Ako ste prestali fajčiť?

lilly014
13. jan 2016

Ahoj kočeny, potrebujem poradit som už zúfalá.Snažím sa prestať fajčiť už niekoľkokrát som to skúsila no nevydržím.Tie nervy a depresie sú neskutočne.Som.silná fajčiarka.Potrebovala by som nejaké vaše skúsenosti či rady, ako ste to zvládli vy.Či už samé, alebo s pomocou nejakých sedení.Počula som, že je aj nejaký pristroj na ktorý vás napoja a pod.Keď som bola tehu, fajčenie som si odpustila ale vtedy som mala veľký stres, aby som neublíži laa dieťaťu.Moje zdravie zrejme nieje dosť veľká motivácia.Som na seba neskutočne nasrana ak to už môžem takto povedať.Nebudem vám klamať aj ked som bola tehotná zapalila som si, ale bolo to len výnimočne keď uz som bola naozaj veľmi nervózna.No ked som porodila týždeň som nefajcila vôbec chystala somnsa totiž kojit a to sa žiaľ nepodarilo mala som isté problémy a tak som si zapálila znovu.Ak mi však napíšete aby som prestala pevnou vôľou to jednoducho nedokážem potrebujem.ešte niečo čo by mi dopomohlo.Kadejaké náplaste majú len placebo efekt to nefunguje.skúšala som už aj el.cigaretu ale to som sa potom rozfajcila ešte viac.Ďakujem za všetky rady

angela5
13. jan 2016

@lilly014 kolko fajcis denne? Ja som tiez silna fajciarka... mne ked som raz prestala fajcit pomohlo, ze ked som dostala tu prisernu chut na cigaretu som sa napila vody, ale fakt vela, aj liter naraz... a potom som si umyla zuby... A tiez ked som bola nervozna, mala som na zemi pripravenu karimatku a isla som cvicit... to mi dost pomohlo.
Ta klinika, kde ti daju eletrody na brucho aby si prestala fajcit je tusim v Krusoviach.

belllinka
13. jan 2016

@lilly014 Asi myslis biorezonanicu. Urcite vyskusaj, nefunguje to na kazdeho, ale moj priatel po nej prestal fajcit a to fajcil 20 cigariet denne. Na biorezonanciu isiel iba kvoli mne, neveril tomu, ale fakt prestal. Drzim palce.

emocka
13. jan 2016

Aj moja kamoška prestala po biorezonancii fajčiť. 🙂

ariadna1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marcelatje
13. jan 2016

@lilly014 takto ti poviem, ak si to neupraceš v hlave nepomôže ti ani pán Boh. Ja som tiež skúšala rôzne metódy aj už vyššie spomínaný Champix - nepopieram pomohol, naozaj som vtedy prestala ale po čase som začala fajčiť opäť.
Či chceš alebo nie je to o vôli. Ja som fajčila dve krabičky denne a prestala som zo dňa na deň. Nie, nebola som tehotná len sme sa dohodli že budeme mať dieťa. Odvtedy som si nezapálila ani raz

lilly014
autor
13. jan 2016

@belllinka Ano presne to som myslela 🙂 A nevies mi prosím povedať, ako to funguje?Nemá človek potom chuť na cigaretu?Inak ďakujem baby za každý názor a radu 🙂

belllinka
13. jan 2016

@lilly014 Budes tam asi hodinu sediet, daju ti na hlavu taky pristroj a to je vsetko. Vraj potom nebudes mat chut na cigaretu. Priatel hovori, ze mu to strasne smrdi, ked pri nom niekto fajci. Ja som tam bola tiez, ale ja som aj mala volu prestan lebo som chcela otehotniet, aj som prestala, ale netusim ci vdaka biorezonancii alebo preto, ze som chcela kvoli tehotenstvu. Ked som dokojila som ale zas zacala fajcit, sice iba najlahsie slimky cca 2-3 za den, ale i tak...

