem 🙂 ja spím a ešte ani neležím. inak to máš veľmi poslušné dieťatko, ktoré sa ti len tak málo budí v noci. to si určite želá každá mamička. aj ja dúfam, že moje bábo tak bude poslušne spinkať 🙂
s tou nespavosťou ti asi veľmi neporadím, keďže som nezažila nič podobné...avšak..chodím na VŠ a niektoré materiály na učenie boli tak nudné a únavné,že som zaspala hneď na prvej strane ich čítania. ak chceš môžem ti niečo poslať, večer si k tomu akože lahni a možno budeš mať po probléme... 😉
alebo skús čítať nejaké knižky, časopisy aj to vie uspať..

jespera
29. mar 2012

@ewka0012 podla mna ta stale drzi podvedomy adrenalin z porodu, z nemocnice, mas zafixovane niekde v podvedomi ze musis byt stale v strehu a nevies vypnut...Ja by som ti odporucila najdi si cas pre seba - chod na bazen - super pomaha, vyjdes ako znovuzrodena, vecer si daj nejake vinko, zapal si sviecku - vypni mozog, nerozmyslaj len nad babatkom...musis sa prinutit vypnut, alebo chod na nakupy,alebo na zurku s kamaratkami...to je jedno, len vypnut mozog, aby si lieky mohla vyhodit do kosa...

mily7
29. mar 2012

ewka0012 jaspera ma pravdu. hlavne by som riesila psychiku. Ukludnit sa, zacat chodit k psychologovi, terapeutovi, nie brat lieky a to je vsetko. Zacat pisat dennik, neuveritelne pomaha. Celkovo dostat to na papier. Niekedy sa aj oci unavia pri pisani v noci a proste zaspis. Treba sa uvolnit. Skus teda kadeco co ti pomôze odreagovat sa.

mija777
29. mar 2012

Ahoj ja som mala niečo podobné,po pôrode som do seba nemohla natlačiť takmer žiadne jedlo a síce som zaspala,ale akonáhle malá zamrnkla už som bola ako rybička.Strašne som tú novú úlohu matky "žrala" a nepociťovala som takú únavu.Čo sa týka jedla,to sa upravilo asi po týždni.So spaním som takto fungovala asi mesiac a potom to na mňa prišlo..organizmus si vyžadoval doplnenie energie a došla na mňa taká únava,že by som aj na záchode zaspala 😀 Takže zakaždým keď malá zabuškala,ja som šla spať s ňou...Časom sa to upravilo do normálu.Možno je to fakt hlavne o psychike,veľmi nad tým nepremýšľaj,nesústreďuj sa na to že potrebuješ zaspať.Veľa šťastia...

ewka0012
autor
2. apr 2012

tak bola som u doktorky a dala mi silnejsie lieky na spanie,tak uz spim jak babo,maly sa len 2x v noci napapa a spime dalej,konecne sa citim jak clovek a mam aj energiu cez den,ododnes zacinam s dietou a ked sa otepli idem korculovat,dufamze sa to upravi a ked doberiem lieky tak budem spavat aj bez nich

olivinka
3. apr 2012

ewka0012 ahoj, ja som mala po porode presne to iste. nespala som sest dni, ked neratam take tie mikrospanky co na mna prisli, ale to bolo tak maximalne na hodinu. Trvalo mi mesiace nez sa to upravilo Aj z malej som sa zacala tak poriadne tesit az po 4-5 mesiacoch. Mala ma teraz 7 mesiacov a vcera ma manzel musel zobudit v noci, ze mala place🙂 Takze vydrz a ono sa to upravi, ale bude to trvat. Urcite zacni cvicit, mne to velmi pomohlo, aby som sa ukludnila. Drzim palce.

lucya333
11. nov 2016

Ahoj prispievam svojou skusenostou s nespavostou s ktora ma prenasleduje uz roky uzivam lieky pred tehotenstvom som to ako tak zvladala ale pocas tehotenstva sa mi psychicky stav zhorsil hlavne tym ze som sa v noci castokrat budila a nielen kvoli cikaniu a uplne na zaver som bola 6 tyzdnov v nemocnici pred porodom a to bolo cele zle pre mna a moju psychiku citila som sa este viac stiesnujuco a uzkostlivo museli mi doplnit lieky uz som po porode ale zatial sa mi spanok nezlepsil,hlavne ze je maly zdravy a culy musim len pockat kym sa moja psychika upravi...dufam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre