Ako za zapisuje bazálna teplota?

edi1234
13. jan 2020

Žienky ako sa zapisuje bazalna teplota do tabuliek nerozumiem tomu, dnes som si merala ráno tak som mala 36.6C to znamená čo? To sú plodné či neplodne dni?

marinecka95
13. jan 2020

@edi1234 musíš si zapisovať hodnotu každý deň. Záleží, aké máš teploty pred a po ovulácií. Na základe toto, čo uvádzaš v otázke sa nedá posúdiť. Pravidlo je .. po najmenej šiestich dňoch nízkych teplôt nastáva zvýšenie na minimálne 3 dni nad najvyššiu hodnotu v prvej časti cyklu. Ovulacia je posledný deň nízkych teplôt. Pre jednoduchšie vysvetlenie pridaj graf 🙂

edi1234
autor
13. jan 2020

@marinecka95 och ja som z toho debil, ani neviem ako si to zaznamenať do grafu či som už mala plodné dni alebo nie MC my skončilo pred 3dnami , pol roka dozadu som mala normálny MC 28dni , no pred pol rokom som bola na 2hom potrate a už 2X to znamena ze v novemberi a v decembri my vyšlo 32dni cyklus, a trvá 5dni

marinecka95
13. jan 2020

@edi1234 existuju aplikácie, kde sa dá pekne zapisovať každý deň a samé ti označí ovuláciu. Skús sa zaregistrovať na stránke womenzone.cz - je to česká stránka

edi1234
autor
13. jan 2020

@marinecka95 ja mám ten klasický kalendár, čo je menstruacny, len že som počul a že sa nedá spoliehať veľmi na kalendáre

giuli
13. jan 2020

Aby si sa mohla orientovat v baz.teplotach ,musis merat cely mesiac a to od skoncenia Ms do dalsej MS...pokial si teraz 3dc...kludne meraj dalej a zapisuj si...36,6 vyzera,ze cca toto su tvoje predovul.teploty....po ovulacii by sa teplota mala zvysit +- o 0,5st...skus sa zaregitrovat na roznych strankach ,kde sa daju teploty zaznamenat...su v anglickom,nemeckom ,ci ceskom jazyku..nie je to nic komplikovane..

nina004
13. jan 2020

Ahoj ja používam kalendár fertility friend a je podľa mňa pekne prehľadný. Aby si vedela,kedy máš plodné a neplodné dní,tak zapisuj teploty aspoň 2-3 mesiace. Ako píšu baby tak na začiatku sú teploty nížie a potom ti stúpnu. To na grafe pekne uvidíš. Ovulácia je vždy posledný deň nízkych teplôt. V grafe to pekne uvidíš ako to stúpne. Pre predstavu ti pošlem môj tohto mesačný. Ovulácia bola 7.1., čo je posledný deň nízkych teplôt. Vždy to zistíš až spätne