lilly014
autor
13. jan 2016

@belllinka je to strašne zložité.Pretože vidíš aj sama, prestanes ale už si zapáliť nemôžeš, lebo si tam kde si bola.Je to hnusna droga.Ale skúsim to určite.Ak je tam aspoň malá šanca, že by mi to mohlo pomôcť treba skúsiť 🙂

prasiatko30
13. jan 2016

S fajcenim som sekla uplne ked som ostala tehotna - co i len pach cigaretoveho dymu mi privodzoval nauzeas po porode som dlho kojila to som tiez nemohla urobit mojmu dietatu aby si zvyklo na nikotin odo mna, a odvtedy som za poslednych desat rokov drzala v ruke zapalenu cigaretu len raz a vobec mi to nechyba. Tiez je pravda ze pomaha velmi to ze ja neznasam nafajcene v dome a nikdy sme doma nefajcili a uz asi tri roky mame zakaz fajcenia vo vsetkych kaviarnach, restauraciach dokonca aj diskotekach tak je to tiez lahsie lebo clovek uz nema ten sprosty tik ist na kavu a hned hladat cigarety v taske 😂😄😄😄

extrate
13. jan 2016

@lilly014 mne osobne tá biorezonancia pomohla. Má 80% úspešnosť, čo je asi najviac zo všetkých metod na odvykanie. Trvá to 23 minút, stačí jednorazová terapia. T.j. ak nepatríš medzi tých 20% na ktorých to nefunguje.
Ja napr. tiež nemám pevnú vôlu, preto sa mi páčilo že po biorezonancii si nemusíš "zakazovať" cigarety, bojovať so sebou, proste si nezapáliš lebo nemáš chuť. A je ti dobre. Za vyskúšanie nič nedáš, teda vlastne dáš, asi 40-50 €, ale ked si spočítaš koľko dáš na cigarety tak je to zanedbateľná suma.

lusyke
13. jan 2016

@lilly014 mozes skusat vselico, moze ti to pomoct k tomu aby si prestala ale podstata uspechu je v tebe. Tiez som bola velmi tuhy fajciar a neverila som ze by mi vola mohla pomoct. Otehotnela som a prestala som vpodstate zo dna na den. Nefajcim uz 3,5 roka a aj dnes sa mi obcas stane ze si na tu cigaretu spomeniem ale hned si poviem ze by som to nemohla urobit mojej dcere, priatelovi a hlavne sebe nie...sklamala by som tym vela ludi aj seba...a viem ze uz nikdy nezacnem. Skus sa motivovat...myslis ze je to tvojmu dietatu prijemne? Aj ked pri nom nefajcis...ono ten smrad z teba citi. Mas muza? Ak ano, fajci? Ak nie tak asi ani jemu nieje prijemne ked bozkava popolnik. Ved sa hnusis aj samej sebe....ide to do penazi..ved za tie peniazky by si mohla nieco kupit dietatu alebo sebe. A co tvoje zdravie?...asi ani ten hlien ktory vykasliavas nieje velmi prijemny co?
Asi sa to zle cita....ale je to tak...a nemyslim to zle. Motivuj sa...to je cesta k uspechu.

veronikazadana
14. jan 2016
Používateľ veronikazadana je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od veronikazadana.

@lusyke presne tak dobre si to napisala..

ralficka
14. jan 2016
Používateľ ralficka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ralficka.

hlavne si v hlave povedat a stop a ist si za tym 🙂

konik1402
14. jan 2016

skús si prečítať fórum na tejto stránke: http://www.exkuraci.cz a tiež príbehy lektorov. Mňa to normálne nakoplo tak, že som z 20 denne už týždeň iba na 3-5 🙂 dúfam, že do týždňa prestanem úplne.

lilly014
autor
14. jan 2016

@lusyke ďakujem za názor tak isto aj všetkým babam.Nie vôbec si ma neurazila naopak povedala si mi pravdu do tváre a to sii na ľuďoch cením.Vlastne všetky máte pravdu.Idem si tiež kuknut ten článok a tu biorezonanciu určite skúsim 🙂 Ešte raz ďakujem

angela5
14. jan 2016

ja som si prave objednala knihu z Martinusu o kognitivno-behavioralnej terapii na skoncenie fajcenia, bolo na nu vela pozitivnych ohlasov...tak som zvedavaa 🙂

novell11
14. jan 2016

Len pevnu volu, ja som skusala zuvacky,naplaste nic nepomohlo a to som bola silny fajciar, az taky,ze bezproblemov som fajcila dve cigarety za sebou.Potom som otehotnela a bolo mi to zle pri predstave,ze ublizujem svojmu dietatu takze som s tym sekla razne a drzim sa uz 2 roky.Verim,ze uz nezacnem,lebo je to hnusna droga a zlozvyk.

klaudusik7
15. jan 2016
Používateľ klaudusik7 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od klaudusik7.

