Ako si dať operovať hemoroidy?

30. aug 2021

Mam skoro 2 mesiace problem s hemoroidy. Pocit tlaku, pnutia, neúpohodlia v konečniku. Bol som na rektoskopii, kde zistene hemoroidy 2-3 stupeň vnutorne aj vonkajšie. Pri stolici mi tie hemoroidy vyjdu pred analny zvierač, kratko potom sa väčšinou samy vratia do konečnika. skušal so Procto- glyvenol masť aj čipky, nejak bezo zmeny, beriem Detralex po ňom sa mi zda lepšie, ale strašne ma boli žaludok a mam hnačky, čo tiež nie je vyhoda pri hemoroidov.Čo by ste odporučali ešte skusiť uživať? Keď to neprejde, tak budem musieť podstupiť operáciu, ktoru mi zatial neodporučali. Ak by som sa rozhodol, aku operáciu odporučate čo najmenej bolestivu a na akej klinike? Bol by som rad, keby ste sa podelili so svojimi skusenosťami. Som z vychodneho Slovenska.

petamich
30. aug 2021

Faktu cipky a krem

marcellka32
30. aug 2021

Chirkoz

chomik
30. aug 2021

Pit caj z rebricka lekarskeho.

monika5481
30. aug 2021

Dobrý deň, ja som mala dlhodobé problémy s hemoroidmi, asi tak dva mesiace dozadu mi začali veľmi krvácať, kúpila som si hemostop a rektovenal a striedala som ich, do toho som sa umývala po každej potrebe, kúpte si ľanové semienka tie mi pomohli na 100% (Max. 2 polievkové lyžice denne) ja som si jeden deň dala do jogurtu, na druhý deň som ich zaliala horúcou vodou a vypila za týždeň bola stolica upravená a hemoroidy sa veľmi rýchlo zahojili, môžem len odporúčať

janetinka27
30. aug 2021

moja svokra mala tieto problemy uz velmi velke. sedavala stale na radiatore, v lavorikoch atd. nepomahalo nic, ono sa to asi bude len zhorsovat casom. nakoniec sa rozhodla pre operaciu v ziari nad hronom, bolo to ambulantne. asi laserom abo ako, vela mi to opisovala, ale uz som to pustila z hlavy. ona mala vnutorne aj vonkajsie. doktori jej povedali, ze naozaj to uz ma velmi pokrocile, kvalita zivota sa jej tym velmi znizovala, plus bolesti. bola na niekolkych zakrokoch, asi na dvoch. potom mala ist este na nejake doladenie, ale asi uz ani nebolo treba. bola s tym doma par dni PN, kym sa to hojilo.

monika5481
30. aug 2021

@monika5481 https://happybaby.sk/zena/lanove-semienko-a-jeh... skúste si prečítať toto, ešte som chcela napísať, že tiež som mala aj vonkajšie aj vnútorné a dosť bolestivé, no bála som sa operácie lebo som tehotná tak som vyskúšala a stálo to zato 🙂

miskamicha
30. aug 2021

Chirurgicka klinika Šaca. longova metoda. Spravia to šup šup.

janinah
30. aug 2021

máme tu celú a dobrú diskusiu o tom...operácia hemoroidov skúsenosti ,tak nejako sa volá,osobne som po operácii aj tam píšem kde...op.laserom

ibajaanikiny
30. aug 2021

Sedave kupele z dubovej kory…

autor
31. aug 2021

@miskamicha Aka je to longová metoda?

miskamicha
31. aug 2021

Google 🙂 operater vaetko vysvetli

autor
1. sep 2021

@miskamicha Radšej mam vysvetlenie od niekoho, kto to ma za sebou.Nevyznam sa veľmi v tym medicinskych technikach a pojmoch.

erulka77
28. feb 2022

@monika5481 to vazne? Lanové semiačka vam takto pomohli???

monika5481
28. feb 2022

@erulka77 Dobrý deň, áno pomohli neskutočne, mastičky som už vysadila, ľanové semienka jedavam doteraz, som na konci tehotenstva a už nemám žiadne ťažkosti 🙏

klaudia1212
28. jan 2023

@monika5481 dobrý deň môžem sa opýtať na tie lanové semienka

klaudia1212
28. jan 2023

@monika5481 ako ich je dávate prosím

monika5481
29. jan 2023

@klaudia1212 dobry den, ja som si ich davala bud 1)do jogurtu a poriadne rozhryzt
2) odvar-2 polievke lyzice zaliat horucou vodou, ked vychladne pit
3) pomlela som si ich a takto som si ich pridavala hocikde
Pozor za den mozte zjest max 2 PL, inak by vas mohlo prehanat
Mne skutocne pomohli, neviem si ich vynachvalit, skuste si nastudovat na nete je tam toho plno ako sa mozu uzivat, skore uzdravenie prajem

klaudia1212
29. jan 2023

@monika5481 a prosím vás ten odvar sa má vypiť aj s tými semiačkami alebo iba tá šťava z toho len ja neviem ako ich majú rozdrviť Mne to nejde na sekáči ku na nich ponorné mixéry tiež nie

monika5481
29. jan 2023

@klaudia1212 aj s tymi semiackami ano, oni budu take slizske a to prave pomaha

klaudia1212
29. jan 2023

@monika5481 ja sa bojím ze tie semiačka sa mi nejako dostanú do trhliny alebo mi to pobrežie ešte viac či