Ako ste znášali liek Ciprofloxacin-Teva 250mg?

kafedame
4. máj 2015

Dobrý deň.Dnes mi gynekolog predpísal tento liek.Zaujímalo by ma,ako sa znáša.Užívali ste ho niekto? Mám obavy,nakoľko má liek veľa vedľajších účinkov.Dakujem

popelka5000
28. nov 2019

@pedrisito ahoj áno trojklany nerv spolu so zápalom čeľustneho kĺbu,zavrate mesiac vkuse a momentálne mžitky pred očami,myslíš že to má spojitosť?

berkofff
28. nov 2019

@popelka5000 Áno môže to mať a mžiky vieš to opísať?

popelka5000
28. nov 2019

@berkofff mžitky pred očami ako keď ide na človeka migréna

berkofff
28. nov 2019

@popelka5000 Záleží aj kedy sa ti ten zápal spravil od odobratia chinolonov, no myslim ze si este velmi dibre dopadla , su strasne pripady.... zápal sa da preliecit ale v žiadnom prípade nie chinolony ale klasicke atb

ataz
19. feb 2020

ja som brala Ciprofloxacin 500mg 14dni ( z toho 7dní v infúzii ) spolu s Klerimedom...mala som zápal pľúc. Nežiadúce účinky som žiadne extra nemala, svrbeli ma akurát líca. Sú tomu cca 3týždne a zatiaľ nepociťujem žiadne negatíva. Beriem lieky na Epi, veľa liekov práve kvoli kombinácii nemôžem, na PNC alergia. Syn bral pred 3r Ciplox...jemu sa po dobratí vytvorili po tvári extrémne veľké bordové škvrny...strašne to vyzeralo, po pár dithiadenoch to odznelo. Nemá a dúfam, že ani nebude mať žiadné iné komplikácie...

inga131987
6. mar 2020

Najhorsie lieky co existuju.ja preklinam den ked som ich zacala brat.Mozno som jedna z tisic ktora ma takyto problem,ale po dobrati tychto antibiotik mam brnenie v konecniku,ktore ma privadza do sialenstva bolesti kosti a svalov.Radsej neriskujte aby ste nepochodili ako ja.

alex33300
7. apr 2020

@berkofff
@popelka5000
Ahojte, presli Vam tie mziky po vysadeni? Ak ano, tak po akej dlhej dobe? Dakujem velmi pekne za odpoved.

berkofff
11. apr 2020

Nie nepresli, treba sa stym zmierit

chiara25
3. mar 2021

@bejja15 ahoj, prosím ťa, nepamätáš si, ako dlho trvalo to tŕpnutie? Mám také isté príznaky ako ty, v piatok som to vysadila a stále nie je dobre 😩

majoslava
19. apr 2021

Tak mne ich dnes predpisala zubarka... Velmi rozmyslam ci mam začať užívať... Ked som citala ten dlhy pribalovy letak... A citam vaše skusenosti..

chiara25
19. apr 2021

@majoslava osobne by som do toho nešla. Ľutujem, že som to svinstvo brala. Mesiac a pol som sa z toho dostávala, dúfam, že to už mám za sebou. Niektoré dni som ani chodiť nemohla, čo ma tak boleli kĺby, muž sa musel starať o deti. Nikdy som tak na lieky nereagovala. Nemohla ti dať nejakú náhradu? Skús si ešte toto prečítať https://www.sukl.sk/hlavna-stranka/slovenska-ve...

ksulka
19. apr 2021

@majoslava mne to predpisala ORL, ja nerozumiem, ze to este stale predpisuju... nejedla som ich. zohnala som si lokalne ATB do ucha v kvapkach a zabrali. doktori nemaju radi, ked pacienti vsetko googlia, ale v tomto pripade som sa zachranila od uzivania totalneho svinstva, ktore nakoniec ani nebolo potrebne. zavolala by som jej, ze chces nieco ine.

