Ako zvládnuť nespavosť?

miriam17
2. aug 2006

ahojte mamulky a tehulky 😉 mam na vas otazocku ako ste zvladali nespavost? 😒 pretoze ja v poslednej dome si pospim poobede tak 1.hodinku......a vecer chodim spavat az okolo 22:30..........a takisto spim iba hodinku a znovu sa pebudim ...poradte my ako mam zaspat aspon na 3-4.hod. ☹ .........dakujem vam vsetkym za vase odpovede 😀

adetka
2. aug 2006

Aj ja mam ten isty problem... ale to asi posledny tyzden, dva ... v noci sa budim aj 5 krat ... ☹

peha
2. aug 2006

prave sa idem najest a idem si lahnut 😵 😵 😵

nelika666
2. aug 2006

ja som mala pravidelne budicky o pol stvrtej rano stale.. zobudila som sa a uz som nemohla zaspat ale nejak ma to preslo po mesiaci.. nastastie

miriam17
autor
2. aug 2006

snazilky a tehulky 😉 ...ja ma take budiky ze si pospim naj viac 1-2.hod 😅 ....a potom sa prehadzujem zo strany na stranu......ja si myslim ze to kvoli tomu ze ma moj drobcek velmi kopka....... 😀 ..ale to je aspon dobre znamenie ze s nim noic nieje a ze je ..ok 😀

dorotka
2. aug 2006

ja sa budim za noc aj trikrat pustim si telku potichu nadstavim 30 minut a za ten cas sa mi aj niekedy podari zaspat ked nie nadstavim dalsich tridsat a spim do dalsieho zobudenia nastastie manzelovi to nevadi

icha5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wladka
2. aug 2006

no my sme uz pokrocilejsie...ale inak ja spavam velmi dobre, na to ze pocujem staznosti, ze ostatne nemozu spavat..ja sa zobudim v noci cca 3x, a to na WC, a aj vtedy ked malinke tlaci na jedno miesto, vtedy sa musim prehodit na druhy bok...

a co sa mi aj osvedcilo, ze sa napapkame okolo 19,30, a uz po tej hodine nic nejeme, len si dame poharik mliecka, zaspavam okolo polnoci...skus to aj ty tak..mozno to zabere...raz som skusila to, ze som jedla neskoro vecer, a vobec som nespala..tak radsej ani nejem...

bubonic
2. aug 2006

tak to ja mám opačný problém - spala by som ako medvedík 24 hodín. 😀

wladka
2. aug 2006

ty si este cerstva tehulka..to aj ja som spavala v jednom kuse..aj v robote ak sa dalo..barskde..

samuelko
9. aug 2006

ahojte tehulky 😵 v prvych mesiacoch som aj ja spala 20h denne,ale to rychlo preslo.ako brusko zacalo rast tak aj spanok bol horsi.casto sa budim na wc za noc aj 4-5 krat.ale uz nie dlho do 14.oktobra a bude to chlapcek 😎

barunka
9. aug 2006

baby, ani neviete, ako by som s vami menila. radšej trpieť na nespavosť, ako mať kúsok od seba niekoho, kto mi nedovolí spať...

renca3
9. aug 2006

No to s tym spanim je bieda. Syn ma sice uz 2,5 roka, ale este stale sa v noci aj 2x zobudi na WC a tak. To potrebujem aj ja. Ale ani nepocitam, kolkokrat sa zobudim na kopanec v brusku. Najprv to bolo horucim pocasim. Teraz je vonku fajn, ale aj tak sa prehadzujem.

adelia
9. aug 2006

Ahojte, no čo vám budem písať o nespavosti 😝 ...pozrite na čas, kedy sem píšem /zásadne po 22:00hod/ 😉 😀 ...to už sa doma nenájde nikto, koho by som otravovala 😅 😀 😀

zuzka111111
10. aug 2006

ahojte nespavost je aj moj pripad vecer chodim spinkat okolo 23.oo a neskor a viem v pohode spinkat tak hodinku dve a potom sa prehadzujem a prehadzujem o 4 rano mam pocit ze uz som vyspata a potom cez den o 10 som znovu mrtva to je uz asi priprava na malicku 😠

samuelko
17. aug 2006

ahojte
včera som išla spať okolo 4-tej ráno,to je hrozné.Potom na druhý deň ma príšerne bolí hlava,ja som ztoho hotová 🙄

