Ako ste zistili, že máte rakovinu?

19. nov 2023

Konkrétne ma zaujíma rakovina prsníka, ako ste zistili v začiatkoch že ju máte vy alebo vaši blízky?
Strašne ma bolia prsia na dotyk začalo sa to cca dva mesiace dozadu. Keď mám podprsenku tlačí ma to, keď nemám mám prsia ťažké ako kameň. Robím samovysetrenie no ja mám celé prsia také hrckate.
Bojím sa najhoršieho, na sono som objednaná v marci skoršej som nedostala termín.

minenkak
19. nov 2023

Však doktor,že dva mesiace a ty píšeš tu,žiadna tu nemá röngenove oči a necíti tvoju chorobu nadialku

martinkatinka
19. nov 2023

Doktor, vysetrenie, urcite treba hladat skorsi termin. Aj ked v inom meste, ci za poplatok.

terezka1947
19. nov 2023

Vieš sa objednať ako samoplatca do centier,kde robia usg. Čiže ak máš strach,ries to.

vahcaac
19. nov 2023

Napis mi správu, ak chceš

ariannazara
19. nov 2023

Moju mamu svrbelo celé telo vkuse, a bolela ju ruka ale keďže nevenovala tomu pozornosť lebo mala ťažkú prácu tak si myslela ze z toho ale to už boli signali

autor
19. nov 2023

@minenkak Hneď som sa objednala k dr no termín dávajú až o pol roka. A áno píšem sem možno niektorá máte skúsenosť a vie mi poradiť veď na toto je koník nie?

egonsk
19. nov 2023

rakovinove nadory vraj nebolia, tak mi povedali kedysi.

autor
19. nov 2023

@martinkatinka Skúsim popozerať v inom meste

autor
19. nov 2023

@terezka1947 Už vyše mesiaca vyvolávam k nám že sa objednám ako samoplatca no nezdvihaju a nemôžem celý deň visieť na telefóne keď pracujem. Po práci poobede už tam nie sú.

autor
19. nov 2023

@ariannazara Mňa zvykne svrbiet len chrbát a ruky nohy ma bolia no to môže byť z práce mám ju fyzicku náročnú. Tak neviem či aj toto môže byť signál choroby

zuzanockamt
19. nov 2023

Pri pravidelnej prehliadke raz za polroka (mamo aj sono). Hneď operácia a liečba. Zatiaľ ok (2 roky po operácii). Nádor mal veľkosť len 8 mm, bez metastáz. Treba poctivo chodiť na prehliadky.

autor
19. nov 2023

@zuzanockamt Ja chodím každý rok na sono mám cysty v prsníkoch. Na mamo ešte nechodím mám 33

luccija
19. nov 2023

Nehovor mi, že Ta nikde nezoberú za 25 eur na sono ako samoplatcu, ak sa Ti nechce visieť na telefóne, tak napíš mail.Zatial ku gynekologovi na prehmatanie.

lija22
19. nov 2023

a odkial si? Mozno ti poradime kam ist?Zacala si u gynekologa ano?

terezka1947
19. nov 2023

No bohuzial,aj takto to v zdravotníctve funguje.
Neviem z akého mesta si,pozri si internet,je kopu súkromných zariadení,čo robia usg za úhradu a to zase neverím,že nedvihnu,je to ich biznis.
Nemusíš sa rovno do speci mamografickej poradne objednať. Už na bežnom usg vedia niečo podozrivé vidieť.

autor
19. nov 2023

@luccija
@lija22 Môj gynekológ nerobí samovysetrenie ani sono prsníkov. Na sono chodím každý rok do procare. Som z okolia Nitry volavam do Orbisu no nikto nezdvíha celé dni. Tam viem že sú platené termíny. Okolie neviem kam by sa dalo ísť

janicast
19. nov 2023

Ja som.z BA objednala som sa ma sono- len prevencia a termín.o.týzdeň..

martinkatinka
19. nov 2023

Kazdy gynekolog robi pri preventivke prehmatanie, niektori aj rovno objednaju. Moj sam zavola podla toho ako rychlo treba dalsie vysetrenie.

terezka1947
19. nov 2023

Keď máš cysty,tak zo skúseností kamosiek viem,že veľmi často mávajú bolesti. Jedna berie indol a vraj je to znesiteľnejšie.

heln
19. nov 2023

mozes mat cysty, plus hormonalne zmeny mozu sposobovat bolest, presla som si tym, porevala som si, lebo gugel mi tiez stale vypisoval o rakovine. uzivala som indol3 a pomohlo mi to.
k rakovine, myslim ze by si chudla, citila sa unavena, bolo by toho viac, a vravi sa, ze rakovina prsnika zo zaciatku neboli.
takze nemysli na najhorsie, sustred sa na vysetrenie, no ak by to bola rakovina, tak v marci je uz dost neskoro, skus skorsi termin v inom meste, alebo ako samoplatca.

mamina7070
19. nov 2023

najskor mas cysty co reaguju na hormony preto ta prsia pobolievaju dava sa na to indonal prip pridaj b komplex
cysty sice bolia podla cyklu ale su neskodne

ak chces ist ako samoplatca na sono urcite sa da najst skorsi termin to mi nehovor ze nie napis mail alebo si pozri stranky na objednanie na nete

ysseba
19. nov 2023

Kolegyňa klasika - nahmatala si hrčku, nebolestivú. Ihneď šla ku svojmu gynekológovi a už sa spustil kolotoč ☹ Mi nehovor, že ak prídeš ku svojmu gynekológovi s podozrením na rakovinu, že by Ti tie prsníky neprehmatal.... A ak neprehmatal, tak to by bol čas nájsť si iného, zodpovednejšieho, doktora. A držím palce aby to bol len planý poplach

mamina7070
19. nov 2023

za priamu platbu mas termin do tyzdna https://radeva.sk/

autor
19. nov 2023

@mamina7070 Pozriem ďakujem a ten indonal krém sa dá kúpiť aj bez predpisu?

autor
19. nov 2023

@heln Unavená sa cítim no myslím si že to je z práce, nastúpila som do novej. Chudá stále mám 60 kg od strednej školy a výšku 185 váhu si udržujem rovnakú.

autor
19. nov 2023

@ysseba Môj gynekológ nerobí vyšetrenie prsníkov, on posiela ďalej na sono

mamina7070
19. nov 2023

indonal forte je pri cystach ano je to volnopredajne

isis234
19. nov 2023

V nemocnici sa skús objednať, tam bude isto skorší termín. Keď som bola na rtg, son, na poliklinike mali termín o 4 mesiace. Šla som do nemocnice. Tam mi dali termín o 2 týždne ( bez poplatku) Na poliklinike som to zrušila.

autor
19. nov 2023

@isis234 Skúsim.

autor
19. nov 2023

Ináč jak je to možné že doteraz som nemala žiadne problémy a odrazu takéto bolesti? To je normálne?