Ako prekonať hanbu pri plávaní a návšteve lekára?
Ahojte. Je mi to trochu trápne ale mám morbídnu obezitu. Samozrejme som s tým začala niečo robiť. Striktne dodrzujem stravu aj všetko okolo. Len sa teraz dosť hanbím. Chodila som plávať pred 2 rokmi aj som schudla potom som otehotnela a už to išlo dole vodou pribrala som ešte viac. Mala som aj psychické probléme emocionálne jedenie. Ale ja by som chcela teraz zasa začať plávať ale hanbím sa tam veľmi ísť čo si o mne pomyslia. Iný šport sa veľmi nedá robit. Chôdza to každý deň dlhá ale na druhý deň mám úplne stuhnuté nohy a strašná bolesť pri vstávani. Takže iný šport zatiaľ nehrozí. Ako prekonať tú hanbu ? Za druhé hanbím sa ísť gynekologovi po poslednom incidente, že ma nezodvihlo kreslo. Ale mám problémy nechodí mi menzes a bojím sa zdravotných ťažkosti. Po schudnuti by som prijala ešte dieťa. Neviem čo robiť aj napriek tomu, že sa snažím tá hanba je väčšia. 😢
@anonym_autor Ver mi, ze napr. v takom fitku 99% ludi tvoju vahu vobec nebude riesit, skor naopak, budu to brat velmi inspirativne! Ja ked vidim cloveka s obezitou, takto cvicit vo fitku, tak si vzdy pomyslim, aku silu a volu musel mat v sebe ten clovek, ze sa napriek svojim tazkostiam odhodlal a snazi sa zmenit svoj zivotny styl pre blaho svojho zdravia. Mysli stale na toto, bud na seba hrda, ze si sa odhodlala, ze patris medzi tych, ktori to nevzdali a bojuju, nech ta to motivuje kazdy den. Tvoja obezita obmedzuje hlavne teba, tvoje telo, tvoju mysel...vsetko ostatne je bezpredmetne. Ja ti velmi drzim palce! 🤞
Mňa,ako cudziu,by pri pohľade na niekoho tučnejsieho na plavárni napadlo skôr: super, snaží sa niečo pre seba robiť a plávanie nezaťažuje kĺby, robí to zo správneho konca👍👍👍 Kašli na všetkých a nedaj sa odradiť. A čo sa týka doktorka,tak priamo jemu povedz, že potrebuješ pomoc pri chudnutí a on ti odporučí odborného kolegu. Držím palce.
@anonym_autor Chcem ti len povedat, ze sa nemas za co hanbit. Osobne, ked vidim niekoho naozaj velkeho v telocvicni, na plavarni, alebo na turistike, tak by som ho najradsej silno objala a povedala ze maju moj obdiv za to, ze sa odhodlali zit svoj zivot, ze sa odhodlali hybat sa aj ked to boli, a ze sa snazia aby boli zdravsi a nevzdavaju to.
Naozaj, hanba je len v tvojej hlave, ale my vsetci naokolo ti fandime a zelame aby ti tie endorfiny z pohybu dlho vydrzali a robili zivot krajsim.
Podľa mňa je skôr hanba s tým nič nerobiť 🤷♀️ a v tvojom prípade by som sa obrátila na obezitologa aby ti predpísal aj to neslávne mounjaro. Ale teda neprestat dodržiavať stravu a pridávať pomaly pohyb, ako ti bude telo dovoľovať.
@anonym_autor Chcem ti len povedat, ze sa nemas za co hanbit. Osobne, ked vidim niekoho naozaj velkeho v telocvicni, na plavarni, alebo na turistike, tak by som ho najradsej silno objala a povedala ze maju moj obdiv za to, ze sa odhodlali zit svoj zivot, ze sa odhodlali hybat sa aj ked to boli, a ze sa snazia aby boli zdravsi a nevzdavaju to.
Naozaj, hanba je len v tvojej hlave, ale my vsetci naokolo ti fandime a zelame aby ti tie endorfiny z pohybu dlho vydrzali a robili zivot krajsim.
@anonym_d6dd76 ja sa reálne zastavím pri tých ľuďoch a vyjadrím svoj obdiv, veľmi ich to vždy poteší, keď vedia, že si niekto o nich mysli, že sú super. Pri behaní som si párkrát dala s ľuďmi highfive, zlepšilo to náladu obom stranám 🙏.
