Ako žiť, keď už ani psychiater ani psychológ ani lieky nepomáhajú?

21. júl 2021

ako dalej so zivotom s mnohymi diagnozami, aj psychiatrickymi , nevladzem dalej zit, je leto, mala by som sa usmievat, uzivat si, ja nemozem, pre mna je zatiahnute v dusi hrozne,pre mna slnko nesvieti, po covide este horsie, uzkosti, depresie, nemam nikoho, som na svete sama, mam iba rodicov,s ktorymi ale nemame dobre vztahy, nemam kamosku ktora by vzdy stala pri me, nemam priatela, som sama opustena, bez práce, bez nicoho, nemam surodenca, nemam nikoho vlastne, vsetky sny plany vsetko znicene, takka hrozna samota, z tohto nevidim vychodisko, ake je to sialene, chcem sa znova usmievat, chcem byt znova spokojna,stastna, chcem byt po boku milovaneho muaza ani toho nemam, ja uz ani neviem co je sex, naposledy bol pred 5 rokmi, neviem co je vztah mat vztah, nic , som sama neviem co robit, nemam chut na nic, mam rozbite zdravie, bez penazi, neviem neutapam sa, ale zivot mi nenadelil vela pozitiva, neviem ako co mam robit, som aj " veriaca", verim v Boha nieco nad nami,ale nepomaha mi ani ked sa pomodlím, nemam silu ani energiu celit vsetkemu v zivote sama, na rodicov sa spoliehat neda su uz stari, ja tiez, znicili ma nevydarene vztahy, jeden z chlapov ma nakazil pohlavnou chorobou, nevedomky, druhy ma podvadzal, no skratka a dobre katatsrofa, nemam v zivote stastie, neviem ci sa vbec niekedy vydam, uz som za zenitom, mam uz kristove rany a stale nic, nemam kde ani muza najst, slovaci sa mi ani nepacia, som bola zvyknuta zit inde v zahraničí, nemozem sa tam vratit, mam psychicke problemy. Poznate ten pocit ? rozpravate svoje strasti zivotne niekomu, napr. rodicom nechapu, len na vas pozeraju ako z vesiru, hovorite to psychiatrovi ( ano odhodlala som sa ist ), on vam nasadi tazke lieky s tazykmi vedlajsimi zucinkami, idete k psychoterapeutovi a psychologovi on vas vypocuje ale nic nepovie, nepodrzi vas, neviem je to predsa len cudzi clovek, neviem,tvari sa zucastnene ale nevie co mate robit so zivotom, viem za knazom idete nic, tiez, zase ti len na vieru , chcem mat dieta rodinu , cakala som ze mi psychiater a psycholog ci viera pomožu,ale nepomohli, k alkoholu klesnut nechcem, dost co rodicia chlastaju denne a ja s nimi musim byvat. take hrozne veci sa mi stali v zvote, ze sa vbec cudujem, ako je mozne, ze to Boh dopustil...neviem nejaka zena co tiez je tu takto tazko skusana ako ja ? ja neviem kde hladat pomoc, rozmyslala som ze vstupim do radu mnisok ale t o je na cely zivot, do klastora tiez nie, nevidim v tom zmysel nic mi nedava zmysel vsetko bolo krasne moj zivot bol nalinkovany, naplanovane vsetko, svadba, krasyn zivot, zivot v zahraničí s milovanou osobou, vsetko stroskotalo, nemam iny zmysel bytia. Chcem urobit nejaky razny sek, odist alebo neviem co so zivotom, mam pocit, ze sa idem zblaznit. Toci sa mi vkuse hlava neviem co robit. Uz neviem co mam vymysliet, zahranicie, klastor, psychiater, nic nepomaha, neviem si najst miesto v zivote a som tak hrozne sama tak hrozne sa sama citim, ja sa akoze nelutujem ani nestazujem, ja len ...chcem uz mat dieta muža 😢 chcem tento zivot s niekym zdielať 😢 nie prezivat, rano sa mi nechce vstat z postele ani. Cakala som, ze i niekto pomoze, Boh, knaz, psychiater, lekar, terapeut, mnich, nikto , neviem co dalej skutočne,

