Ako prekonať stav, keď na vás príde tetánia?

rokkisu
13. nov 2012

Ahojte. Chcem poprosiť o radu. Asi pred pol rokom mi zistili tetanický syndróm - chronický. Ruky a nohy mi zatiaľ chvalabohu nevykrúcalo, ale keď to príde, sú to strašné stavy. Neviem čo robiť. Sú to stavy, kedy neviem či odpadnem, či ma preženie, či budem vracať, či mám kričať, pulz aspoň 130, hviezdičky nad hlavou a tlkot srdca až v ušiach a mravci po celej tvári. Je to fakt nepríjemné.Prichádza to raz za týždeň, hlavne večer. Jediné čo mi ako tak pomôže je vaňa s teplou vodou. Neviem prečo, ale teplá voda mi pomáhala aj v čase tehotenstva, keď mi bývalo zle. Vo vani presedím aj hodinu. Ako to prekonať? Občas to trvá i 2 hodiny. Magnézium i kalcium si dávam preventívne. Dýchanie do sáčku mi vôbec nejde, mám z toho závraty. Poradíte mi, ako prekonať tento stav čo najlepšie a najrýchlejšie? ďakujem.

kassandraa84
17. sep 2021

@misa2704 bola som na ortopedii a vravela mi dr ze tlak z krcnej chrbtice nieje..... Popravde psychiku mam uz na bode mrazu....vseobecne....

minyminy
17. sep 2021

@kassandraa84 aky mavas tlak? Iba obcas vyskoci ci?

misa2704
17. sep 2021

@kassandraa84 akože nie. Je to blbosť. Moja svokra ma problém a krcnou a vie jej vyskočiť tlak hore keď ma bolesti a Moja babka mala problém s krcnou kde jej tlak vyskočil cez 200 a dostala porážku.vsetko krčná potom chodila aj na rehabky aj v kúpeľoch s tým bola

kassandraa84
17. sep 2021

@minyminy od soboty my pravidelne vyskakuje raz cez den 135/94...alebo taky len okolo 90 alebo tesne cez....mam tlak v usiach ako keby zalahnute vtedy ..a krk ma boli...na pohotovosti v sobotu mi dali tritac eze jednu rano ..obvodna mi povedala ze ked chcem mat este deti ta naco...dala mi tensiomine na akutne znizenie tlaku ..a potom ked mi zas vybehol mi povedala ze mam ho brat...tak ja uz neviem....neviem co mi je , tlak mi skace, furt mi je zle, na pohotovosti riesia len symptomy, a ja len cakat cakat...kym ma nehegne asi

kassandraa84
17. sep 2021

@kassandraa84 a stuhnuta sija a krk...hlavu mozem aj zaklonit aj predklonit ..pohybliva

minyminy
17. sep 2021

@kassandraa84 ved to nie je vysoky..ok ten srdcovy je zvysenyy ale nie vysoky..magnezko si skusala? Pravidelne uzivat

kassandraa84
17. sep 2021

@minyminy hej ved davam....mam take tlaky v usiach a hlave vzadu.nieje vysoky ale moj bezny je 1114/74...

kassandraa84
18. sep 2021

@minyminy a vas tiez bolela pri tejto diagnoze hlava ...mna vsetko zozadu ...aj krk take ako keby tlaky a toci sa mi....

minyminy
18. sep 2021

@kassandraa84 ano kludne mi tykaj. Bolieva ma a zvlast zozadu - krcna

jajka13
20. sep 2021

@kassandraa84 mne to trvalo tak mesiac, nikdy som nemala vysoký tlak a pulz aj keď mám 20 rokov tetaniu. Začalo mi to cca 3 týždne po ockovani, hlavne po druhej dávke. Tiež som nemohla spat a mala som silne úzkostné stavy každú noc a potom aj každý deň. Pomohol len čas a tabletky na tlak. Brala dom ich cca 3 týždne a po vysadení oveľa lepšie. Len to chce stále vysoké dávky magnezia, inak mám kŕče do nôh a trhnutie.