@anonym_autor netyraj sa a nechoď na kúpalisko ak sa tam máš cítiť zle. Potom si to neužijes a budeš zažívať zbytočný stres. Tiež by som tam nesla kvôli postave aj keď si uvedomujem že som tam každému ukradnutá ale v prvom rade sa chcem cítiť dobre ja. Naozaj musí existovať iný šport a iný spôsob chudnutia. Gynekologovi môžeš ísť keď trochu schudnes a naberies odvahu
ľudia ťa vidia aj na ulici rovnako ako na plavárni, väčšinou im je jedno ako vyzeráš len v tvojej hlave to máš inak nastavené, určite plávaj pravidelne a obmedz sladké nápoje, sladkosti a pridaj bielkoviny a vlákninu, držím ti palce
@anonym_autor sama som dosť silná, napriek tomu, že sa veľa hýbem, cvičím, bicyklujem, ale keď som v posilke, alebo na pilatese, a je tam niekto veľmi obézny, tak tiež si pomyslím, že je to super, že tam je. Nikdy som si nikoho takého neprezerala. Aj včera som videla veľmi silného cyklistu na cykloture, tak moja myšlienka bola, že super, že športuje. A mne je zasa jedno, čo si myslí kto o mne, keď cvičím alebo som v plavkách, každý nech sa stará o seba.
To nie je hanba hanba by bola, keby si rezignovala
Veľmi obdivujem keď vidím niekoho s výraznou nadváhou ako sa snaží niečo robiť, či chôdza ci plávanie čokoľvek vždy si poviem wau super viem aké je to ťažké ale napriek tomu ten človek bojuje...skús si nikoho nevsimat, sustred sa len na seba, aj keby si pomysleli neviem co, na tom vôbec nezáleží, len na tom aby si ty urobila niečo pre svoje zdravie a svoju rodinu, lebo pri deťoch je ta váha velmi limitujuca...a možno sa ti aj cyklus trochu upraví keď schudnes a potom zájdi aj tam keď už si budeš istá ze kreslo ma tu nosnosť..držím silno palce..
Ja nosím okuliare, takže keď idem plávať nikoho v podstate nevidím a je mi všetko jedno 😅 za ten pocit ze pre seba niečo robím mi ta "hanba" stojí ☺️
@anonym_autor chodievam plávať často a dlhé roky. Posledný asi rok a pol tam chodieva pani, ktorá je obezna, teda bola. Neviem to odhadnúť, koľko vážila a koľko dala dolu. Ma výšku asi 160cm. Po necelých dvoch rokoch je to iná žena. Ci ju niekto riešil, alebo nie, neviem, ľudí, ktorých tam pravidelne stretávam, to nezaujíma. Určite má upravenú stravu, len plávaním by to nedala, ale výsledky sú vidieť a veľmi. Neváhaj, pobyt vo vode ta aj odvodni, pomáha prietoku lymfy, takže spočiatku ti pomocou plávania môže ubudnut celkom dosť kg. Tak šup, zober odvahu, plavky a hneď zajtra chod. Stačí spočiatku tri krát do týždňa, postupne pridáš. Držím palce
Hanbit sa na kupalisku je podla mna stale lepsi pocit, nez pocit, ze mam morbidnu obezitu, z toho vyplyvajuce vazne zdravotne rizika a nic s tym nerobim. + suhlasim s tym, co vacsina pise, ak by som takeho cloveka stretla pri fyzickej aktivite, tak si pomyslim jedine nieco pozitivne, ze so sebou zacal nieco robit
Nikto kto športuje sa ti nebude smiať a nepomysli si nič zlé. Prave naopak. Ja som tak včera pomáhala jednej kocke, ktorá bola vo fitku prvý krát. Vravela ako sa hanbí, že ona ani nevie ako sa používajú tie stroje a ze nevládze. Tak sme si dali spolu lightovy tréning a odchádzala odtiaľ úplne iná osoba. Vysmiata, v dobrej nalade, a nikto sa jej tam nesmkal, nezazeral.
Chod, neboj sa, robis to pre seba, pre svoje dieta, nech ma matku co najdhsie a aktivne pri sebe. Chces predsa detom stihat az budes behat za nimi ked pojdu na odrazadle, kolobezke, učiť bicyklovat, korculovat.
A o co lepsie sa budes citit... Len treba odhadnut svoje moznosti, nepresilit (to je mozno ta prechadzka, ze este toľko nedavaj, uber trochu ma začiatok)
Drzim palce. A napadlo mi, chod mozno skoro rano, kym mas odhodlanie velke..
