Ako vám prišiel menzes po laparoskopii?

lavovka
30. sep 2009

Prosím o radu. 25.8. som bola na laparoskopii.Mala som mimomaternicové tehotenstvo a vybrali mi pravý vajcovod.Pritom mi aj čistili maternicu,lebo som tam mala pseudogestačný vačok,ktorý sa vytvorí pri mimomaternicovom tehu.Menzes po laparke som dostala 26.9.,no je to skôr len také slabé špinenie raz za deň. Podľa mňa to ani menzes nie je. Napíšte mi prosím,ktorá ste mali laparoskopiu,ako Vám potom prišiel menzes. Dúfam,že nebudem mať teraz všetko dlho rozhodené,rada by som ešte raz skúsila normálne otehotnieť. Ďakujem 😉

lauritka
30. sep 2009

lavovka, ja som mla MS normalne po laparke, ale tebe robili aj kyret, takze si preto mohla mat slabu MS, lebo este nedorastla sliznica maternice.

lavovka
autor
1. okt 2009

Lauritka,ďakujem pekne za Tvoju skúsenosť. Prajem pekný dník 😀 .Mala som aj missed a potrat,vtedy keď mi robili kyretáž,tak som mala MS normálne. Ale možno naoyaj len zbytočne stresujem.Namiesto toho až to beriem,že mám to najhoršie za sebou,tak vidím všetko stále čierno. ☹ Babenky napíšte mi ešte niekto svoju skúsenosť,prosím. Či ste dostali MS normánle a či sa Vám podarilo otehotnieť prirodzene,bez IVF. Ď 😉

dada1171
1. okt 2009

lavovka ja som tiez po laparoskopii a mala som problem tiez smenstruaciou...meskala mi tak mozmo 10 dni a myslela som ze so ehotna ale bohuztial nebola som tak som sla si pychnut vyvolavacku a tak za 7 dni mi dosla...

janka73
11. okt 2009

Ahoj, mne nasadil gynekológ po laparke (odstránenie dermoidnej cysty) antikoncepciu na tri mesiace. Potom sa mi menštruácia upravila.

matiasko
11. okt 2009

ahojte
tak ja som zazila uplne to iste ako ty ☹ tiez som mala iba spinenie ale druha menzes bola uz v poriadku .
lauritka mala pravdu s tou sliznicou 😉

matiasko
11. okt 2009

baby este zalezi v ktorej faze cyklu sa nachadzae ked vam bola robena laparoskopia.samozrejme neplati to ak ste
mali mimomaternicove tehu.

skorki
11. okt 2009

Ahojte kocky, ja som bola na laparke 25/09 a ms som dostala uz minuly tyzden, na 19 DC 😖 😲 . Pocas laparky mi zistili zrasty a oddelovali maternicu od zadnej strany brusnej dutiny. Mala som silne ATB, tak dufam, ze to bolo koli tomu, a ze na dalsi mesiac uz bude cyklus dlhsi...resp. ze uz ziadna dalsia ms nebude 😀 /aj ked u nas, by to bol skor zazrak 😔 / .

Pekny vecer 😉 !

marrad
11. okt 2009

ja som po laparke dostala menyes az 50 den
a robili mi len diagnostiku...

bublinka11
11. okt 2009

Ahojte, tak ja som cerstvo po laparke, stale trochu spinim, dufam, ze to nie je MS a ze ju dostanem tak ako mam. Teraz som 18 DC...

monchili
20. mar 2010

dobry vecer, ahojte
26-2 som bola na laparoskopii vajecnikov po rocnom neupesnom otehotneni. zistili mi,ze som nemala ovulaciu, skornatene vajecniky a mala upchaty krcok maternice. vraj by vsetko malo fungovat.Partnerove spermie su v poriadku. menstruaciu som mala pred zakrokom 13-2, zakrok 26-2 a opat dostat som to mala 13-3, meskam tyzden a do toho ma zacalo dole palit. prvy styk sme mali pred asi 10dnami. teraz neviem co sa deje?! je normalne meskanie menstruacie, ked mi bolo povedane,ze menstruacia bude pravidlena?mozem byt tehotna? boli ma podbrusko akoby som mala dostat menzes a prsia akoby ma niekto dobil. v pondelok chcem ist k lekarovi. v to rano si chcem spravit test. dakujem za vase odpovede a skusenosti.

