Ako žiť, keď už ani psychiater ani psychológ ani lieky nepomáhajú?

21. júl 2021

ako dalej so zivotom s mnohymi diagnozami, aj psychiatrickymi , nevladzem dalej zit, je leto, mala by som sa usmievat, uzivat si, ja nemozem, pre mna je zatiahnute v dusi hrozne,pre mna slnko nesvieti, po covide este horsie, uzkosti, depresie, nemam nikoho, som na svete sama, mam iba rodicov,s ktorymi ale nemame dobre vztahy, nemam kamosku ktora by vzdy stala pri me, nemam priatela, som sama opustena, bez práce, bez nicoho, nemam surodenca, nemam nikoho vlastne, vsetky sny plany vsetko znicene, takka hrozna samota, z tohto nevidim vychodisko, ake je to sialene, chcem sa znova usmievat, chcem byt znova spokojna,stastna, chcem byt po boku milovaneho muaza ani toho nemam, ja uz ani neviem co je sex, naposledy bol pred 5 rokmi, neviem co je vztah mat vztah, nic , som sama neviem co robit, nemam chut na nic, mam rozbite zdravie, bez penazi, neviem neutapam sa, ale zivot mi nenadelil vela pozitiva, neviem ako co mam robit, som aj " veriaca", verim v Boha nieco nad nami,ale nepomaha mi ani ked sa pomodlím, nemam silu ani energiu celit vsetkemu v zivote sama, na rodicov sa spoliehat neda su uz stari, ja tiez, znicili ma nevydarene vztahy, jeden z chlapov ma nakazil pohlavnou chorobou, nevedomky, druhy ma podvadzal, no skratka a dobre katatsrofa, nemam v zivote stastie, neviem ci sa vbec niekedy vydam, uz som za zenitom, mam uz kristove rany a stale nic, nemam kde ani muza najst, slovaci sa mi ani nepacia, som bola zvyknuta zit inde v zahraničí, nemozem sa tam vratit, mam psychicke problemy. Poznate ten pocit ? rozpravate svoje strasti zivotne niekomu, napr. rodicom nechapu, len na vas pozeraju ako z vesiru, hovorite to psychiatrovi ( ano odhodlala som sa ist ), on vam nasadi tazke lieky s tazykmi vedlajsimi zucinkami, idete k psychoterapeutovi a psychologovi on vas vypocuje ale nic nepovie, nepodrzi vas, neviem je to predsa len cudzi clovek, neviem,tvari sa zucastnene ale nevie co mate robit so zivotom, viem za knazom idete nic, tiez, zase ti len na vieru , chcem mat dieta rodinu , cakala som ze mi psychiater a psycholog ci viera pomožu,ale nepomohli, k alkoholu klesnut nechcem, dost co rodicia chlastaju denne a ja s nimi musim byvat. take hrozne veci sa mi stali v zvote, ze sa vbec cudujem, ako je mozne, ze to Boh dopustil...neviem nejaka zena co tiez je tu takto tazko skusana ako ja ? ja neviem kde hladat pomoc, rozmyslala som ze vstupim do radu mnisok ale t o je na cely zivot, do klastora tiez nie, nevidim v tom zmysel nic mi nedava zmysel vsetko bolo krasne moj zivot bol nalinkovany, naplanovane vsetko, svadba, krasyn zivot, zivot v zahraničí s milovanou osobou, vsetko stroskotalo, nemam iny zmysel bytia. Chcem urobit nejaky razny sek, odist alebo neviem co so zivotom, mam pocit, ze sa idem zblaznit. Toci sa mi vkuse hlava neviem co robit. Uz neviem co mam vymysliet, zahranicie, klastor, psychiater, nic nepomaha, neviem si najst miesto v zivote a som tak hrozne sama tak hrozne sa sama citim, ja sa akoze nelutujem ani nestazujem, ja len ...chcem uz mat dieta muža 😢 chcem tento zivot s niekym zdielať 😢 nie prezivat, rano sa mi nechce vstat z postele ani. Cakala som, ze i niekto pomoze, Boh, knaz, psychiater, lekar, terapeut, mnich, nikto , neviem co dalej skutočne,

0silvia0
21. júl 2021

@kristianka2255 no ono sa v hlbokej depresii vztahy ani budovat nedaju. Urcite to treba riesit s lekarom ako pise @karelova a ked sa autorka dostane z najhorsieho, treba zacat normalne fungovat. Inak to nejde.

kristianka2255
21. júl 2021

@0silvia0 presne, nasadit liecbu a pracovat na sebe a potom hladat partnera, kamaratky..a ked ma zle vztahy s rodinou, pokusit sa ich napravit a vsetko pojde k lepsiemu.