kassandraa84
21. sep 2021

@jajka13 no a ja som od pondelka v nemocnici

minyminy
21. sep 2021

@kassandraa84 co sa stalo? Drz sa

norita445
21. sep 2021

Ja mavam tieš taketo stavy som chora na tlak na srdce je to premňa neprijeme ked mi je 18rokov citim sa zle velmi buchanie srdca na odpadnutie aj zachranka pri mne bola zacala som sa luecit teraz beriem tabletky a je mi trochu lepsie

arabela55
14. okt 2021

@myriada ahoj a mala do pri terapii tiež problém s prehĺtaním, a zmena stravy pomohla, čo najviac konzumuješ, čo pomáha?☹

arabela55
16. okt 2021

@rokkisu ahoj tak to je super, a pomohlo to dýchanie od psychologičky? Tak skúsim aj ja , lebo ja užívam horčík, vápnik, céčko a moc nepomáha to:(

jajka13
19. okt 2021

@kassandraa84 Čo sa stalo? Si ok? S tetaniou?

erikapeter
2. nov 2021

@luxus10 ahoj aj ja mam takuto kombinaciu ebv a boleru, velmi to psychicky nedavam, tebe sa ako dari, si aj na nejakej liecbe? Erika

1stefi121
6. dec 2021

@zuzike123 prosím aké stavy si mala pri ad neboli katastrofa kým zabralo?

zuzike123
7. dec 2021

@1stefi121 ucinok nastupoval asi postupne, nebolo to skokovito, ze by som sa zobudila a bolo mi fajn, takze vsetko po starom par tyzdnov az som si raz, asi po 2 mesiacoch uvedomila, ze uz som ok ako predtym

1stefi121
7. dec 2021

@zuzike123 a mala si účinky že ti je katastrofa...keď si ich začala brať ....či len. Tak ako si bola a už sa to len zlepšovalo lebo vraj účinok zosilnie a budem my asi týždeň Katastrofa...

1stefi121
7. dec 2021

@zuzike123 ešte ich berieš...?

zuzike123
7. dec 2021

@1stefi121 Brala som to len pol roka, nastup ucinku bol postupny, ziadne zhorsenie sa pocas toho nedialo. Len ja mam kopec alergii na lieky, tak zrejme som aj pri tomto mala a trvalo este dlho po vysadeni, kym NU uplne vymizli. Ale je to velmi individualna zalezitost, takze toho sa fakt nemusis bat.

1stefi121
7. dec 2021

@zuzike123 ďakujem zatiaľ fungujem sem tam má chytí ale rozdychavam nahovaram že som ok a ako prišli aj odišlo tak snáď sa dám dokopy...a liečbu skoro úkoncom ja mám len slabú formu úzkosti...vyslovene po covide...

1stefi121
7. dec 2021

@zuzike123
@zuzike123
@arabela55
@jajka13
@minyminy žienky živá magneziova soľ do kúpeľa pomáha na tetaniu ..od kamošky ktorá mala tiež a robila si raz týždenne kúpeľ ja som akurát vo vani skúšam...

1stefi121
7. dec 2021

@kassandraa84
@minyminy živá magneziova soľ pomáha do kúpeľa...

1stefi121
7. dec 2021

@kassandraa84 Pomaha na tetaniu...

1stefi121
11. dec 2021

@zuzike123 aké si mala stavy keď si začala brať Ad ja beriem 5 deň a asi sa zbláznim...

kassandraa84
11. dec 2021

@1stefi121 a my mame len sprchovaci kut skoda.ja sa momentalne drzim bez tabletiek, bez magne b6...naposledy mi dala ginko ale ozaj nic neberiem a som ok...teraz trochu sem tam v ruke citim mierne trpnutie -mamu mam so zapalom obiojstranym pluc s covidom v nemocke tak asi zas z toho stresu ... Dakujem za tip s tou solou 😉

zuzike123
11. dec 2021

@1stefi121 nic specialne, take iste ako predtym

1stefi121
13. dec 2021

@zuzike123 takže veľmi nezaberajú