Akou vakcínou momentálne očkujú 1. skupinu (zdravotníci, DSS, ľudia s priamym kontaktom...)?

16. apr 2021

Dobrý deň, má niekto prosím info, akú vakcínu podávajú ľuďom z 1. skupiny? Ešte v januári to bol Pfizer, vtedy som na očkovanie ešte nemohla. Teraz, po pôrode sa už plánujem dat zaočkovať, aby som stihla obe dávky, kým nastúpim do práce po pol roku. Moja Dr nemá info, aké vakcíny sa teraz podávajú, ale po pôrode vraj rozhodne neodporúča astru. Na korona gov sú pre všetky kategórie vypísané, ktorou vakcínou sa očkuje, okrem 1. skupiny, kde patrím.

Nepýtam sa na názor na očkovanie, tak prosím iba komenty k veci. Ďakujem

ivetka_kamo
16. apr 2021

Ja patrím do tej istej skupiny a zatiaľ žiaľ podľa veku mi ponuka astru. Tou sa zaočkovať nedám

tarrra
16. apr 2021

Aj ja patrím do tejto skupiny, včera som mala druhu vakcínu, obe boli Pfizer.

ivetka_kamo
16. apr 2021

@tarrra ale to ešte zrejme platilo to prvé prerozdelenie

ivetka_kamo
16. apr 2021

@tarrra ja tomu inak nerozumiem, raz to dávajú prvej skupine, nech v tom láskavo aj pokračujú

terina25
16. apr 2021

Ockuju astrou. Prave preto aj ja cakam,lebo astru nechcem

tarrra
16. apr 2021

@ivetka_kamo asi áno, ja neviem. Ja som rada ze to mam za sebou, bolela ma ruka včera dosť, dnes už trochu menej.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mogaa
16. apr 2021

Už to ide len podľa veku, čiže pod 60 je Astra....ale ak si z 1skupiny vieš sa prihlásiť ako náhradník - nemocnice Pfizer, polikliniky Moderna - len nečakaj že to bude hneď, môžeš čakať aj mesiac aj dva....

ivetka_kamo
16. apr 2021

@mogaa to mi neprekáža

autor
16. apr 2021

@mogaa ďakujem za tip. Je taká kolonka, kde si to naťukám? Ja by som bola rada, keby to mám do konca októbra komplet za sebou, pred tým, ako nastúpim do práce. Astru nemôžem, vzhľadom na to, že počas tehotenstva som mala problémy, bola som sledovaná aj na hematologii. Vraj by sa astra tak ci tak nemala podávať niekoľko mesiacov po pôrode

nevenka
16. apr 2021

Kde si to citala? Ja som tiez po porode 4 mesiace, ale dojcim. Muz bol ockovany s Astrou ako nahradnik z rizikovej skupiny, ale ja sa Astry bojim, kedze som mala komplikacie s krvnym tlakom a este to nemam uplne ok, kvoli hemangiomu a zvysenym krvnym dostickam. Plus recidiva autoimunitneho ochorenia - stitna zlaza, ale hypertyreoza, vysoky tlak a tep, bolesti svalov, oci. Takze zatial sa len "obzeram", ale Astru pravdepodobne vylucim kvlli tomuto.