Čo na silnú silnú únavu?

hruska91
8. dec 2022

Ahojte už 2 týždne mám neskutočnú únavu. Najmä poobede/ večer. Normálne mikrospanky. Kebyže si ľahnem na zem - spím. Raz som skoro zaspala posediacky keď som sa hrala s detmi s legom. Dcéra ma zobudila mami nespi. 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️
Som na rodicaku, deti majú 3 a 2 roky, manžel pomaha pracuje. Starám sa o domácnosť atd… Taká normálna rodina, v noci chodím deti zakrývať a idú sem tam na wc tak mám taký plytký spanok- ale to už roky.
Pijem 2x presso a 1x čierny čaj a beriem vit D lebo už neviem čo.
Poraďte čo pomaha hocičo

veronikaszabova
8. dec 2022

@hruska91 daj si skontrolovat zelezo a nasad si magnezium

mima1988m
8. dec 2022

@hruska91 Moze to byt vyhorenost, ale urcite ist k doktorke skontrolovat stav zeleza a draslika.

alison11
8. dec 2022

@hruska91 Tak ako vyššie píšu zájsť za obdoným a povedať že ste unavená nech Vám skontrolujú železo a štítnu žľazu odberom krvi sa dá zistiť ak máte silnú menzes tak to môže byť železo. a k železu je fajn C vitamín lepšie sa vstrebe železo

martinka13
8. dec 2022

Skontrolovať železo

zuzinka888
8. dec 2022

Alebo sa poriadne vyspat. Deti k babke aj s manzelom kludne aj na vikend a ty šup do postele. Sama😜

samanta44
8. dec 2022

@hruska91 zrejme to chyba železo.kup si magnézium

ivangeline
8. dec 2022

To by som aj ja rada vedela. Obcas pomoze vyvazenejsia strava, c, d, zelezo. Pobyt vonku a pohyb, kedze ja aj nizky tlak mam. A tiez vypadnut zo stereotypu prsvidelne..

lyci
8. dec 2022

@hruska91 nie si tehotna? kolko beries Decka a ake? a skusit aj to zelezo

marieta777
8. dec 2022

@hruska91 akoby som čítala o sebe

hruska91
autor
8. dec 2022

Tehotná niesom- práve mám menzes, ale presne tak som unavená ako na začiatku tehotenstva že totálne.
Vonku chodím s detmi 1-2x denne a je pravda že von na vzduchu to je lepšie. No doma zas unava, a minule som bola na kávu s kamoskou a cestou domov v kolóne keď som šoférovala zas tá unava čiže aj mimo domov sa to stáva. Možno skúsim k lekárke to železo keď sa tam raz dostanem…

zabka79
8. dec 2022

@hruska91 mam to za sebou. Bola to depka a syndrom vyhorenia. Preslo to nastupom syna do skolky 😊

ninka297
8. dec 2022

@veronikaszabova magnezium ju este viac uspi

lubina
8. dec 2022

@hruska91 Taketo som mavala stavy ked mi chybalo zelezo, bola to u mna uz stredne tazka amenia. Porobili testy, dovod nenasli, nasadili zelezo a nenormalne sa mi ulavilo....unava zmizla.

dadka128
8. dec 2022

@hruska91 určite si daj pozrieť železo a davaj si magnezko 3 x denne magnerot

zuzanna33
8. dec 2022

@hruska91 Môžeš mať nízky tlak káva zavodnuje vyhradila by som ju úplne čistú vodu a zelený čaj s medom... Magnézium a železo len občasne ale môžeš mať aj nábeh na cukrovku treba ísť na preventívku odber krvi budeš mať istotu a nájsť si čas na spánok veci si rozplanovat tak aby si toho nemala veľa a čas na seba...

wiw8
8. dec 2022

Zelezo to bude najpravdepodobnejsie ako tu zaznelo, ale ja napriklad som taka otapena aj ked pijem cez den malo vody, to vtedy som totalka, ze by som zaspala kdekolvek.

