Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
a uvidíš všetky príspevky!
lauritka
13. sep 2018
Dofrasa ludia.načo si objednávate na dobierku.ked potom.nie ste schopní si za vyše dva týždne prebrať balik na pošte ? Alebo si myslite.ze vam to poštarka aj tak dá? Nechapem.fakt. Asi zabudate.ze odosielatel musi platit aj za spätný návrat zásielky. Potom sa vsetci čudujú, ze vela predajcov na dobierku nechce posielať!
Zas a znova- trochu slušnosti by nezaškodilo.:smiling_imp:
Zobraz celú správu
lauritka
8. jún 2018
Zobraz celú správu
lauritka
Správa bola zmenená 15. mar 2018
R.I.P. Stephen :sob:
Zobraz celú správu
lauritka
15. feb 2018
Včera prekvapil.myslela som,ze ani datum neregistruje...
Ale potešilo :heartpulse:.
Zobraz celú správu
lauritka
7. jan 2018
:ok_hand:
Zobraz celú správu
lauritka
15. dec 2017
Toto sa dá stále pozriet :grinning: ""Povězte mi, kde jste byl předevčírem ve tři odpoledne?" "Já? Poslouchal jsem Rigoletta." "Jak se jmenuje a kde bydlí?" / nekdo to rád horké / momentalne čt2
Zobraz celú správu
lauritka
7. dec 2017
Night in the city.I :heart: Košice.
Zobraz celú správu
lauritka
19. nov 2017
Momentálne v Berlíne :angry:
Zobraz celú správu
lauritka
18. nov 2017
Zobraz celú správu
lauritka
12. nov 2017
"Enjoy the little things in life, because one day you'll look back and realizes they were big things" (Bansky)
Zobraz celú správu
lauritka
Správa bola zmenená 15. okt 2017
Zobraz celú správu
lauritka
14. sep 2017
:ok_hand:
Zobraz celú správu
lauritka
27. aug 2017
:heart:
Zobraz celú správu
lauritka
26. aug 2017
:joy: true story
Zobraz celú správu
lauritka
7. júl 2017
"Alle wollen in den Himmel, aber niemand will sterben. (amerikanisches Sprichwort)"
Zobraz celú správu
lauritka
5. júl 2017
:sweat_smile:
Zobraz celú správu
lauritka
10. apr 2017 Čítané 369x

"  Do you know that every time I share a picture or a post about my children, I think of you? Every time. Do you know that every time I talk about my parenting, my days filled with all the frustrations and joys of raising my kids, I think of you? I do. 

And a piece of my mama heart breaks each time.  

I may never truly understand your pain, but I picture your face, your tears, your deep and heavy sighs, and your ongoing breath of sadness for the child you don’t have in your arms, and in your life. I imagine the ongoing tests and trials you have endured desperately attempting to keep a growing baby in your womb, and the devastation that breaks open your entire being each time it fails. I think of those silent moments of questioning, of begging, of pleading for the one thing you want most of all in this life... and I hear the silence echo back with resounding emptiness.

Emptiness. 

I can only guess that is how you feel. Empty of dreams, empty of hope, empty of the life you thought you’d have as a mother.

And you see all the pictures of kids, of families so full of stories that you could never tell. You read all the funny quotes and birthday milestones and wonder what your life with your precious child would be like, as you take in the experiences of others and wonder, “Why them?” I bet you have had to walk away, turn away and turn off notifications just to protect your broken heart from all the incessant updates that scream the very truth right at you — the truth you believe because you are without. And the hardest reality rears its ugly head over and over again, each time you are reminded that you are a failure, less than a woman: A Childless Mother.

But that is a lie. You are more of a mother than I could ever be.

I long for you to truly understand that you are NOT a failure, and not less than a woman, you are more than a mother than I could ever be. All of your passion, your relentless efforts and your desperate attempts prove this very truth. Because the reality is that I didn’t try half as hard at being one than you did. I didn’t spend endless hours praying for, hoping for, begging for a child to hold in my arms. I hold you up on the pedestal of greatness, of love, of merciful strength. And if I would define motherhood, the very depths of what it is, I would describe you.

I am not more of a woman simply because I was able to have kids. Oh, no. I have done nothing to earn the Victor’s Cup... Nothing. And here’s the most important truth of all. You have done nothing to earn your empty womb. That is what upsets me the most. The gift of being a parent is not conditional upon being a person worthy of having a child. Just look at all the millions of unwanted children all over this world, whose parents were able to conceive and had no desire to have these discarded innocent children. The deepest twisted paradox of humanity is this very thing. Beautiful women (and men) who so passionately want to have a child, and can’t, and the men and women who create children without a thought, a desire, a plan. Oh, this world is broken. So very broken.

