Ako prebiehajú stavy tetánie?

monikapetko1988
2. feb 2019

Ahoj.Je tu niekto kto trpí tetániou?Chcela by som sa porozprávať o tých stavoch čo sa tohto týka.Zatoal to nemám potvrdené u dr. Ale ako čítam články o tejto chorobe myslím ženju mám.

viva13
2. feb 2019

@monikapetko1988 ahoj.mozme IP

monikapetko1988
autor
2. feb 2019

@viva13 ahoj

natalianm
2. feb 2019

tato choroba sa prejavuje ako vsetko moznee. ako infarkt ako mozgova porazka ako vsetko... hlavne necitaj nic. to chce iba klud a byt bez stresu... a hlavne vela magnezia

kristianko1
2. feb 2019

@monikapetko1988 ahoj....presla som si tym neprajem to nikomu....mozno si myslis ze sa z toho uz nedostanes ale da sa to....u mna to trvalo asi pol roka ....tazke obdobie ale uz som ok....ak budes chciet cokolvek pis

dori92
2. feb 2019

U mna sa prejavil podobne ako mozgova príhoda. Dokonca som hospitalizovana na neurologii.. Najprv sa mi zacalo mlzit pred ocami, potom sa mi plietol jazyk, strpla mi ruka a polka tvare az po jazyk. Nic moc veru. Polku vyšetrení mi ani nemohli spravit lebo som tehotna.. Ale nakoniec diagnostikovali tetaniu

dori92
2. feb 2019

Nakoniec som bola hospitalizovana... Este v novembri

merien259
4. jún 2019

@kristianko1 ahoj aj ja mam taketo stavy a je to hrozne ako si sa z toho dostala? Vdaka

katpizur
5. jún 2019

@merien259 myslim, ze je podstatna liecba, konzultacia s lekarom a vela urobit tiez aj psychika. A treba sa naucit vypnut, niektore veci neriesit 🙂

merien259
5. jún 2019

@katpizur ano psychika je strasna niekedy si myslim.ze som uplne v pohode a vobec to tak nie je...

kristianko1
5. jún 2019

@merien259 ahoj verím ze máš ťažké obdobie no skutočne musíš veriť ze to prejde. Kto to nezažil nechápe ako tým ľudia trpia.... A tie záchvaty keď to na teba príde.... Tak pol roka som mala pocit ze mi nepomáha nič išlo to postupne niekoľkokrát som bola na pohotovosti pretože som verila že som ťažko chorá a lekári to podceňujú ale oni to naozaj poznajú.... Magnézium je naozaj super to som si dávala každý deň no hneď ako som mala pocit ze sa to zlepšuje som ho vysadila. Nič iné som neuzivala. Ono to chce čas... To je najdôležitejšie. Ja som sa bála aj so synom zostať sama doma... Veľmi mi pomáhalo že som nosila vkuse pri sebe mikrotenove vrecko a keď začínal záchvat dýchala som do neho a ono to prešlo keď som dýchala ten vydychany vzduch a popri tom som si čítala čokoľvek len aby som myseľ zamestnala... Bolo to aj z toho ja som malo jedla spala bolo to vyčerpanie. Úž som vedela kedy ma to chytá začala som sa triasť a mala som problém s dychanom

merien259
5. jún 2019

@kristianko1 raz dufam.ze.ano.lebo tie stavy su naozaj hrozne, ja sa bojim.uz aj autom.cestovat a tie myslienky vselijake.... ach 😞.... niekedy som uz vazne zufala.... v poslednej dobe sa mi.stava ze sa v noci par krat zobudim.na to ze nedycham.... take divne to je..... do.sacka tiez dycham a áno mas pravdu pomaha to. Tieto stavy mam.od kedy mi zomrela mamka su to 4 mesiace zo zaciatku to bolo v pohode bolo mi zle.iba dva krat.za.tri tyzdne.ale teraz je to hrozne, zle mi.je aj kazdy druhy den.... keby tych priznakov bolo len par tak by sa.to dalo v pohode zvladnut ale ja mam asi vsetky 😢

kristianko1
6. jún 2019

@merien259 bé oj.. Ono je to vážne pocuchana psychika... Mne trpli aj končatiny a tak... To máš naozaj ťažké obdobie... Lenže teraz musíš myslieť na seba... Oddychuj veľa. Papaj to je dôležité... Nie ze nemáš chuť... Snaž sa nájsť niečo čo ťa baví... Samozrejme ľahko sa hovorí ale tvoje telo vážne potrebuje oddych ak sa ti dá chod niekam na víkend čokoľvek aby si prišla na lepšie myšlienky.. Tie sú príčinou vsetkeho

diana20
6. jún 2019

Hlavne ako prvé si uvedom, že to nie je choroba!! Mne to oznámili doktori s týmito slovami, že nie je to choroba je to len nejaký stav, kedy chybaju v tele nejake vitamíny..doplnis a bude to ok.. nestresuj.. Ukľudni sa, nie je to nič vážne a treba si to uvedomiť a nebat sa toho.. iba tak to prejde..

galioska
6. jún 2019

Hlavne si to treba najprv dať potvrdiť lekárom,potom riešiť, lebo nieje dobre ani si domýšľať na základe niečoho z netu....

merien259
6. jún 2019

Dnes som volala lekarovi tak vraj mi chyba vapnik a magnezium tiez mam znizeny cukor tak to naozaj bude asi tymi vitamínmi alebo fakt neviem

merien259
6. jún 2019

@kristianko1 vies mi poradit lieky Safran bio essense brat ich alebo nie vraj su dobre na uzkost aa stres