Ako ste znášali liek Ciprofloxacin-Teva 250mg?

kafedame
4. máj 2015

Dobrý deň.Dnes mi gynekolog predpísal tento liek.Zaujímalo by ma,ako sa znáša.Užívali ste ho niekto? Mám obavy,nakoľko má liek veľa vedľajších účinkov.Dakujem

irishomeopat
4. máj 2015

ciprofloxacin je najskodlivejsie antibiotikum ake exizstuje zial som s nim mal do cinenie pre mnohymi rokmi a sposobil mi velke problemi skuste si dohodnut niaku ine alternativne antibiotikum ak sa da s panom gynekologom dohodnut, nakoniec mozete si pozriet vlastne skusenosti ludi s ciprofloxacinom tu http://www.askapatient.com/viewrating.asp?drug=... najviac sposobuje problemy s vazim slachami a klbami vela ludi tam spomina ze ma aj niekolko rokov problemy po tom co ho dobrali. skuste sa dohodnut na niakej alternative s vasim lekarom. popripade ak sa neda zozente si jod a uzivajte ho spolu s antibiotikami a este dlho po nich. cipro su fluoroquinolonove antibiotika-to je obsahuju fluor prave ten skodi ludom v tele to je prave ta skodliva vec na tych antibiotikach-jod by vas mal vycistit od fluoru z ciprinolu(denna davka fluoru by mala by 0,1mg -jedna tabletka 500mg ciprinolu ho ma myslim 80mg)fluor a jod su oba halogeny telo si mysli ze fluor je jod a uklada si kde ma byt jod do tutku atd a tam roky potom skodi

jeennyv
4. máj 2015

brala som atb ciplox.... on obsahuje tu latku....proste cisty hnus... bola som chora pred vianocami cely den pred stedrym dnom som zvracala az asi do druhej rana na stedry den, plus som z neho mala aj gyno problemy, svrbenie a cela som sa dole zlupala a to som ho brala asi dva dni dva razy denne a zakazdym mi minamalne bolo tri hodiny z neho na vracanie...nikdy viac.....

suge
4. máj 2015

Je to moje obľúbené antibiotikum, teda ak vôbec možno nejaké antibiotikum označiť za obľúbené 😉 . Vždy mi zabralo a nikdy som z neho nemala nijaké vedľajšie či nežiaduce účinky. Azda to vyzerá ako reklama, ale nie je. Sto ľudí, sto chutí. A dvakrát toľko rôznych účinkov. 🙂 Aj preto odporúčam uprednostniť radu lekára či lekárnika pred tunajšími individuálnymi skúsenosťami, či už pozitívnymi alebo negatívnymi.

panterko
8. okt 2017

@irishomeopat
Ahoj, chcel by som sa informovat ohladom cyprofloxacinu.
Moja priatelka zobrala jeden a pol cipka cyprofloxacin 250, po prvom dni zbadala vedlajsie ucinky, koleno ma velmi zoslabnute, nemoze nan stupit. Zadovazili sme rozne vitaminy plus jod , ktpry si spomenula, ze by mal nahradit v tele fluor. Dnes v noci mohla bez problemov prejst na WC, rano tiez, ale po par hodinach sa to zase zhorsilo a bez barli sa nepohne. Mas nejake vlastne alebo od priatelov skusenosti, co by mohlo pomoct? Za odpoved vopred velmi pekne dakujeme!

anita010
8. aug 2018

Uzila som uz viacero atb, ale tieto boli jedine, z ktorych som mala hrozne vedlajsie ucinky, pricom nie som ani alergik a pod. Ak mozem poradit, isto si zvolte radsej iny druh s ovela slabsimi vedl. ucinkami, lebo z toho velkeho zoznamu zavaznych ucinkov sa zatial u kazdeho nejaky prejavil, co poznam, ze ich uzival.

popelka5000
24. sep 2018

@anita010
@jeennyv ahojte dievčatá odpiate prosím lebo sa neviem dopátrať odpovede ,dr mi dala Ciplox vo štvrtok a v sobotu som mala hnačky,bolesti hlavy ,vracanie ,a čo je najhoršie brutál žihľava na tvári ,opuch ,bežala som dr pichla mi dithiaden a hydrokortyzol ale zlepsenie žiadne ...zajtra idem znova ...kedy to asi zmizne ? 🙄Svrbí to a potrebujem fungovať ...a takáto spuchnuta flakata tazko

kathhii
24. sep 2018

Bolo mi z neho zle

jeennyv
24. sep 2018

@popelka5000 ja som zvracala vtedy od utorka poobede do stredy rana..plus do piatku mi bolo zle na zaludok...potom mi to preslo tak prudku reakciu, ze az na dithi som nemala..ja ked som vsetko vyvracala bolo ok..a boli vianoce potom nejaky prvy druhy sviatok vianocny som si dala poharik fernet citrus a sa mi aj kus ulavilo skus nieco bylinne, mozno pomoze

lulu1213
21. nov 2018

No mne teda tiež nerobili dobre,bolo mi na odpadnutie, zahmlené videnie, bolesti hlavy.... No proste hrozný stav....pocitila som to po 3 tab.po 4 som vysadila, to sa nedalo vydržať. Potom sa to postupne zlepšilo, no bolela ma hlava ešte ďalšie 3 dni. Podľa Dr.som to nemala z atb. Ze som ich neuzivala správne....(niev rovnaký čas, urcite aj mliečne som mala... No škoda reči) , ale ja som presvedčená že áno že to bolo z atb. Radšej iné atb by som volila.

