Ako zatočiť s únavou a ospalosťou?

mandastra
13. okt 2017

Ahojte, často sa mi stáva, že počas dňa ma chytí nízky tlak a prepadne únava. Ešte som polemizovala, či za tým nemá niečo dočinenia trávenie alebo zlé vyspanie sa, alebo vplyv domácnosti (keď vidím, čo všetko tu ešte treba spraviť). Ale celkovo okrem únavy očí, hlavy, cítim aj únavu svalov atď. Horšie je, keď je to o takomto čase, keď už káva, zelený / čierny čaj, neprichádza do úvahy a ja sa musím ešte stihnúť do noci pobaliť. Okrem toho sa mi zdá, že to mám častejšie než ostatný ľudia okolo, mne stačí trochu viac úloh a som k.o., ale vlastne aj bez nich. Nie sú na to nejaké cviky, niečo, čo by ma opätovne zobudilo? Alebo to už len spánok zachráni? Treba mať nejaký dobrý režim spánku (organizáciu dňa) alebo čo vám pomáha?

betty324
13. okt 2017

@mandastra nebude to problém so štítnou žľazou? Ja som tiež vkuse unavená aj po dobrom spánku. Káva nepomáha ani cez deň. Prechádzka je jediné čo ma na čas vzpruzi ☺

sense
13. okt 2017

Nechat spravit rozbor krvy...zelezo, stitna zlaza, vit.b12, magnezko ,vitamin d....dbat na dostatocny spanok...a pobyt na cerstvom vzduchu, eliminovat v strave glutamat sodny a glukozovy sirup..lebo aj nevhodna strava moze nato vplyvat

tiper24
13. okt 2017

@mandastra rob drepy, celkovo cvic

krokodil13
13. okt 2017

Ahoj. no pises o 20.15... nevidim ake mas deti, ale ak male tak sa ti nedivim. Podla mna by ti najlepsie pomohlo pospat si. Nabuduce ked budes mat nieco urobit (napr. pobalit sa) skus si to rozplanovat tak aby si to nemusela robit v noci. Ja balenie nenavidim, takze vzdy ma tiez zastihne v noci a unava a stres ma chytaju hned ako sa pozriem na kufor. Takze moja rada, nikam necestuj a poriadne si pospi 😀. to mne najlepsie zabera.

deti95060810
13. okt 2017

čerstvý vzduch...mm na nočnej keď už by veľmi veľmi spal ide sa von na chvíľu poprechádzať....tiež nie je dobré prekúrená miestnosť....