Ako ste zvladali po operácii žlčníka (odstranenie)

maruslienka
20. jan 2022

Ahojte. Včera mi vyberali žlčník kvoli kameňom, strašne to boli...(deň predtym žlčove kamene bez narkozy ERCP- brutal!) 😔 Aj hlava sa mi dosť toči keď sa postavim....
Ako ste to zvladali Vy? Ak Vas tak bolelo? To dokedy tak veľa bude bolieť? To neviem ako zajtra pojdem domov 🙈 Davaju mi len paralen lebo dojčim...auu.

janka_266
20. jan 2022

@maruslienka ercp bez narkózy a na druhý deň žlčník? No fu, mne medzi tým nechali skoro mesiac, nech sa to upokojí, a potom som mala ešte jedno ercp a našli ďalšie kamene, idete aj na to? Mne prvý deň dávali novalgin a na další mi už nebolo treba nič, hlavne to treba rozchodiť.

janka54321
20. jan 2022

@maruslienka ercp bez narkózy, to by som nedala ...mňa tak nadopovali, že si to našťastie nepamätám a vyberanie žlčníka bolo až o tri mesiace, kvôli opuchom vnútorným, ale teda já už som mala zápal pankreasu ....a to ta řezali, alebo laparoskopie?..podľa mňa sa ercp nepodarilo, teda nedokázali zlcovody uvoľniť, tak preto operovali hned,...držím palce

maruslienka
autor
20. jan 2022

Ďakujem za spravy, dali mi najskorsi termin na ercp o tyzdnen (na MR bol tam kamen) bola som zlta a tak ...tak som sa modlila aby ten kamen zo zlcovodov vypadol, vsetci znami tiez...a naozaj vypadol! ☺️ Na ercp nasli uz len zvysky piesku (v zlcniku mam piesok aj kamene). Fuj, to by som tam bola na ercp dlhsie...to by este len bolelo, uz teraz som stonala od bolesti 🙈 Ale zastupca vybavil operaciu na druhy den, lebo mam male babatko a nosili mi ho na dojčenie stale...aj doma mam 4r. a 2.rocneho. chceli mi pomôcť. Laparoskopia.

maruslienka
autor
20. jan 2022

@janka_266 Po sekcii pomahala chodza, len teraz mam pocit, ze ked chodim, tak to bolo horsie potom...

vanda323
20. jan 2022

@maruslienka Čo to je vlastne ercp? Mňa po pôrode ak Boh dá tiež čaká operácia žlčníka

maruslienka
autor
20. jan 2022

@vanda323 Tu je link. Robi sa to len ked poputuje kamen zo zlcnika do zlcovodu- upcha ho, prip.zozltnes, taky silny zachvat ze si volas zachranku, ja som sa ani obliect sama nevedelaa 🙈 Zachranari pichnu infuziu od bolesti a da sa.
https://www.google.com/search?q=ercp&oq=ercp&aq...

maruslienka
autor
20. jan 2022

@maruslienka Ale urcite je lepsie vybrat zlcnik kym kamene este neputuju.

vanda323
20. jan 2022

@maruslienka Ďakujem. Ja som tehotná v 9. Mesiaci a aktuálne som v nemocnici pre zlcnikovy záchvat

maruslienka
autor
20. jan 2022

@vanda323 och, to ma mrzi. Drzim palce nech sa z toho dostanes 😉 Aj babmulko nech je v poriadku ♥️

vanda323
20. jan 2022

@maruslienka Ďakujem si milá 💓

janka_266
20. jan 2022

@maruslienka vy ste laparo? Či klasicky?

maruslienka
autor
22. jan 2022

@janka_266 laparo 🙈

janka_266
22. jan 2022

@maruslienka a už je lepšie?

lalia33
13. mar 2023

@maruslienka ajoj jo dokedy trvali také bolesti po operácii?