popelka5000
22. nov 2018

@lulu1213 áno oni to vedia hodiť na pacienta ...🙄😠

bejja15
5. dec 2018

Po troch dni uzavani som zacala citit tlak v hlave, cudné ako keby strpnutie hlavy. Po 5 dnoch som uz citila strpnutie ruky, po 7 dnoch som prestala uzivat tento ATB, bola som aj na CT cku lebo som bola uz v takom stave. uz 5 dni neberem tabletky, ale este stale citim strpnutie ruky aj v nochách, a niekedy aj tlak v hlave. Kolko to moze este trvat?

popelka5000
5. dec 2018

@bejja15 ahoj čakaj že ešte pár dní určite strašne svinstvo

bejja15
6. dec 2018

@popelka5000 a co mám cítit? Je mi uz na nic...tlací ma hlava, strpne mi noha ruka chrbát vsetko aj hlava

martazavodancikova
7. dec 2018

Lagosa a mega dávky horčíka. Lecitin na hlavu a veľa času našla som to na zahraničných forach

martazavodancikova
7. dec 2018

Ak máš nizky tlak tak Rosinská soľ kúpeľ

martazavodancikova
7. dec 2018

Ak máš nizky tlak epsomska soľ kúpeľ

martazavodancikova
18. dec 2018

Ak ťa to neprešlo choď na floxi hope stranku

berkofff
1. mar 2019

@irishomeopat ako si sa prosím dostal ž tých vedľajších účinkov? Bral som ich a mám problém so svalmi, s videnim

martazavodancikova
1. mar 2019

Magnézium veľmi pomáha epsomska soľ trpezlivosť a stres zhoršuje stav

martazavodancikova
1. mar 2019

Do polroka sa to zlepší niekto aj kratšie ak si mladá skôr sa z toho dostaneš a zajdi si na tie stránky floksie a nelakaj sa každý sa z toho dostal najlepšie je magnézium

berkofff
1. mar 2019

@martazavodancikova dobre lebo bral som ich 8 dni na prostatu no a dočítal som sa niečo na tejto stránke konkrétne od pána lukáša čo mu pomohlo...som chalan... a moje problémy po ciprofloxacin ... spomalenie reflexy, potenie a zima ... chrupaju mi klby pichanie v svaloch a piskanie v usiach, tlak v hlave a ppstnem stranku čo dal lukáš za príspevok môžeš si to prečíta a chcel by som niečo z toho brat no vraj len na prírodnej báze pomáha.. tak neviem či to mám skúsiť či nie.. snažím sa byť kľudný tie bolesti no nemám take pomohlo mi to ale stále mám problém sedieť lebo ma to zaboli od osemennikov hore čiže len chodím alebo ležím takže pri druhych atb už poviem že chinolony brat nemozem kvôli nežiaduci ucinkom

berkofff
1. mar 2019
berkofff
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
berkofff
1. mar 2019

@martazavodancikova a ďakujem zaobstaram si aj tu sol kúpim a ako často môžem byť vo vani? a hore čo si písala ta rosinska sol to je načo? A ešte mám jednu otázku mal by som ešte niečo uzivat na tieto moje vedľajšie ucinky ktoré som dopísal či už nič? Ďakujem za odpoveď a za pomoc vazim si to ...

martazavodancikova
2. mar 2019

Nebrať nikdy tie antibiotiká chinolony po nich sa stav ešte zhorší radšej iné ráno večer epsomska soľ nie Rosinská preklep

martazavodancikova
2. mar 2019

Tiež som počula že pomáha na prírodnej báze tak sa liec podľa Lukáša aj magnézium si dávaj malo by byť lepšie len už nikdy tie antibiotiká keď ti už nezapasovali nebudú ti dobre robiť keby si ich znova bral ešte by ti bolo horšie ako teraz

pedrisito
27. nov 2019

Ahojte máte niekto neurologické problémy po roku od uzivania týchto ATB . Napríklad lahucky pocit opitosti ktorý sem tam zosilnie pri únave ,prechladnutí ...prípadne nejaký zvlastny pocit na očiach ...alebo ľahké napätie v hlave ...
@berkofff
@bejja15
@lulu1213
@jeennyv
@popelka5000
@martazavodancikova

berkofff
27. nov 2019

@pedrisito ahoj ano mám lebo pijem alkohol tak jasné že sa detoxikovat nemôžem ^^ takže budem musieť prestať pit a začať už ^^ Aj s ocami mám problémy dosť vidim inak aj ziare ž nocnych Len o luce až po zem atd 🙂

martazavodancikova
28. nov 2019