Ako sa u vás prejavuje tetánia?

mmama
7. mar 2023

Ahojte .Prosim vas ako sa u vas prejavuje tetania?ldakujem za kazdu reakciu

christina_petrikova
7. mar 2023

moja sestra ma momentalne tetaniu a ona ma asi vsetky mozne priznaky, ktore clovek realne aj moze mat. uz je z toho dost zufala, ale nejak fungovat musi. ma bolest hlavy, neustale ju boli hlava, citi sa vycerpana, busi jej srdce, no proste uplne vsetko. neviem si to predstavit, musi to byt strasne. ty mas nieco z toho?

mmama
autor
7. mar 2023

@christina_petrikova a nepocituje trpnutie?ano aj mna boli casto hlava.

ninka297
7. mar 2023

@mmama ja mám množstvo príznakov, ale u mňa sa už zlepšili, lebo som sa snažila všelijako to zmierniť...ale ak ide o tŕpnutie, tak mám tŕpnutie na ľavej ruke

klaridka
7. mar 2023

@mmama Mne moja neurologička poradila pravidelne užívať vždy pred spaním Magne B6 forte a môžem povedať, že mi je oveľa lepšie....ani búšenie srdca už nemávam...

erikaka
7. mar 2023

trpnutie ruk, tik oka, trpnutie ust, zle sa mi rozpráva, vidím hviezdičky pred očami inokedy zas mam hmlu pred očami, je mi na odpadnutie, slabosť, busenie srdca, napínanie na vracanie, točí sa mi hlava.

1radula1
7. mar 2023

Dá sa to vôbec úplne vyliečiť? Mňa to veľmi zaujíma, lebo ako tak počúvam, tak je to proste dosť rozšírené, a to aj medzi mladými. Ale to tak zrazu, predtým som o tom vôbec nepočula.

veroonikadan
7. mar 2023

@1radula1 je je, moja neurologicka povedala, ze je to dnes akoby choroba mladych a ze to ma na svedomi hlavne to aky zivot zijeme, stres ktory zazivame a proste sa s nim akoby zzijeme, len takto nam dava telo najavo, ze to vobec nie je OK

mmama
autor
7. mar 2023

Baby a ako vam presne trpnu koncatiny?to cela dajme tomu noha len chodidlo alebo cela noha?aj ju citite tak povediac slabsiu?

ninka297
7. mar 2023

@mmama tetánia má veľa príznakov, čo u mňa je tŕpnutie, u teba byť nemusí...mne ruka mravenčí...no sú aj také dni, kedy mám všetky končatiny slabé...keď je veľa stresu

harley1205
7. mar 2023

no moje priznaky : trpnu mi ruky nohy polka tvare neuveritelne ma boli hlava, busi mi srdce tep mam aj 130-140 v klude, dychavicnost preskakuje mi srdce, tazoba na hrudi a neuveritelne ma palia nohy stehna

bylinka25
7. mar 2023

Keď mi robili vyšetrenie na tetániu, najprv mi nafúkli manžetu od tlakomera, hneď mi totálne stŕpla ruka, radšej už ani nepokračovali v ďalších vyšetreniach. Mala som pocit, že tú ruku vôbec nemám.
Ja to to nemám zo stresu, ale fyzickej príčiny, prejavuje sa to úplným stŕpnutím končatín, kútikov úst, očných viečok, mám pocit, ako keby na mozgovú porážku.
Autorka, chcem sa ťa spýtať, aké vyšetrenie si podstúpila? Mne robili len EMG a test s manžetou z tlakomera, to som mala vysoko pozitívne, takže už ani iné nerobili.
Neviem, či sa nerobí aj fučanie do papierového vrecka.

mmama
autor
7. mar 2023

Mne robili Emg .Inak u mna prevlada mravencenie a slabost koncatin.Niekedy akoby do mna niekto pichal ihlou.Unavena som a mavam aj uzkost.