subinvira
21. mar 2010

ahojte baby🙂)...monchili ty si mala tak skoro sex po laparoskopii??...ja som bola na laparoskopii 2.3. a doktorka mi povedala,ze mozem mat pohlavny styk minimane po 4 tyzdnoch...neviem,ako je to v tvojom pripade s menstruaciou,mne zistili este aj endometriozu,hned mi pichli 1.injekciu,mala som dostat menstruaciu o 9 dni po injekcii a dostala som az na 15.den...spravne,chod radsej v pondelok k lekarovi,budes vediet,na com si...drzim palce,aby to dopadlo podla tvojich predstav 🙂)

monchili
21. mar 2010

ahojky,
dakujem krasne suvivira. 🙂
v nemocnici mi povedali,ze mozeme zacat aj hned 🙂 samozrejme, ze to nebolo ako sme zvyknuti, ale bolo to i tak krasne. na druhy den sa mi strasne tocila hlava a zvracala som.odvtedy nie, aj ked mne sa obcas hlava toci, ale mavam nizsi tlak, tak to je u mna beznejsie. no a uz asi 4 noc po sebe spavam asi len 5-6 hodin, co mam milion myslienok v hlave... 🙂

monchili
21. mar 2010

prepac subinvira !! to je ten nedostatok spanku 😀

subinvira
21. mar 2010

ahojte 🙂..monchili to nie je fer,ty sa mozes milovat a ja ne,ta ja sa tak nehram :D...a preco tak malo spis??...na celkove zregenerovanie je najlepsi spanok,tak sa snaz spinkat 😉

monchili
21. mar 2010

😀
ja neviem 😀 ani v sprave som nemala sexualnu abstitenciu. jedna holka co tam bola so mnou, mala zakaz, ale ona mala cystu a zobrali jej kusok vajecnika.
nespim.. no ja neviem, je jedno kedy idem spat, ked zacne svitat, uz nespim... a vcera som sla az o jednej. prilis premyslam o babatinku a o stahovani na dom. som mestske dieta, ale vcera sme boli na dedine na dome, ktroy zdedil priatel a on strasne tuzi tam ist. je tam klud, pohodicka, skvely susedia, tak mi to nedava spavat 🙂
tak drzim palce, nech budes moct aj ty coskoro... 😉

subinvira
21. mar 2010

monchili,tak toto je presne aj moj pripad...ja som sla na laparo s tym,ze mam cystu a odobrali mi aj cast vajecnika...tak to asi preto...a ked som sa prebudila a dosiel ku mne lekar,tak mi povedal,ze mam endometriozu...ale najlepsie na tom vsetkom je,ze moja gynekologicka to vedela uz pred operaciou,ale nic mi nepovedala...nechapem preco...takze to bol pre mna strasny sok :(...uz zacinam mat abstaaaaky 😀

natalca
21. mar 2010

ahojte ja mam ist na laparku 7.5., chcem sa na to pripravit aj po psychickej stranke
baby, ako to prebieha? den predtym mam ist do nemocky a na druhy den by ma mali pustit...
mali ste bolesti po prebudeni? ako rychlo ste sa prebudili? sorry, ze sa tak hlupo pytam, ale ja som nikdy nebola hospitalizovana a uz vobec nie operovana, tak mam trochu obavy 😖
ja tam vlastne idem kvoli upchatemu lavemu vajcovodu a tiez mam endometriozu, ale o tej nic neviem, lebo to doki zatial neriesil, len viem ze mam malicky fliacik endometriozy, ktory mi chce vypalit

kveta
21. mar 2010

Ahoj, ideálne je spýtať sa priamo v téme nemocnice, do ktorej sa chystáš, lebo v každej nemocnici je to inak.

V skratke: nastúpiš deň vopred, sestrička Ti oholí rozkrok a gynekologicky Ťa vyšetria. Na druhý deň skoro ráno dva klystýry, neskôr tabletka oblbováku, cítiš, ako je telo zrazu ťažšie... Odvedú Ťa na sálu, ľahneš si na stôl na spôsob gynekologického, prípútajú Ti nohy do strmeňov a lôžko natočia tak, že budeš cítiť, že si dole hlavou trocha a že Ťa tlačí rameno o zarážku na stole... Napichnutie žily, počítanie a nevieš o sebe...