masinka
17. aug 2006

ja chodim spavat tak okolo polnoci a vstavam o druhej, stvrtej a siestej na WC a o 7:00 ked sa mam chystat do roboty som ako zbity pes
ale nastastie aspon so zaspavanim problem nemam, len lahnem a som mimo, len keby som sa potom stale nebudila ☹

tonicka
17. aug 2006

Ahojte, pridám sa k masinke, akurát je idem spat o 11 a vstavam o 1, 3 a 5 na WC, pol hodky pospím a budím sa uz týzden pretože tlačím mimi. Dnes to bolo dosť zlé, od vaječníkov až po rebrá dosť silná tupá bolesť ako keby svalovica. Cez deň to nemám. Mozem spať len na ľavom boku alebo v polosede ☹

katakata
18. aug 2006

barunka to nehovor ani zo srandy s nespavostou mam dlhodobé problémy a skoro som sa z toho zbláznila...vies si predstavit ake to je tri noci nezazmurit oka? a potom moct spat len na pilulach? je to strasne, kazdy kto má zdravý spánok by si to mal vázit...ja som musela dokonca do nemocnice...

yesno22
18. aug 2006

pridam sa do klubu nespavych, ak mozem 😀 vcera som si lahla "uz" o pol desiatej, do jednej som nezazmurila oko, bola som 3x na WC, potom som pravidelne kazdy hodinku a pol spala a chodila cikat ☹ dnes mam hlavu ako balon 😠

laurajana
18. aug 2006

ahojte babenky napodobne, dnes som nejak divne vstala takmer o 6:00 inac spavam aj do 11:00 vsak potom sa uz nevyspinkam...s mocovym mechurom je to zaujimave, co kop - to cik 😀 Inak je tu niektora, ktora casto pila kavu a teraz uplne pocas tehu ju nemusi?

tonicka
18. aug 2006

laurajana, ja, ja som s tou kávou. A milovala som smrťáky. A teraz nemusím. Manžel ničomu nerozumie 🙂 Mavali sme takých 5 silných káv za deň.

laurajana
18. aug 2006

tonicka, no 5 som ich nemusela, mne stacili tak dve a teraz mi ani ochutnat na chut nepride, ked pije manzel...skratka tehotenstvo je zaujimava vec, ako niektore "navyky" meni 🙂 ...a ani nepocitujem nejaku bolest hlavy, alebo unavu, ked ju nepijem-zvlastne

tonicka
18. aug 2006

yesno, ja som sla o 11. ale s tou hlavou som na tom rovnako. Achce sa mi spať, keď nečítam alebo neťukám, tak spím 😒

m.andrea
18. aug 2006

Ahoj Laurajana, ten prípad s kávou som ja, denne som vypila aj 3 šálky a teraz mi vôbec nechutí, úlne som ju odstavila, miesto nej pijem bylinkové čaje

laurajana
18. aug 2006

ja uz ozaj musim odpadavat, aby som zaspala, ja neviem cim to je, ci sa musim ozaj "utahat" aby som zahajala...a to WC v noci to ma vie najviac nastvat, pride to vzdy vtedy ked clovek konecne zaspava 😀

yesno22
18. aug 2006

tonicka, ja som sa rozhodla, ze nepojdem teraz spat, az poobede...aby to nedopadlo rovnako ☹

tonicka
18. aug 2006

Mna tiez hlava nebolí lebo nemám kávu, mám skor migrény keď sa mení počko. To som pred tým mávala len zriedka. 🙂

yesno22
18. aug 2006

hmm, mi hovor....ja som kvoli hlave minuly rok marodila 2 mesiace, migreny to vraj neboli ale ani mi nezistili, z coho to bolo....teraz je to podstatne lepsie,no zas mam trosku vyssi tlak, aby sa to nevratilo ☹
ako riesis migrenu? "klud a ticho na lozku"? 🙂

samuelko
18. aug 2006

ahojte babenky,ja som tiež denne vypila 3 -4 kávy a teraz ju ani cítit nemozem,ani ked si ju varí manžel.No a čo sa tíka toho spánku,ja pravidelne kazdý den chodím spavat po polnoci a aj tak je to na ... lebo sa prehadzujem do pol druhej minimalne. ☹

laurajana
18. aug 2006

samuelko, napodobne, ale niektora noc je u mna taka, ze spim ako drevo, ale teraz sa to uz neda hovorit, jednoducho sa blizi porod, tak je to urcite tym...prehadzujem sa ako taky mech 😎