Ako získam doklad o prekonaní Covid-19?

22. nov 2021

Dobrý deň v stredu mi konči karanténa lebo som prekonala covid ako ziskam preukázanie COVID-19-PASS že som prekonala covid ?

amonet
22. nov 2021

na 12 den od pozitivneho pcr testu stiahnes z korona.gov

patka06
22. nov 2021

Stiahneš tu po skončení karantény tzn. 11sty deň od PCR odberu
https://covidforms.nczisk.sk/covid-19-validate-...

ella2015
22. nov 2021

Neviem akú máš poisťovňu, ale napr.VŠZP má aplikáciu a v nej su 3 sekcie a jedna z nich je prekonanie myslím, že po absolvování PCR a cca do 10dní Ti tam pribudne potvrdenie o prekonaní ktorým sa budeš preukazovať, alebo potom sa informovať na stránke NCZI.
Ak si nemala PCR test tak je možné, že Ti potvrdenie už teraz nikto nevystaví

pa_tricia19
22. nov 2021

@ella2015 ani na základe protilátok? Ak si teda dáš spraviť?

basska_b
22. nov 2021

@pa_tricia19 Nie, na základe protilátok sa to nevystavuje. Musí byť pozitívny PCR. aj v prvej vlne to tak bolo, ja som doklad o prekonaní nedostala, hoci som to mala... PCR mi vyšiel negatívny

pa_tricia19
22. nov 2021

@basska_b toto je v zadku naozaj. Ocko bol určite covid pozitívny, mal silné príznaky ( v domácnosti mamka aj brat pozitívny PCR -ocko vtedy ešte nebol na test, keďže až na 5.deň)..no lenže v deň keď mal ísť na test mal silné horúčky a nevládal odsoferovat, držalo sa ho to 2tyzdne... Takže ma smolu, aj keď to určite prekonal.. 🤦‍♀️ biznis s číslami

amonet
22. nov 2021

@pa_tricia19 nie je to biznis s cislami, je to zauzivany sposob jednotny v celej EU

lacibo
22. nov 2021

@patka06 dik, aj toto info som potrebovala, si.v obraze😀