alison11
8. dec 2022

@hruska91 Čím skôr choď aby si to nemala chronické.

kristinka128
8. dec 2022

@zabka79 ako dlho to trvalo kym syn nastupil do skolky? Tak myslim ze kolko vam tie depky trvali

zabka79
8. dec 2022

@kristinka128 syn mal az 4roky ked isiel do skolky. Prvy rok bol viac doma akov skolke pre chorobnost. Akonahle bol v skolke bola som ako rybicka. Za 4 roky som vyhorela takmer do nuly, bola som psyciatra ktory mi tvrdil ze jasle ma vyliecia nechcela som verit v tom case maj syn 2 roky a ja som neplanovala ho nechat v jaslickach.

mikadooo
8. dec 2022

@hruska91 skús magnézium. Ja som bola na dvoch kávach a aj to mi bolo málo, dr mi v rámci prevencie predpísal magnosolv, ráno ho popíjam pri príprave desiát a v rannom humbuku (nemám čas na raňajky a je to sladké, takže nemám pocit, že odpadnem od hladu). Potom dávam až kávu okolo 11 a potom už nič do večera. A som menej unavená ako predtým s kávami, aj spím v noci lepšie. Tak skús pridať magnézium do denného programu🤷. Ono ale, keď máš malé deti, tak asi máš spánkový deficit a tým pádom najlepším liekom by bol spánok 🤷🤷🤷.

lucinkaboz
8. dec 2022

Nie je železo ako železo, trpela som 3 roky na takú únavu že po práci som musela ležať , nechcelo sa mi držať ani pohár, chcelo sa mi len spať, z kávy to bolo ešte horšie, mala som nízke železo 100, má byť 130 (hemoglobín) tak som si kúpila také z lekárne asi za 8 euro, všetky železa , ktoré nie sú hémove železa , sa vstrebe asi len 5 percent, únava pokračovala, mala som šťastie na doktorku , ktorá mi poradila Hémove železo, ktoré sa vstrebe cele- prírodné železo....po 3 rokoch zúfalstva, nechapania okolia, po 3 dňoch bolo po únave, pamätám si ten rozdiel....stojí asi 22 E, vola sa Globifer a pre mňa zazrak
A vysadila som vtedy aj kávu, prekonala závislosť, to je ďalšia ruka v ruke, káva spôsobuje unavu obličkam a obličkova únava sa prejavuje ....totalnymi unavovymi atakmi 🤔🤔

tiika
8. dec 2022

@hruska91 v istom momente mne káva prestala fungovať a naopak som bola po nej ešte spavejsia. Ak si to môžeš dovoliť, deti nechaj s mužom a aspoň na hodinku si zdriemni. Mne inak dobre padne sa trocha rozhýbať ( 15 min joga, zatancovať si na nejakú pesničku..), piť viacej vody, jesť viac ovocia, studena sprcha, 3 minúty hlbokého dýchania, najlepšie vonku na vzduchu, kvalitne vyvetrat..)

simca06022011
8. dec 2022

treba ti riadne sa vyspat. A mozes pridat zelezo, magnezium, pohyb a pitny rezim ... ale to si treba vyskusat. Mikrospanky velmi dobre poznam :D ja zaspim hocikde a hocikedy hned ako mozem...

nety19
9. dec 2022

@hruska91 vyskúšaj prírodné kvapky Clarkia.My berieme 10-15kvapiek denne,v jednej alebo dvoch dávkach raz za čas,keď sú chrípky, max.2týždne.Zabíja to i vírusy,baktérie,parazity,únavu.Pri 30kvapkách denne začala silná migréna i hnačka,tak to dávkovanie na obale je prehnané.

gogce
9. dec 2022

@hruska91 urcite odporucam urobit si vysetrenie u lekára. Ja na taketo stavy robim jarný a jesenný Detox s Chlorofilom 3mesiace - doda energiu a odstráni z tela tazke kovy a este aj reguluje hmotnosť piste ak vas zaujala téma zit zdravo a postarat sa o telo prírodnou formou