Vsetko zavisi od tej vole

lilly014
autor
16. jan 2016

@angela5 Ahoj daj mi potom prosím vedieť, ako ti tá kniha pomohla 🙂 Dakujem.

vydrnik
16. jan 2016

Ja som zacla fajcit pocas ucilista,a z prestavkami som definitivne skoncila v den kedy som zistila ze cakam babo,to bolo pri dcere,

ceresnicka1990
16. jan 2016

Ja som prestala fajcit ,lebo sme chceli dieta. proste som si nezapalila a to som bola tuha fajciarka. Uz je tomu rok co som prestala aj ja aj muz a v maji cakame prirastok,takze som vdacna,ze sa nam to podarilo. Len sa musis zatknut. Prve 2tyzdne su tahsie,ale da sa to zvladnut. Drzim palce.

candii
16. jan 2016

Ja som prestala fajcit ked som cakala babatko.. teraz kojim a poviem ti ze niekedy mam taku strasnu chut.. poviem ti tak.. nefajciarka uz nebudes nikdy iba pasivna fajciarka a lakat ta to bude cely zivot :-/ najlepsie je nezacat fajcit :-/ ja uz len cakam kedy tomu prepadnem znovu

kamajka
16. jan 2016

@lilly014 môžeš ešte skúsiť knihu... Volá sa to Allen Carr Snadna cesta jak prestat kourit... Je aj na nete... Ja som ju citala ale nic moc. Musím si ju asi prečítať viackrát :D

zuzandela
7. feb 2016

@candii nevzdavaj to...lakat ta to bude stale,treba skusit tu vasen premenit na nieco ine,na tu lepsiu vasen k niecomu inemu,krajsiemu,co ta urobi rovnako spokojnou a mozno aj ovela viac spokojnejsiou =) a hlavne,mysli na svoje zdravie a na rodinu,ktora ta potrebuje =) vsetci by sme nato mali mysliet =)

candii
7. feb 2016

@zuzandela ved prave preto som este nezacala a snazim sa s tym bojovat.. nechcem aby si moje dieta bralo priklad zo mna pretoze fajcenie je droga..

zuzandela
7. feb 2016

@candii to je spravne,drzim ti palce,uzivaj si zivot aj s babom a rodinkou naplno =)

candii
7. feb 2016

@zuzandela dakujem pekne 🙂

cawes
7. feb 2016

Jedneho dna som sa zobudila a povedala si dost viac som si nezapalila je to viac ako 4roky predtym aj 2krabicky

zuzandela
7. feb 2016

@cawes to je super...mne to trvalo dlhsie,aj som skusala medzerovat,aj postupne a nakoniec prisiel den D a odvtedy sa nato snazim nemysliet a obchadzat vsetko,co by mi to mohlo pripominat...ono clovek sa toho nezbavi tak hned a lahko,ale ked si uvedomi,ze co robil,tak uz mu to neni jedno...premna najhorsie bolo chodit a spominat nato tam,kde som to najcastejsie tahala a uzivala si a tiez debaty a zmienky o fajceni...ten taky "zadny hlas" v hlave ze co keby este raz si skus,vsak len raz,vsak ked ti to teraz vyslo tak vies,ze budes vediet prestat aj potom...ked citam debaty tuto od dievcat,tak väcsina skonstatovala,ze sa prave na tomto kopli,ze aj ked prestali tak skusili potom zas a to je ako pisu,jeden zacarovany kruh...

sam2
7. feb 2016

@lilly014 ja som bola na ten pristroj napojena. A chces pravdu? Nie je to zazracny stroj. Vsetko je v tvojej hlave 😉 Ak tam pojdes s tym ze ti to pomoze tak ti to naozaj pomoze. Ja som fajcit prestala. Fajcila som len vynimocne v spolocnosti.... Aj to 2-3 (nie 20) za noc. Potom som otehotnela a nefajcila som vobec (myslim, ze keby som neotehotnela, bola by som v tom zasa) dnes po 4 rokoch stale mam mnohokrat silne nutkanie. A ked som bola 3x vonku na noc s kamoskami tak som fajcila ( nebudem ti hovorit ako mi bolo na druhy den 😂).
Takze stroj nie je zazrak, ale ak ti to ma pomoct, odporucam. Ale znovu:vsetko je v hlave 😉