Pridám sa do klubu, začala som viacej športovať a naozaj, keď vidim niekoho obézneho ako sa hýbe, cvičí, jednu páči zvyknem stretávať ráno, strieda chôdzu a potom krátky beh, vždy ma to teší, že niekto robí niečo pre svoje zdravie 🙂 držím ti palce
@anonym_autor netyraj sa a nechoď na kúpalisko ak sa tam máš cítiť zle. Potom si to neužijes a budeš zažívať zbytočný stres. Tiež by som tam nesla kvôli postave aj keď si uvedomujem že som tam každému ukradnutá ale v prvom rade sa chcem cítiť dobre ja. Naozaj musí existovať iný šport a iný spôsob chudnutia. Gynekologovi môžeš ísť keď trochu schudnes a naberies odvahu
@rozkvet1 kupalislo by som chápala, ale prečo nie na plaváreň? Každý si tam plava svoje, ved by tam bola takmer stále vo vode
Súhlasím s tým, čo napísali kočky vyššie. Ja ešte dodám... Strava je asi 80%, čiže najprv musíš vylúčiť nezdravé potraviny (sladkosti, čipsy, sladené vody, veľmi tučné a nezdravé jedlá - knedle, buchty...) a začať sa hýbať. Všetko rob pomaly, postupne, dávaj si na začiatok malé ciele, ale dodrž ich. Každý týždeň niečo pridaj, napr. o 5 min. dlhšiu prechádzku, o niečo rýchlejšie tempo, nejaký nový cvik..., o niečo menšiu porciu alebo porciu hranoliek nahradíš porciou zeleniny atď. Nezačni hneď zhurta cvičiť ako besná, ani nedrž drastické diéty, lebo to nie je udržateľné a budeš skôr demotivovaná, ako motivovaná.
Kúp si pekné plavky a začni plávať, vôbec sa nemusíš hanbiť. Predstavuj si, že o rok budeš o 30 kg ľahšia. Držím palce🍀
@rozkvet1 kupalislo by som chápala, ale prečo nie na plaváreň? Každý si tam plava svoje, ved by tam bola takmer stále vo vode
@anonym_68dc8e áno, do vody musíš tiež vojsť a vyjsť z nej. Naprosto chápem že to je pre niekoho nepríjemné, ale to pochopia len tí čo majú riadne komplexy z postavy
@anonym_autor chápem že sa hanbíš ale skús to prekonať. Choď na plaváreň zo začiatku v časoch keď tam nie je masa ľudí aby si sa necítila zle. A pred gynekológom sa nehanbi tiež. Už ťa to kreslo raz nezdvihlo takže bude na to pripravený aj on aj ty. Je dôležitejšie tvoje zdravie ako to že sa hanbíš v plavkách alebo že ťa nezdvihne kreslo. Bola by škoda keby si len kvôli strachu neschudla
Keby som ťa videla na plavárni pomyslím si koľko sily ťa stálo ukázať sa v plavkách a začať niečo so sebou robiť. Nemáš sa za čo hanbiť. Držím palce aby si bola zdravá pre svoju rodinu ešte dlhé roky.
@anonym_autor Zapni youtube cvicenie na chudnutie, a nemusiš nikam chodit...
@anonym_68dc8e áno, do vody musíš tiež vojsť a vyjsť z nej. Naprosto chápem že to je pre niekoho nepríjemné, ale to pochopia len tí čo majú riadne komplexy z postavy
@rozkvet1 v tom s tebou súhlasím, ale tým, že nebude nič robiť, len všetko zhorsi
Chodím pravidelne na plaváreň, človek si tam nezvykne nejako detailné všímať ostatných. Véd do obchodu ideš tiez, alebo?
Neboj, nik ťa nebude riešiť. Pozrú sa a idú ďalej.
@anonym_autor je to ťažké a môžeš mať len 5% úspech. Ale ak dosiahneš ten úspech a schudneš na normálnu váhu ešte len uvidíš akého veľkého uznania od okolia sa ti dostane.
Plávanie je skvelý šport, plus plaváreň nie je kúpalisko - ľudia tam chodia športovať, často aj ľudia, ktorí majú nejaké problémy s mobilitou, určite ťa nikto nebude odsudzovať. Je super, že si sa rozhodla na sebe pracovať. Ak máš Instagram, odporúčam profil anna.marie.minus60kg, veľmi inšpiratívny profil, možno ti pomôže aj s mentálnym nastavením. Ja z neho čerpám nápady na recepty a vždy mi jej príspevky zlepšia náladu.

@anonym_autor tá strašná bolesť po prechádzke sa je svalovica, či? Bude aj po plávani.
Mimo to, nemusíš sa absolútne hanbiť ísť plávať, práve naopak. Nik, kto dlhodobo športuje sa nesmeje niekomu, kto začína. Veľakrát ťa dokonca podporia. A tí, ktorí cvičiť začínajú sú presne ako ty, zaujatí svojim vlastným komplexom.
Už len to, že hocikomu budeš môcť povedať “začala som plávať” ti dodá sebavedomie, keď uvidíš ako klesá váha, tak budeš spokojnejšia, cítiť sa krajšia.
Alebo
Môžeš sa ďalej hanbiť, ostať obézna, zlým príkladom pre svoje dieťa a teda samozrejme čoskoro aj mŕtva, nevidieť vyrastať svoje dieťa, lebo čo si budeme klamať, tie kilá navyše si svoju daň vezmú.