Ako prebieha operácia žlčníka?

renatka1985
20. júl 2020

Ahojte,

s prvym tehotenstvom sa mi zacali objavovat zlcnikove zachvaty, pri sone pred porodom mi na zlcniku nasli 20mm kamen. 🤒

Ja sa bojim lekarov, ozaj nejdem, kym nie je najhorsie a ako to uz teda byva, som tu, o dva roky neskor, a tych zachvatov je stale viac, su stale silnejsie a aj ked drzim dietu, nejem nic mastne ci vyprazane, vcera ma to polozilo po obycajnej palacinke 😢

Zlcnik musi von to je jasne. No moja otazka znie, ako to prebieha? Obvodak a smer gastro? A ten mi da odporucanie do nemocnice? Ci ako? Aka je tam asi cakacia doba a ako prebieha operacia a rekonvalescencia? Niekto realne skusenosti z nedavnej minulosti?

Vopred dakujem.

renatka1985
autor
23. júl 2020

@mimca31 zelam skore uzdravenie ❤️

mimca31
24. júl 2020

@renatka1985 ďakujem 🙂

malinovka333
28. jún 2021

@jana005 tak ked si predstavis ze zlcnik ma 8-13 cm a 4-5cm siroky a z toho mas 2cm kamen tak ako neviem naco este cakas, ved tam nema zlc miesto a zlcnik moze prestat fungovat,

jana005
28. jún 2021

@malinovka333 neviem na čo čakám.
Ale keď človek nemá problémy a fakt jem všetko, tak nemám nejak chuť to riešiť.
Ale už mám výmenný lístok, chcem ísť aspoň na ultrazvuk, že ako to tam všetko teraz vyzerá a uvidím čo mi na to povedia

lundus
28. jún 2021

@mimca31 ahoj chcem sa ta opýtať, ako dlho ti trvalo zotavenie po vybratí žlčníka. Som 5 deň po laparoskopii žlčníka, tiež ma reflux. Čakala som ze sa to bude postupne zlepšovať, ale celé bruchoma boli a mi bublinkuje hlavne v hornej časti, mam tlaky v bruchu a skôr mam pocit ze mi to GERD aspoň zatiaľ zhoršilo.

mimca31
11. okt 2021

@lundus prepáč, že odpovedám neskoro, akosi som prehliadla tvoju otázku a dúafm, že teb je už fajn... moje zotavenie trvalo dosť dlho aj cca 9mesiacov - no je pravda, že moje trávenie nie je úplne ok ani po viac ako roku po operácii... gerd sa mi zhoršil poriadne hlavne tesne po operácii to bolo úplne zle.. musela som nasadiť prísnu diétu a časom sa to trošku zlepšilo. Žiaľ pridružili sa popritom aj iné problémy takže nakoniec neviem čo môjmu tráveniu škodí viac GERD, histamín alebo je tu aj podozrenie na syndróm deravého čreva... ono to jedno s druhým súvisí..

nevesta100
11. apr 2022

Aky je postup pred operaciou polypu a zlcnika - podla coho a do ktorej nemocnice treba ist v ramci Bratislavy, prosim? Ake su cakacie doby? Dakujem!

tinulqa
30. jan 2023

@acrobaleno no lebo ste dlho trpela sa nečudujte potom

malinovka333
30. jan 2023

@acrobaleno ake komplikacie mas?