nikaeli
7. mar 2023

pocit nedostatku vzduchu, nemožnosť nadýchnuť sa zhlboka, zrýchlený tep (v kľude aj 140), alebo naopak tep je normálny, no veľmi silný, doslova ho cítim v krku, v ušiach, arytmia, extrasystoly, závraty, zatmenie pred očami, tŕpnutie prstov, studené ruky a nohy, trasenie nôh, v noci šklbanie nohami, nespavosť a zvýšený kortizol, bolesť hlavy, únava, nechutenstvo, hnačky, knedlík v krku.. nie všetko naraz, pravidelne sa to obmieňa v závislosti od toho, ako veľmi sa toho zľaknem. Po troch rokoch som sa s tým ako-tak naučila žiť. Podľa lekárov mi nič nie je a keďže som odmietla antidepresíva, musela som hľadať iné spôsoby ako sa dostať do pohody. Takže donekonečna obmieľaný oddych, eliminácia stresu, prechádzky v prírode, kúpeľ v magneziovej soli, aromaterapia (levanduľa), bylinky (medovka, ľubovník bodkovaný, materina dúška), meditácie, spánok (aj počas dňa), tanec (akékoľvek hobby), strava (eliminácia HIT potravín) a čo je dôležité - podpora okolia a nájsť spúšťač 😉 a ešte som chcela k tomu Mg - prípravky typu MagneB6 mi vôbec nepomáhali. Za mňa je naj Magnosolv (na predpis) - dávam si ho v čase silnejších záchvatov. Inak užívam chelátový SuperMag. Manželovi zas lepšie zaberá Magnerot alebo citrátový SuperMag. On máva aj hučanie v hlave a rozmazané videnie ☹️

123el123
7. mar 2023

Mne uz sa to zlepsilo rokmi ale v najhorsom obdobi mi trpli koncatiny, aj na hlave som citila trpnutie okolo pier, zrychleny tep,no vselico mozne sa mi dialo..bolo to hrozne ale pomohlo brat vela magnezia, nebyt v takom strese..klopem ale uz som skoro uplne ok

mmama
autor
7. mar 2023

Ja som prezila posledne mesiace veeela stresu.Prave pocas toho stresu bolo ok,ale teraz po tom obdobi to na mna prislo.Najhorsie je to pozorovanie sa a googlenie.

missviolet
7. mar 2023

bolave krce v nohach, alebo mi svaly len tak skacu

darinks01
8. mar 2023

@123el123 keby sa to dalo nebyť v strese, toľkokrát si to aj poviem, že musím viacej veci vypúšťať a neriešiť, proste nech si plynú, ale nie je to jednoduché. Keď sa dostanem do stresu, tak som úplne proste nesvoja, nohy ma pustia, ak keby neboli moje a ruky ani nehovorím. Búšenie srdca a som tam kde som nechcela byť.

mmama
autor
8. mar 2023

@darinks01 ved to ze v dnesnej dobe neprezivat stees nie je jednoduche.A ty mas potvrdenu tetaniu?nepocitujes v koncatinach mravencenie alebo take pulzujuce brnenie?

darinks01
22. mar 2023

@mmama hej hej mám, už niečo cez rok je to. Áno, mravčenie aj v nohách, aj v rukách, taká nervozita, je toho veľa.

jana358
27. mar 2023

ahojte, rada by som s vami pozdieľala stránku, ktorú sme vytvorili ako priestor pre zdieľanie skúseností s tetániou - https://www.zivotstetaniou.sk/ - Život s tetániou. Tetánia trápi aj nás a má rôzne podoby a u každého iné prejavy. Ak by ste sa chceli podeliť o svoj príbehy, budeme veľmi radi. Pomôžeme si tak navzájom a hlavne aj ostatným, ktorí s tetániou nemajú také skúsenosti. Stránku postupne vytvárame, nie je dokonalá, ale chceme, aby spĺňala svoj účel. Ďakujem, Jana 🙂

marika1066
26. nov 2023

@ninka297 a čo ste robila prosím vas

emchuana
13. dec 2023

Pridám diskusiu nemám potvrdenu tetaniu čakám na EMG vyšetrenie neviem či sa vôbec dočkám k neurologovi dlhé čakacie doby…ale jedna sa o to že v nedeľu mi prišla nevoľnosť, triaška, pocit horúca potom studena a nevnímala som veľmi okolie išla som si ľahnúť. Už tretí deň po záchvate som trosku mimo…máte s tým skúsenosť? Že po záchvate ste unavení nechuti vam jesť a tak? Magnosolv užívam teraz každý deň.

marika1066
17. dec 2023

@emchuana ja som od leta schudla 7 kilo a mával som ataky veľké, ale pár dni sa mi zdá že akoby sa to ukludnovalo konečne,,,bola som aj na gastro po výsledky idem len 17 januára ale asi by mi boli niečo povedali keb stan videli no dúfam