kacena4
21. júl 2021

ahojko no neviem co napisat... ale mam potrebu si aspon trosku pomoct svojim riadkami... v prvom rade ja som tiez na tom zdravotne zle (mam asi 10-15 diagnoz - neratam ich, mam aj 2 ZTP deti + dalsie tiez nie je zdrave... k lekarom behame 3-4x do tyzdna cely rok, boli casy kedy som z roku 1/2 roka stravila v nemocniciach s dietatom, proste su aj zle chvile ale vzapeti si clovek musi najst nieco co ho taha hore, ak si veriaca nie je to o tom ze "Boze pomoz mi" on je tu na to, aby ta viedol po tvojej ceste, nie aby ta tahal za rucicku kam on chce... ty musis chciet nieco spravit so svojim zivotom nie len sa utapat v tom ze sa ti nic nedari... najdi si pracu hoci aj v obchode, budes medzi ludmi, zacni studovat tiez ta to vytiahne medzi ludi a najdes si ciel - studium, nemodli sa doma, ale chod do kostola do spolocenstva - lebo viera potrebuje byt zdielana nie sama v kute, doma sediet a tvarit sa ze ti maju vsetci pomoct a ty nic nepodniknes to aby si sa uzdravila na dusi je len a len na tebe, ostatni ta mozu na tejto ceste sprevadzat nie byt tymi ktori ju budu absolvovat miesto teba. drzim ti palceky aby si nasla samu seba a postavila sa na nohy

makova333
21. júl 2021

Mozes pochodit vsetkych odbornikov sveta, ked ty sama nebudes chciet, nik ti nebude vediet pomoct. Z prispevku mam pocit, ze ocakavas, ze to niekto vyriesi za teba. Nevyriesi. Oni ti mozu podat slamku, ale ty sa jej budes musiet chytit a tahat sa.

tajy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viktorka48
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rybka80
21. júl 2021

Chceš muža a dieťa,ale nemáš vlastný šťastný život. Pamätaj, že v prvom rade musíš byť schopná byť spokojná sama, sama so sebou. Mať svoje záľuby, vlastný duševný pokoj.. Bez toho aby si mala pocit šťastia aj bez partnera, ho ani nehľadaj... Je to dlhá cesta ale musíš si povedať, že to zvládneš. Čiže zabudni nateraz na to ze nemáš dieťa a partnera a nájdi zmysel v niečom inom... Daj si malé ciele na začiatok...

viktorka48
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
panelacikova
21. júl 2021

autorka: nuž, ak budeš aj naďalej pristupovať k životu takto pesimisticky, tak aj ostaneš sama a pôjde to už naozaj prudko dolu vodou. súhlasím v tomto s
@makova333

sslobodnamama777
21. júl 2021

a s akym problemom si bola u tych pstchologov, psychoterapeutov a psychiatra? Co konkretne si im povedala, ze aky je problem?

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinkatinka
21. júl 2021

Aku mas profesiu? Ake mas zaluby? Mas talent na nieco? Ja by som asi nezila z toho, co chcem a nemam.... Pozri sa na to co mas a co mozes robit teraz 🤷 ved zi pre zajtrajsok, nie pre pre rok 2063.....

taskataska
21. júl 2021

kolko tem este zalozis, kym skutocne pochopis, ze riesenie mas vo vlastnych rukach?

vsak ked chces byt s tym svojim casanovom tak zbal svestky a chod za nim. nevyhovaraj sa na vsetko mozne stale dokola

taga
21. júl 2021

Nikto ti nepomoze, lebo len TY SAMA DI MOZES POMOCT!!! LEN TY A TY A NIKTO INY!! MAS ZIVOT VO VLASTNYCH RUKACH! NEMOZE HO ZA TEBA ZIT KNAZ ANI RODICIA ANI CHLAP ANI NIKTO! kym to nepochopis, pojdes ku dnu. Tolko negatívnych veci, ako si ty vypisala, to som uz davno necitala! Ako chces mat stastny zivot, ked premyslas takto negativne? Prosim ta, odpovedz mi a skus napisat aspon jednu, dve veci, za ktore si v zivote VDACNA