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kristianka2255
21. júl 2021

@vlcik1 aj ja som taka byvala kedysi, ale ked je niekto uz fakt velmi zle, tak to neni na par pismen na internete, ale naozaj tahat toho cloveka kazdy den sustavne a mozno nikdy nekonciac a nakoniec pochopis ze to nema zmysel, ze musi zacat od seba. 🙂

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kristianka2255
21. júl 2021

@vlcik1 vsak v poriadku, uz som to tu aj ja pisala, ze aj ja mam obrovsku traumu za sebou, ale tak sa snad nejdeme predbiehat kto je na tom horsie. Ide o to, ze kym ona nebude chciet zmenu, tak ju nik z toho nevytiahne, ani ty, ani ja, ani baby co su tu. Vravim, ked je uz takto nadne, tak jej mozes pisat kazdy den povzbudzujuce spravy, dvihat ju donekonecna, mozno sa jej kus ulavi, ale den tu nebudes, dva a ona bude zase tam kde je teraz+ti mozno pribudnu nejake spravy preco neodpisujes a preco tu niesi pre nu, ked si jej "slubila", nakoniec pochopis ze to je hadzanie hrachu o stenu a seba ukratis o mnozstvo casu a energie a este ostanes aj znechutena a po tom vsetkom ti ostane tiez taky nazor.Vsak urcite jej treba antidepresiva, vsak netvrdim ze nie, ak ma malo serotoninu, tak sa to same nespravi, ale musi aj pracovat na sebe, bez toho to nejde. A zaroven by som tuto diskusiu uz aj ukoncila (z mojej strany). Pekny zvysok dna vsetkym 🙂

hylary
21. júl 2021

Najdi si pracu.... hocijaku...

nttnnt
21. júl 2021

ake mas zdravotne problemy??

luccija
21. júl 2021

A tie lieky berieš?čím skôr budeš, tak sa budeš lepšie cítiť, keď budeš stabilizovaná môžeš ísť zase späť do zahraničia či nechceš?Nechce sa mi veriť, že nemáš jednu kamarátku, spolužiačku niekoho....si si nalinajkovala krásny život v zahraničí, ale veď všetko ešte môžeš mať píšeš, že máš 33 r a už vieš, že Slováci sa Ti nepáčia....a von nemôžeš....sama sa limitujes.Zacni hľadať na zoznamkach kamaráta....a lieky ber nepochopila som či ich berieš či nie.Kazdy deň malý kúsok nájdi trocha optimizmu.Aj terapie absolvuj nikto Ti nedá priamemu radu rob to a to....ty musíš cítiť čo chcela a ísť si za tým.Sklamali Tá tvoje ideály, ktoré si si vysnívala, ale život nekončí veď máš super vek

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamka34
21. júl 2021

Rázny sek znamená zobudiť sa a plniť si svoje povinnosti. Voči rodičom, okoliu, domácim zvieratám atc. Nie sme tu len na to aby sme boli šťastní, sme tu na to, aby sme si plnili povinnosti. Nemusí to byť ani zábavné, ani ľahké. Ak máme svoj vek, už sa to od nás očakáva. Ak rodičia pijú, treba od nich odísť, ved to Vás musí ničiť každý deň. Asi tam niekde začína tá mizéria života, v alkoholikoch, ktorí na svet privedú nešťastné dieťa. Neurobte tú istú chybu.

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hylary
22. júl 2021

@taskataska myslis ze to je ona?