How I wish so badly I had the power to change it.

For you.

Your medal of honor and badge of strength is earned through the long endured road of palpable pain and fervent hope. You may not have the Victor’s Cup with a swaddled baby wrapped in your arms... and for that, I break off a piece of my mama heart for you, each and every day. But please know, you are the greatest example of a mom and woman you could ever give yourself the right to be. If life was fair, and just, and logical by any and all reasoning, and if this world wouldn’t waver on random heartbreaks and unpredictable hopelessness, if the privilege of motherhood was based on reward or worth or earning...

I would give anything to watch you take the Victor’s cup, full of swaddled babies all wrapped in your arms. I couldn’t think of anyone who deserves it more.

So when you cringe at another update from me, please oh please, know that I cringe with you, I cry with you, I mourn with you...

Every single time."

By Christine Carter

Čítaj celý článok
lauritka
27. mar 2017
Zobraz celú správu
lauritka
12. mar 2017
Tomáš Palonder to dal pekne-. ach tie spomienky :hearts: kedysi... https://www.youtube.com/watch?v=7dqSLiaKlJo
Zobraz celú správu
lauritka
9. mar 2017
Zobraz celú správu
lauritka
21. feb 2017
Mladý muž kupoval svojej snúbenici darček. Po dlhom uvažovaní sa rozhodol kúpiť pár dámskych rukavičiek. Romantické a pritom nie príliš osobné. Za pomoci sestry svojej snúbenice vybral v obchode pár bielych kožených rukavičiek. Snúbenicina sestra si tam kúpila dvojo nohavičiek. Pri balení vymenila predavačka balíčky, a tak sestra vzala rukavičky a mladý muž nohavičky. Bez toho, aby skontroloval obsah balíčka, poslal ho mladý muž snúbenici s priloženým lístočkom: "Vybral som ich pre Teba, lebo som si všimol, že normálne ich nenosíš. Keby bolo podľa mňa, vybral by som také s gombičkami, ale Tvoja sestra nosí tiež také, že sa ľahšie sťahujú. Farba je možno trochu citlivá, ale predavačka mi ukázala svoje, ktoré nosila už 3 týždne, a skoro vôbec neboli zašpinené. Predavačka si vyskúšala aj tieto Tvoje a vyzerala v nich skutočne elegantne. Prial by som si, aby som Ti ich mohol prvýkrát natiahnuť sám, lebo kým sa v piatok uvidíme, už s nimi určite príde kdekto do kontaktu. Keď si ich stiahneš, nezabudni do nich vždy fúknuť, lebo pri nosení sa prirodzene trochu zapotia a navlhnú, a takto Ti dlhšie vydržia ako nové. Mysli na to, ako často ich budem chcieť v budúcnosti bozkávať. Dúfam, že si ich v piatok kvôli mne natiahneš. S láskou Tvoj milý. PS: Podľa novej módy sa teraz nosia trochu ohrnuté, aby bolo vidieť kožušinu...
Zobraz celú správu
lauritka
20. feb 2017
Na východe nás ešte potrápi to chladné počasie.. od zajtra vietor :confounded:
https://kosice.korzar.sme.sk/c/20464237/vychod-...
Zobraz celú správu
lauritka
19. feb 2017
Yep :thumbsup::joy:
Zobraz celú správu
lauritka
2. feb 2017
Kšeft so zvieratami zo Slovenska prekvitá, sme svetová jednotka. :cry:
https://monikakozelova.blog.sme.sk/c/444987/kse...
Zobraz celú správu
lauritka
1. feb 2017
"bravo! " :confounded:V zdravotníctve sa chystajú zásadné zmeny. Minister chce rušiť až polovicu pohotovostí :astonished: http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/V-...
Zobraz celú správu
lauritka
30. jan 2017
..nemá chybu :joy:
" ako tam stojí s tými zemiakmi, moji úhlavní nepriatelia- Rachel Greenová a polysacharidy"
Zobraz celú správu
lauritka
25. jan 2017
Kompliment od muža... vždy poteší :grinning::joy:
Zobraz celú správu
lauritka
14. jan 2017
Tolko snehu uz ani nepamätam kedy bolo
...:two_hearts::v:
Zobraz celú správu
lauritka
12. jan 2017
Stale sme na tom relativne dobre, ako v roku 1987 :wink:

