Ako na odstávajúce uši?

12. máj 2023

Ahojte Maminy … idem si tu po radu 🙂 syn bude mať čoskoro 2 roky a dosť mu odstavaju uška … začalo to keď mal skoro pol roka musel nosiť kranialnu ortézu ktorá mu tlačila na uška keď v nej spinkal a tak . A teraz odstavaju často keď sa zobudí z pobedneho spánku uško ma otlačene na líci 🫣 skusala som aj tie otokorektory ale to sa po chvíľke odlepilo. Máte nejaké rady ? Ďakujem 🫶🏻

beata_k
12. máj 2023

Davno som pozerala debatu s lekarom v Damskom klube na rtvs ( skus dohladat v archive), ze nepomaha nic len operacia. Je to chrupavka, ktora svoj tvar len tak nezmeni.

pallacinka29
12. máj 2023

operacia usi je jediny esteticky zakrok, ktory by som
sebe alebo svojmu dietatu dala spravit - okamzite, ako by to slo (neviem, od akeho veku sa to robi)

hradnapani
12. máj 2023

@pallacinka29 okolo piatich rokov sa da

laila22
13. máj 2023

Od 6 rokov sa robí táto operácia, ale dieťa musí byť aj psychicky zrelé na ňu. Operácia sa nerobí v celkovej anestézie, čiže dieťa neuspia. Ja som sa svojho času na to informovala. Boli sme aj na konzultáciu s lekárom (dcéra má každé ucho iné, jedno trošku odstáva). Lekár vtedy neodporučil operáciu z toho hľadiska, že je ešte nezrela.... ( v tom čase mala 6).
Mne ako malej uši trochu odstavali, ale teraz ich mám pricapnute k hlave. Žiadnu operáciu som neabsolvovala.