77daniela77
21. júl 2021

Ked tu citam ako davaju zeny rady ze psycholog,psychiater,je mi z toho nanic,lebo poznam par ludi co im nasadili tie hrozne lieky a este viac tych ludi dobabrali....🤔 K veci teda,mala by si chodit vonku,rozptylit sa,obnovit stare kamaratstva,do prirody,sport,najst si akekolvek zamestnanie,musis sa aktivne pricinit aj ked to nie je lahke.

makova333
21. júl 2021

@viktorka48 prosim ta neoznacuj ma a neraguj na mna

viktorka48
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
makova333
21. júl 2021

@viktorka48 dobre, tak reaguj teda ak ta toto robi stastnou, nedbam 🙂

kristianka2255
21. júl 2021

len lieky, psycholog a psychiater ti nepomozu, musis pracovat aj sama na sebe.. lieky ta aj tak len utlmia, ale problem nevyriesia🙂vlastna skusenost..

viktorka48
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bory195
21. júl 2021

Práve nedávno som čítala knihu, kde autor (psychiater) opisuje vplyv pohybu (chôdza, beh) na pozitívne zmeny na mozgu, pričom v pohybe vidí autor potenciál, ako sa vysporiadať s depresiou... Hmm možno na začiatok, keď je naozaj problém ráno vstať z postele, skúsiť si dat malý cieľ, a aspoň sa prejsť každý deň, najlepšie v prírode, tá tiež lieči.

kristianka2255
21. júl 2021

@vlcik1 no ked som sa ja dostala z toho ked mi mama umrela a o 10 dni sme nasli otca v rozklade po samovrazde, tak verim ze to aj ona da.

viktorka48
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kristianka2255
21. júl 2021

@viktorka48 ano, ale musi pracovat aj na sebe, nielen cakat, ze sa to zmeni same, ja som tiez upadala do depresii dokola a aj pred tymito udalostami toho bolo dost, same sa nezmeni nic, treba robit krociky k lepsiemu zivotu, naladit sa pozitivne a vidiet svetlo v tme, aj ked malicke. ved ten zivot nieje az taky zly ako sa obcas zda, vzdy vyjde slnko.

viktorka48
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viktorka48
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0silvia0
21. júl 2021

@viktorka48 ludia, ktori povzbudzuju a tahaju z dna psychicky zdeptanych ludi sa v takejto beznadejnej faze hladaju tazko.

77daniela77
21. júl 2021

@0silvia0 Tiez som na to myslela,ved je to velmi tazke a depresivne aj pre nich,moze ich to tiez stiahnut.....

karelova
21. júl 2021

Takto. Rozumiem, ze ti, ktori píšu, aby sa vzchopila, ze len ona musí chcieť, to myslia dobre. Ale zrejme sa nestretli so skutočnou depresiou, resp. možno len okrajovo.
Človek v tak hlbokej depresii, ze nevidí žiadne svetlo, skutočne nevládze urobit žiadny krok. Nie je to výhovorka ani lenivosť. Taky človek je úplne paralyzovany. Ja rozumiem, ze si nevie dat sama rady a potrebovala by niekoho, kto by ju z tych sraciek vytiahol. Lenže ze príde niekto taky, je velmi malo pravdepodobné, aj keď nie nemožné.

@autorka, aj ked ti príde, ze žiadne lieky a psychiater nepomáhajú, oni jedini ti môžu pomôcť. Zrejme si doteraz nemala správne nastavenú liečbu. Chod k psychiatrovi znova a všetko mu povedz. Pripadne ak nemas prácu, skus pouvažovať nad aspoň krátkodobým pobytom na psychiatrii. Fakt len takto sa z toho dokážeš vyhrabať a žiť následne ešte šťastný a naplnený život.

kristianka2255
21. júl 2021

@0silvia0 presne, mas uplnu pravdu, ja si to ani neviem predstavit, ze co ocakava.. ved to ten negativizmus zasiahne aj tu druhu osobu a neviem si ani predstavit, ze kto toto dobrovolne podstupi, stale tahat z depresii a preco by to aj vlastne robil..znie to hnusne ale je to pravda, kazdy chce byt stastny a obklopeny pozitivnymi ludmi🤷