Ako spomaliť tvorbu zubného kameňa?

barien
28. aug 2021

Ahojte idem si k vám po radu. Už dlhšie mám problém so zubným kameňom zubár mi ho odstraňuje pri každej prehliadke. No moja otázka znie či sa dá aspoň spomaliť jeho tvorbe alebo ho nejako likvidovať doma. Je to možné ? Alebo len zubár mi s týmto pomôže ?

pribinak
28. aug 2021

@barien kúp si sonicku kefku

matovicova
28. aug 2021

@barien od kedy mám sonicku zubnú kefku, nemám žiadny zubný kameň

barien
autor
28. aug 2021

@pribinak a odstránime ňou už vytvorený kameň ?

pribinak
28. aug 2021

@barien časť určite, ale hlavne sa ti nebude tvoriť

barien
autor
28. aug 2021

@pribinak aj mi viete odporučiť nejakú ? Lebo je ich neskutočne veľa ....alebo aspoň čo si mám všímať pri kúpe

pribinak
28. aug 2021

@barien Philips sonycare je najlepšia

lululucy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nelca84
28. aug 2021

@barien tiez odporucam pravidelnu (ja chodim raz za polrok) dentalnu hygienu a pouzivat medzizubne kefky

surama
28. aug 2021

@barien Likvidovat ho nevies, ale vies mu jednoducho predchadzat. Zuby si vzdy musis umyvat precizne. Tam, kde ich zle umyjes, tak povlak ostava a ten neskor mineralizuje. Vacsinou sa to deje na spodnych zuboch zozadu. Pozri si videa, ako spravne cistit zuby. Mne to raz ukazala na dentalnej a odvtedy vobec zubny kamen nemam...a to som si myslela, ze ho mam z mineralok 🙈 A ono len stacilo spravne umyvat zuby. V skratke...stolicky mozes klasicky drhnut, spodne zuby (zadnu cast) musis cistit pohybom zhora dole, to iste vrchne vzadu. A zvysok pohybom zhora dole, akoby si ich len stierala + je potrebne pouzivat kefku na medzizubne priestory. Predides tak aj pripadnemu zapalu dasien.

barien
autor
28. aug 2021

@surama mňa už raz posielal zubár na dentálnu hygienu len keď mám pravdu povedať mám s toho strach lebo keď mi on dáva dole kameň tak to dosť boli a neviem si to tam predstaviť :( boli to ?

nelca84
28. aug 2021

@barien mozno ta to boli preto, ze mas zapalene dasna z toho kamena. Mna to vobec neboli a moja dentalna na zaver zuby aj vypieskuje.

surama
28. aug 2021

@barien Ja chodim pravidelne a nic ma neboli...vyslovene si to uzivam, lebo mi robi aj pieskovanie a potom mam zuby belsie, tak sa z toho velmi tesim 😃 Ale ak mas zapal, tak mozno to budes mat prvykrat citlivejsie. Ale na dentalnej ti dokonale vycisita komplet zuby. Cize ti to pomoze aj so zapalom. Prvykrat som tiez nevedela, co od toho cakat, ale odvtedy uz chodim pravidelne a posielam celu rodinu ☺️

rajc1nka
28. aug 2021

A vedeli by ste odporucit dobru dentalnu hygienu v Ba? Nejaku, s ktorou mate dobre skusenosti. Uz dlhsie nad tym uvazujem, ze pojdem na dentalnu aj mimo zubara, len som sa zatial neodhodlala. Dakujem 🙂

matovicova
28. aug 2021

@rajc1nka prave včera som bola v Dúbravke, ale to je pre vás asi daleko...?

rajc1nka
29. aug 2021

@matovicova som pojazdna, takze vobec 🙂 dakujem

matovicova
29. aug 2021

@rajc1nka Tsap dent, velmi mila a ustretova hygienicka, t.c.+421919201295 , určite budete spokojná. Najbližšie termíny bohužiaľ az v októbri, ale oplatí sa počkať 🙂

rk123
29. aug 2021

dentalna hygiena pravidelne a sonicka kefka - jedine ucinne dvojkombo na zubny kamen