Ako zabránim roznášaniu prachu z chodby do bytu?

nikiki29
22. apr 2021

Ahojte. V byte máme chodbu, kde sa vyzúvame zároveň prechodnú do všetkých dalších miestností. Čiže neustále ňou prechádzame, prach, špina z topánok sa roznáša do dalších miestností dosť výrazne, keďže máme malé dieťa aj psa. Zametám to 2x denne plus robot 1x vysáva. No vydrží to tak 5 minút a pravdupovediac ma nebaví zametať ešte častejšie.
Je tam biela lesklá podlaha, všetko na nej vidno (a na ponožkách tiež). Rozmýšľame nad behúňom, no ten zasahuje do otvárania vchodových dverí a pochybujem, že by sa zmestil pod ne.
Ako to máte v podobných bytoch vy?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikiki29
autor
22. apr 2021

@viestta aj ja. 3x denne.

nikiki29
autor
22. apr 2021

@bambulienka25 takže koberec nepomohol? 😂 akože prach kade tade na poličkách to som zmierená, že sa ho nezbavím a utieram ako otrok, ale tie podlahy. Ešte horšie... každý deň má krpec špinavé ponožky ako keby som tu v živote neupratala a to skoro každý večer umyjem podlahu 🤦🏻‍♀️

minesasubu
22. apr 2021

len ma tak napadlo vyzuvať sa vonku by sa nedalo , ja som to tak robila , alebo dať pred dvere poriadnu rohozku , viem že umyvať niekolko krát za deň chodbu je dosť náročné ked vysledok zmizne za par minút

nafka0483
22. apr 2021

@nikiki29 Pridete z vonku, vyzujete sa, topanky ulozis na miesto - napr. su take plastove akoby odkvapkavace na spinave topanky. prejdete vsetci do izby, pozmyvas. Tym padom je chodba cista, topanky odlozene a mozete chodit krizom-krazom - chodite po cistom.
Opakovat vzdy ked pridete zvonku. Nepredpokladam, ze vas je doma 10 a ze kazdych 5 minut niekto zvonku pride. A ak ano, tak nech vezme mop a hned po sebe pozmyva/pozameta, aby do toho ostatni nestupali.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikiki29
autor
22. apr 2021

@minesasubu my dospelí sa môžme vyzuť von, ale topánky tak či tak musím priniesť dovnútra. Ale to by možno vyriešil väčší botník kde zmestím všetky topánky a papuče 😅 malý sa vyzúva vnútri na lavičke

nikiki29
autor
22. apr 2021

@nafka0483 10 nieee, sme len 4 ... von a dnu chodíme tak 5x za deň. Istého času sme to aj riešili tak, že prídeme dnu, pes sa zatvorí do kúpeľni, my sa povyzúvame, spraceme topánky, bundy a pod. a ja som hneď zametala. Potom umyť psovi nohy, nám ruky a máme čisto. No realita je už trochu iná, dieťa má vždy naponáhlo a pes pĺzne a zrazu to nestíham 😅 a keď to vynechám raz, som tam kde som bola lebo vždy sa nájde niekto, kto mi pobehá rovno po špine čo sme práve priniesli 🤦🏻‍♀️
A hlavne to vyzerá otrasne, keď niekto príde a ja nezametám 10 sekúnd pred tým 😞

nafka0483
22. apr 2021

@nikiki29 Vela toho asi nevymyslis, lebo ak to nespratas hned, tak je jasne, ze po tom pochodite a roznesiete do dalsich miestnosti :-/
My to mame teraz v byte rovnako - cez chodbu prechadzame na wc a do kupelne. WC je najblizsie pri vchodovych dverach, cize ked mi tam na zemi ostane blato, spina, tak kedykolvek idem na wc, tak do toho stupim. A nevymyslela som este nic ine ako to, ze hned ako vojdeme dnu a vyzujeme sa, tak to pozametam a pozmyvam. Inak by sme to stale nachytali na nohy a prenasali po celom byte.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikiki29
autor
22. apr 2021

@viestta to súhlasím. Prachu sa nedá zbaviť a ani to už nemám v pláne...
Fakt ma skôr trápi to čo sa donesie na topánkach ten “prach” z ktorého je blato, hlina, alebo kúsky trávy, mini kamienky, proste taký fakt špinavý prach... a veru nosí sa to aj keď topánky ošupchame na rohožke 😕 no budem asi len umývať nonstop 🙈

lavienocka
22. apr 2021

@nikiki29 My to robíme tak, ze sa vyzujeme vonku a topánky prenesieme dovnútra do botnika. Musím to robiť aj za muža lebo on ich neprenesie. A obuvame sa zase vonku, teda aspoň ja, no a manžel hocikde, jemu je to jedno, ale ja mam nervy z toho prachu tiež. 😝

andreatytler
23. apr 2021

@nikiki29 My mame vo vchodovej hale dlazbu a 2 koberceky, take bavlnene, tkane z Ikei co sa daju prat. Snazime sa stupat vzdy na tie koberceky ked prichadzame z vonka. Tam za zachyti vsetka spina a prch a sucha trava a my mame este aj take malinke ihlicie pred domom. Tie koberceky su take vzorovane, takze sa na nich tie smeti a ten prach strati, ze to nevydno a nenafuka sa to do domu a akoby sa to na tom koberci drzalo, lebo ked ich vecer prasim, ide z nich dost vela spiny, ale dlazka vedla nich je na pohlad cista. A ked maju nejaky flak, tak prevratim na druhu stranu a raz za tyzden vyperiem a su ako nove.
Lenze ak sa vam kobercek nezmesti pod dvere, tak to nie je riesenie...