kristianka2255
22. júl 2021

@taskataska a sme doma 🤭😀

hlupa_troska
17. júl 2023

ahoj, je mi luto, co ti teraz poviem, ale neviem, ako ti pomoct.. ide o to, ze za prve, nemas pocuvat zle reci a ludi, co ti nepomahaju (hoci to o sebe s radostou tvrdia). Nechcem ta sklamat, ale ludia oznacujuci sa za pomahajucich odbornikov pomahaju len, ked sa im vies zarucit, ze sa oni za teba mozu zarucit.. strucne a jasne, kym vykazujes problematicke spravanie vhodne pre ich diagnostiku (psychiater, psycholog ,socialnik, kňaz, lekar, pedagog ...), budu hodnotit vzdy patologiu. A ze preco? No preto, lebo je TO ICH PRACA... (doslova) To je to, co skutocne robia... cakaju, kym si budes vediet pomoct sama a popritom ta budu "drazdit" kolko toho zvladnes.. hovoria tomu terapia, ale v skutocnosti su to "vymietaci a nositelia zla". (SVETLONOSI) Toto je moja osobna skusenost... preto je tolko bezdomovcov a dusevne chorych, nezvladli svoj zivot, ak nasli podporu, nezvladli svoje pocity, emocie, pracu, vztahy, a nezvladli sa dostat z tazkej situacie, odolavat poskodzovaniu, vyvijat sysifovske usilie a ist cez nich dalej, ide o to, ze ak ti nesposobuje ujmu niekto druhy, bez tvojho pricinenia, nebudu ta chranit a opatrovat, pretoze to musis od 18tky podla zakonov sama pripadne s rodinou, hovoria tomu zodpovednost, povinnost a schopnost (sposobilost na pravne ukony), co je v podstate vsetko, s cim sa v zivote stretnes. Mozno si si naivne myslela, ze zivot je nieco ako romanticky film, alebo Bozi dar (mal by byt), lenze nie je. Je to schopnost riadit sa pravnymi normami, starat sa o seba, starostlivost o deti a partnerov, rodicov,... byt prospesny druhym a zit dobry zmierlivy zivot vo vztahoch s druhymi, lebo ludska spolocnost je system (normativny) a zavisly, jeden bez druheho nevie dlhodobo prezit. Je to ako riadena samovrazda. Ale ty chces zit ako vsetci ludia.. a byt stastna ako vsetci ludia... a potom ide este o to, vediet si vybrat cestu za stastim a kracat po nej, lebo nikto ti nic neda zadarmo, ak ano, stane sa to zriedka a nesmies sa na pomoci a daroch stat zavislou... Len o to vsetkym ide.. aby z teba bolo viac úžitku, ako problémov s tebou.. tak sa ti začne darit a začnú ti aj oni pomáhať. Nejde o to, že musíš niečo vytvárať, len musíš byť užitočna, a keď ti niekto ponúkne niečo, zobrať si menej ako môžeš dať, lebo ver mi, málokto ti dá niečo zadarmo, a nebude za to nič chcieť, to sa ti jednoducho neudeje, ľudia sú k tomu programovaní a odmietajú dávať a nedostávať. Mne sa napríklad stalo, že hoci som dala, bolo to ohodnotené ako (veľmi nízka hodnota) pre účastníka, preto neber nikdy od nikoho nič, čo nemôžeš vrátiť okrem jedla, to je na prežitie, ale aj za to budú streetworkeri, socialka, manzelia, rodicia, surodenci,... vzdy nieco chciet, pozadovat
Ak nedostanu, zbavia sa ta, lebo im bude vtlacane, ze si problem a maju sa ta zbavit. Je to krutost, svinstvo, ale ti ludia skratka vyznavaju hodnoty ochrany vacsiny (spolocnosti) a nie jednotlivca. A ty si jednotlivec, vyclenila si sa zo skupiny "snazivych". Co sa tyka vztahu, sama potrebujes pomoc, ale ludia vzdy, vzdy, vzdy, budu programovani, couchami, socialnikmi, terapeutmi, nieco pozadovat a chciet a vymietit pomoc nezistnu. Ak si myslis, ze niekto niekomu pomaha, lebo je to chudatko, nerobi to. Chce ta vyuzit a chce, aby si mu za to nieco dala. Prepac, nechcem, aby si sa po tychto slovach zabila, alebo si ublizila, lebo to hovorim tvrdo a kruto. Ale ono to tak je. Tento system to tak nastavuje. System su ludia, co ho riadia a koordinuju (system je stat a ludia vyznavajuci a podporujuci system). Viem ti dat, iba jedinu radu, ktora aj ked v malom.. pomoze vzdy, trosicku, ale vzdy ti pomoze... v jednani s ludmi a systemom... Bud vzdy mila, usmievaj sa vzdy (na budovatelov systemu), a ak chces mat muza, partnera, priatelov, daj im co chcu, ak to tebe nerobi problem.. neporusuj zakon, neprenasleduj ludi so svojimi tuzbami a potrebami, ale vzdy raz poziadaj o pomoc, alebo o lasku, alebo o zdielanie.. a daj im za to co budu chciet.. ved si dennik, a do neho si zaznamenavaj, co si cez den dostala (hovoria tomu dennik vdacnosti a planovac snov) a co si dala, prip. si oznac, stupnicov 1+++++5, aku hodnotu by to pre teba malo... Vo vztahoch mas zial len taku hodnotu, aku mas sama pre seba alebo pre ucastnika vztahu... Prepac, znie to strasne, ale prechadzam tym, a hovorim ti, ze to tak funguje uplne vsade a takmer uplne u kazdeho