Ako oznámiť partnerovi, že mám ľudský papilomavírus?

loinda
7. aug 2013

Ahojte baby mám HPV, nedávno som sa rozišla s priatelom ktorý o tom vedel , momentálne sa stretávam s niekym, ako mu to povedaať aby sa nezlakol ? :( som zúfala

libawet
23. máj 2017

@loinda skús nestriedať partnerov, možno sa aj HPV potom zbavíš.

majkeel
23. máj 2017

Ako mu to oznamit: Rozhovor po sexe. Pocuj, mal si uz niekedy HPV? Nie? Tak uz ho mas. 🙂

petuska2110
23. máj 2017

@emilia8654 chcela som tim povedat iné- a to že jemu nič nieje a ona to nevedela že niečo také ma a dostala to a má rakovinu blik. Takže ano treba zrejme to oznamit partnerovy lebo to že jednemu nič neni neznamená že druhemu sa nesta tiež nič. Ved len z normalneho pohladu keby dostaneš rakovinu alebo iné komplikacie kvoli niekomu kto ti to neoznamil aká by bola reakcia? Ja račej svoju písat nejdem lebo zabit ho je málo.
To že jednemu nič neni neznamená že u druheho to bude tak isto može to mat aj nasledky aj keby len bradavice a bude to prenášat dalej na partnerku buducu kt už može mat nasledok atd atd atd určite treba o tom oboznamit partnera lebo sice je minimum pripadov kde to končí zle ale to neznamená že niesu a nikdy nevieme kedy to možeme byt ten zlý prípad. Takže by som to tolko nezhlahčovala ked mladý človek trpí (lebo jej vyberali nador.) a vie načo zomrie a má malú dceru a pre niekoho ineho kto sa jej to neunuval povedat.