danty1
21. jún 2021

Keďže som si sama fluorchinolonovým peklom prešla a ani po viac ako roku nie som stále ako pred floxom, snažím sa aspoň týmto spôsobom šíriť osvetu. Skutočne, ak nemáte zdravú pečeň, alebo máte zýšenú hladinu bilihorubínu, fluorchinolony ani neskúšajte!!!! Ja som zobrala len 7 tabliet -Oflox 200 mg /tiež zo skupiny fluorchinolonov/na zápal močového mechúra s pridruženým zápalom pravej ladviny a som rada,že žijem! Mala som všetky vedlajšie účinky popísané v príbalovom letáku už po 7 tabletkách, ale to už bolo neskoro.O týždeň neskôr začalo naozajstné peklo.Začalo to silnou bolesťou hlavy /medzi očami a v zátylku/, silná únava, bolesť zubov a okostnice/ako pri zápale/, búšenie srdca, zrýchlený tep, triaška v celom tele, bolesť vo všetkých kostiach, rozmazané videnie, velká slabosť v rukách a nohách, brnenie v rukách a pálivá pulzujúca bolesť v nohách ako keď cez vás prechádza el.prúd, neschopnosť sa na niečo koncentrovať /aj premýšlanie bolelo/ dva týždne som len preležala v domnení, že sa jedná o chrípku.Pri prehĺtaní slín mi pukalo v krku a mala som sucho v krku, neskôr sa pridružilo pukanie vo všetkých kĺboch, zhoršené počutie a trhanie- cukanie vo svaloch na nohách.Náhle vypadávanie vlasov/strata kolagénu/, problém s vyjadrovaním, hormonálne problémy a depresie. O žalúdočných problémoch sa nebudem ani rozpisovať. Za tie dva preležané týždne som prišla o 10 kg včetne stratenej svalovej hmoty.O tom, že sa symptómy vracajú v podobe relapsov sa tiež rozpisovať nebudem.Takže po strese, alebo špatných stravovacích návykoch hrozil opäť relaps ešte v horšej podobe. Keď už sa mi konečne podarilo postaviť na nohy a prejsť aspoň pár metrov pred domom, tak som bola šťastná. Zobrať kilo múky do jednej ruky bol pre mňa nadľudský výkon. Áno, presne to spôsobujú fluorchinolony! Samozrejme potom nasledovalo niekoľko vyšetrení, ktoré nič neodhalili a doktorom bolo jednoduchšie to hodiť na psychosomatické problémy. Nakoniec som našla doktora, ktorý pomáha s liečbou u ľudí s postfloxom.DOPORUČIL mi návštevu neurológie, kde mi potvrdili diagnózu-Small Fiber Neuropathie na základe Biopsie kože. A môj doktor mi vytvoril plán pozostávajúci z vit.doplnkov, ktoré som mala denne užívať" a stále užívam" pod jeho dohľadom:
VitD 5000+ vit K2 200mg, Coenzym Q10 100mg, Kurkuma 2x denne, Ashwagandha na spanie, Krillový olej dá sa kúpiť v DM drogérii, Uridin Monophosphat 300mg ,vit B1- 2x 200mg, kyselina Lipoová 2x-600mg, L-Acetyl Carnitin 500mg 2x/deň, GABA 1x, vit B12 - injekčne aplikujem sama 1x týždeň/teraz po roku 1x za 2 týždne/, /selén,zinok,vit. skupiny B atd.- doporučujem vit komplex/, MAGNEZIUM malát /alebo citrát/ - 100 mg/4x denne, Magnéziové kúpele na nohy podľa potreby už to bolo vo fóre spomenuté, Vit-C s bioflavonoidom 1x deň, Probiotiká 3x /deň. INTERVALOVÝ PÔST- 6/18// začať jesť len 4 hodiny po zobudení a 4 hod.pred spaním/ aby črevo malo čas na regeneráciu. A Ketogénna alebo LOGI dieta. Žiadne biele pečivo, cestoviny - jednoducho bez gluteinu, a napr. zemiaky, kukurica ,ryža - sacharidy a cukry - zhoršujú stav!!!!! A to sa týka aj mliečnych produktov v prípade,že máte aj žalúdočné problémy- min. rok pauza! Všetko si môžete preštudovať na stránkach: fluorchinolone-forum.de
Za pomoci chytrého telefónu s prekladačom to zvládnete. Želám Vám skoré uzdravenie!!!

danty1
24. jún 2021

Ďakujem, dúfam, že týmto príspevkom aspoň niekomu pomôžem..

martin105
9. júl 2022

@suge ty sa teda vyznáš... písať moje obľúbené antibiotikum na fluorchinolon ktorý z tisícov ľudí spravil mrzakov. Katastrofa tento modry konik

kalianka
20. aug 2022

@panterko zlepšilo sa Vám to?

kalianka
20. aug 2022

@bejja15 prešlo vam to?