Pred 30 rokmi sme sa topili v snehu, v Bratislave boli až dvojmetrové záveje
http://www.tvnoviny.sk/domace/1854442_pred-30-r...
Zobraz celú správu
lauritka
9. jan 2017
Rozmohol sa nám tu ďalší nešvár... :(

V televízii iste mnohí z vás postrehli reportáž o tom, ako sa zvyšuje dopyt po plemene Akita Inu, pretože si ľudia zamilovali film Hachiko. Pre ľudí, ktorým psie plemená naozaj niečo hovoria, je to signál, že sa opäť rútime do „skvelých“ časov. Tak, ako časom vymizli z obľúbenosti dalmatínci z filmu, jack russellovia a yorkovia, ktorí sú teraz kade tade na dvoroch, balkónoch- hryzú, zúria a štekajú ako každý nevychovaný teriér v rukách totálneho laika, to isté čaká aj toto nové „filmové“ plemeno. Lenže akita nie je york, ktorý keď pohryzie, vlastne poštípe. Akita Inu je plemeno určené pre ruky skúsených chovateľov, ktorí majú za sebou roky práce s tvrdohlavými a sebavedomými psami.

Dokonca aj ten známy Hachiko z filmu nebol len jeden, lebo cvičitelia neboli ochotní riskovať s niektorými psami scény, kde by nemali psa pod kontrolou. Ani oni sami nedokázali niektorých vychovať tak, aby pes zvládol to, čo sa mu povie. Samotný herec Richard Gere popisoval, že jeho prvé stretnutie s dospelými psami, s ktorými mal ísť pred kameru, bolo skôr o strachu a bol upozornený, aby s nimi na začiatku ani neudržoval očný kontakt...

Akita Inu je pes, ktorého nesmiete nútiť, vychovávať neodbornými metódami typu „chceme psa od šteniatka, aby sme si ho sami naučili, lebo máme deti“, „ja ho donútim“, „už sme mali ovčáka“. To už zaváňa katastrofou aj pri záujemcoch u nás o obyčajných krížencov. A mnohí viete, akú skutočnú výchovu má 70% sídliskových trhačov od „domácich odborníkov“. Tvrdohlavosť je tiež typickou črtou v povahe a žiadny dedinský macho-traktorista ju z neho nevybije až k poslušnosti. Maximálne to bude v psovi vrieť do dospelosti a potom si majiteľa porieši sám, aby naše média opäť mohli priniesť fascinujúce správy o tom, ako zlý a agresívny pes napadol nevinného človeka.

Kto naozaj pochopil film vie, prečo pes TVRDOHLAVO čakal na majiteľa, ktorý sa už nikdy nevráti. Typická akita- vyberie si sám svojho pána, žije tak ako žiť chce, nedá sa ho nútiť k ničomu.

Prosíme, nedajte sa zlákať rôznymi ponukami od množiteľov z portálov, kde už v nadpise ponúkajú šteniatka Hachiko. To nie sú šteniatka z filmu, to sú časované bomby v neskúsených rukách. Toto už nie je sranda a za rok, dva budeme na uliciach zbierať agresívnych, labilných jedincov tohto plemena, ktorí paradoxne v momente po umiestnení do koterca, stratia šancu na život. Kto z vás si vezme dospelého, veľkého psa s nevyspytateľným správaním? Kto z nás bude mať toľko miesta, aby roky držal v koterci silne dominantné zviera samé? Koľkí „Hachikovia“ za hlúpy rozmar zaplatia životom a to buď utratením alebo vyhodením do lesa, za dedinu, do iného okresu, lebo ten „sprostý“ pes dohrýzol celú rodinu?

Ľudia prosíme, nebuďte ako ovce! Ak sa raz natočí film o chlapcovi a gepardovi, aj takého budete chcieť? Ešteže Hachiko nie je film o kobre kráľovskej! :/

Myslite pred tým, než kvôli rozmaru ohrozíte seba, rodinu a zničíte nejakému psovi život! Radšej si film pozrite ešte raz, poplačte si, uvedomte o čom je príbeh a prepnite na iný program. Možno niekde nájdete film aj o tom, ako Janko a Marienka do útulku na brigádu išli...

P.S. Verných Hachikov sú plné útulky. A každý si tam nájde toho vhodného, len treba hľadať.
Zobraz celú správu
Strana
z 2
Predošlá Strana
z 2
Ďalšia