Preberieš sa tak do pol hodiny od zákroku, bolí Ťa rameno ešte pár dní a stále máš problémy s veľa vetrami... Do dvoch týždňov si v podstate ok. Prepustia Ťa deň po operácii. Držím palce.

natalca
21. mar 2010

kvetka, velmi pekne ti dakujem 😵
vidim, ze si tehula, podarilo sa ti po laparke? kedy si mala prvy sexik po laparke?
drzim palceky, nech je malinke krasne a zrave 😵 😵 😵

natalca
21. mar 2010

do kelu, aky preklep
kvetka, chcela som napisat zdrave 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kveta
21. mar 2010

Natalca, vysvetľovať moju cestu za počatím je dlhý príbeh... Nájdeš ho na 18. strane témy Zázraky sa dejí!

Po laparke bola povinná 14-dňová sexuálna abstinencia.

natalca
21. mar 2010

ok, kveti, pozriem si, ja tu tiez nemam ruzove, uz cakam len na zazrak, ak nepomoze laparka idem do CAR, este raz, vdaka za info 😉

natalca
21. mar 2010

kvetka, tak tvoj pribeh je naozaj ako a zazrak, zivot sa s tebou naozaj pohral, ja som si ani zdaleka tolko neuzila, velmi Ti drzim palce nech to vyjde 😵 😵 😵

monchili
21. mar 2010

ja som bola po laparke ako dolamana, ani na zachod som nemohla ist, lebo mam nizky tlak a tocila sa mi hlava, ale na druhy den som sla domov. do prace som sla po tyzdni. bolesti boli ako pri velmi silnej menstruacii, 2 dni som spinila, bolel ma chrbat a ruky, ako dobita som sa citila. ale vraj to je normalne. neboj Natalca, ked som to zvladla ja a to som fakt citlivka a posera 😀 , tak to musi zvladnut kazdy.. drzim palce! 🙂

natalca
21. mar 2010

monchili, aj tebe dakujem, je to lahsie ked viem ake to bude a co mam cakat, ale aj ja som riadny sralo 😀

monchili
21. mar 2010

nemas za co, ja som tiez vyzvedela kade tade...
no kedze mna boli aj trhanie obocia, tak si vies predstavit, co za citlivku som 😀
a moja sestra ma za sebou x operacii, ma len 1 vajecnik aj to len kusok a povedali jej doktori,ze je neplodna a su z toho 2 krasne, zdrave deti. ona je inak statocna. vsetky to zvladneme, lebo chceme a musime

subinvira
22. mar 2010

ahoj natalca...vazne sa nemas coho bat,zvladnes to,nie je to az take strasne...a je to len laparo,takze sa rychlo zotavis a pooperacne bolesti su vazne len prvych par dni....ja som napr.bola operovana v utorok,v stredu ma pustili domov a v pondelok som uz sla do skoly...teraz som takmer 3 tyzdne po operacii a uz som takmer zabudla,ze mam nejake rany 😀 ...a co sa tyka sexu,tak ja ho mam zakazany na cely jeden mesiac...a uz mam abstaaaky :D

subinvira
22. mar 2010

ahoj kveta...ty si po akej operacii,ze mas mat abstinenciu len na 14 dni??...ja az cely mesiac...mam endometriozu a odobrali mi aj cast vajecnika :(

luvi01
22. mar 2010

monchili, ahoj, ja som bola na laparoskopii v januari a robili mi to iste ako tebe. Tiez mi povedal doktor, ze mozeme mat sex hned. O baby sa pokusame skoro rok.a tiez som nemohla spavat, za celu noc som spala tak najviac 4 hodinky. Teraz je to uz o nieco lepsie. Prvy MS som mala az na 34 den. Ale tento mesiac je to uz 36 den a stale nic. Neviem ci som tehotna. Prsia mam ale velmi zvacsene aj ma bolia a boli ma aj podbrusko. Tak neviem ci mam este pockat, alebo si uz mam robit test. Trosku sa bojim, ked mi nevide, ze budem sklamana.

monchili
22. mar 2010

luvi01, dnes som si spravila test, nanestastie negativny. bola som u lekara, vraj je zvlastne, ze mi meska, cyklus sa mal laparoskopiou upravit, kedze mi davali dokopy zle fungujuce vajecniky. do toho akoby to nestacilo, tak som chytila nejaku pliagu, takze na 2 tyzdne mam cipky, tym padom sa to vsetko odklada ☹ a este som aj prechladla. takze ked sa serie, tak poriadne 😉 ale netreba stracaj nadej aj ked, poznam ten pocit, ked si myslis,ze teraz by to mohlo vyjst a ono zas len 1ciarka.
moc drzim palce!!! 🙂