Bazálna teplota v druhom trimestri

tehulka1988
30. okt 2013

Ahojte!!! dievcata,skusala si niektora z vas merat bazalnu teplotu aj v druhom trimestri? neviete nahodou niektora ci bazalna teplota ostava zvysena pocas celeho tehotenstva, alebo len prvy trimester? lebo ja som si ju merala dnes rano (som v 14tt) len tak pre istotu a bola 36,9°C. a viem urcite ze v prvom trimestri som ju stale mala 37-37,1°C. tak som sa trocha nalakala, pretoe viem ze znizenie teploty moze znamenat potrat. Mojim jedinym priznakom je ze mam zvacsene a bolestive prsia a som velmi unavena......pretoze mi ani nebyva zle tak sa stale obavam ze nieco nie je v poriadku... a este som aj dnes rano zistila, ze za posledne tri tyzdne som nepribrala ani gram... tak som trosicku vystrasena.... ☹ ☹ ☹ ☹ poradte mi prosim....

mamjka
30. okt 2013

ja mam tiež nižšiu dokonca niekedy 36,1 a drobec kope o 106..... 😉 tiež som si sem tam počas tehu merala a zistila som že klesla.... 🙂 hlavne sa nestresuj... 😉

magic08
30. okt 2013

podla mojich vedomosti bazalna teplota v neskorsom tehu klesa... tak ako klesaju postupne aj tehuhormony, mam na mysli HCG, ktore dosahuju na zaciatku tehu vysoke hodnoty, priblizne v polovici tehu zacnu klesat...
no mozno sa mylim, nech ma skusenejsie a mudrejsie opravia... 🙂 🙂 🙂
@tehulka1988

nicolle21
30. okt 2013

@tehulka1988 BT s nepriberaním na váhe nemá nič spoločné.. načo si merať BT, keď si už tehotná? nič ti to nepovie, BT sa predsa meria na určenie ovulácie, keď už sa ti raz podarilo otehotnieť, BT je absolútne zbytočné merať, jedine ťa to môže takto nezmyselne trápiť..
priberanie a nepriberanie v tehu je veľmi individuálna záležitosť, moja mama pribrala v tehu 25kg, ja 6, poznám ženu, ktorá dokonca schudla a bábo bolo úplne zdravé a takmer 4-kilové, takže týmto sa nestresuj..
každopádne, ak máš bolesti, výtoky, iné problémy, pre ktoré sa bojíš, že by niečo mohlo byť s bábom, treba ísť na pohotovosť a uistiť sa, radšej ísť 5x zbytočne ako raz neskoro 😉 ale ak je to len pre teplotu a to, že si nepribrala, tak sa nemáš naozaj čoho báť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre