Akú kozmetiku proti vráskam?

marikap18
12. apr 2014

Ahojte maminy,
o chvilu bude mat 30 rokov a napadlo mi, ze zacnem pouzivat krem proti vraskam. Nie som expert v ziadnych kremoch, ale rada by som pouzivala kozmetiku, co je vyrobena-lisovana za studena. Chcem nieco, co nie je drahe a potesim sa vasim tipom na kremy, skusenostiam a radam.
Dakujem

marikap18
autor
16. apr 2014

@sintra Dakujem za vysvetlenie, zatial som sa rozhodla tak, ze pojdem si pozriet tu balea do DM a uvidim, co dalej

mafin152
16. apr 2014

hydraluron 😉

stanislavao
16. apr 2014

@navan mne osobne nivea nepomaha ziadna. a to som uz mala par krat kadejake novinky z reklamy. ja mama velmi rada kremy Ryor - maju aj taky mastnejsi na velmi suchu plet. teraz som si kupila Dermacol botocell, tak uvidim. reklamu ma velmi lakavu. a na mastnu plet je dobry aj Loreal s materskou kasickou. ten je jemny, vlacny, prijemny - pouzivam ho v zime. Ryor je pre mna najlepsi. drahe znacky, ako bioderma, vichy a pod nekupujem. to je hrozne moc penazi.

niki101988
16. apr 2014

@viera27 Hydratácia z vnútra už dávno neplatí. Cca do 22 rokov som sa velmi nekrémovala až som svoju pleť dohnala k atopizmu takmer. Pila som denne kvantá vody a čajov, lebo veď piť stačí. Dnes už každá normálna a stále vzdelávajúca sa kozmetička a dermatologička povie, že o pleť sa treba starať predovšetkým z vonka. Je to ako s domom keď praská fasáda nebudeš maľovať a špárovať z vnútra

viera27
16. apr 2014

@niki101988 pokozka je ziva bariera, reagujuca ako na vonkajsie vplyvy, tak aj na vnutorne. fasada je nemenna. To si nedala dobry priklad.
Prave pokozka je velmi nachylna na vnutorne prostredie a reaguje na jeho vyvazenost. Typickym prikladom je tvorba akne v suvislosti so stravou, alergicke reakcie, ekzemy, virusove ochorenia - to vsetko sa prejavi ako prve na pokozke zvnutra - von. A sice mazanim tieto priznaky odstranis, ale pricina zostava. Rovnako je to aj s hydrataciou. Z vonku jedine co vies potlacit su vonkajsie vplyvy prostredia, mechanicky odstranit a vyplnit vrasky , pripadne sa pokusit doplnit prirodzene latky, ktore posobenim veku ci zlej zivotospravy uz nie su produkovane v pozadovanej kvantite a kvaite samotnym organizmom (a to je prave kolagen, elastin, kyselina hyaluronova. Normalne sa nachadzaju a produkuju vo VNUTRI tvojej pokozky.).

viera27
16. apr 2014

@niki101988 skor to mas ako s bolavym zubom. Zvonku vies dodat tabletku od bolesti, ono fakt ten zub ani nemusis chvilami citit. Ale pricinu to neriesi. Zato ked sa preventivne staras o chrup a nenapchavas sa tolko cukrom..... SAmozrejme, kazom sa nie vzdy vyhnes, ale je to uplne o niecom inom 😉

niki101988
16. apr 2014

@viera27 tak u mňa si s tým zubom nedala dobrý príklad. Starám sa o ne najlepšie ako sa dá u zubára som každý mesiac a aj napriek tomu katastrofa 😀 Samozrejme ako vraví zubár v mojom smere už veľa robí aj genetika, úprava stravy je samozrejme jasná v prípade zubov aj kože. PO každom všetkom čo zjem ak nemám možnost umyť zuby tak si vypláchnem ústa, hygienička nemá vzornejšieho pacienta, kefku mením každý mesiac a už som z toho nešťastná niekedy

viera27
16. apr 2014

@niki101988 jasne, ked je genetika proti, to sa mozes aj na hlavu postavit 😀. Ale by si videla, ako by to bolo kebyze sa este ku genetike prida aj nestaranie 😀 .

niki101988
16. apr 2014

@viera27 a teraz nazad k pleti. Nie je nič krajšie ako keď mi niektoré FASÁDOVÉ známe povedia mne Ti na tú pleť nič nie je dobré. Len zabudnú dodať že ich tvát bez makeupu nebola posledných 10 rokov, takže bleee
Nestarať sa o zuby a ruky mi príde hrozné a ak je to ešte žena tak bleeee

bluka2
16. apr 2014

@marikap18 Skus si dat na tvar a krk (pripadne aj ruky) cisty arganovy olej pred spanim. Najlepsie co som kedy vyskusala.

viera27
16. apr 2014

@niki101988 mna to inak vie najviac zaujat vo fitku. Na orbitreku sa to poti, plne namalovana, z make-upu mapy, slzi si do maskary, no hruza. Ani utriet pot si neutrie, vsak aby jej tvar nezliezla 😀. To ze bez sprchy ide domov je uz len ceresnicka...

marikap18
autor
16. apr 2014

@bluka2 O arganovom oleji som este nepocula, skusim prestudovat...

briketa
16. apr 2014

@marikap18 arganovy olej je vyborny na vlasy, odnepamati ho pouzivaju tmave zeny na afrovlasy. nie je to ziadna novinka ani zazrak, je to normalne olej ako keby si si davala na tvar ine oleje - mandlovy, z hroznovych semienok, kokosovy atd...

ziadny krem proti vraskam neexistuje, avsak je velmo dolezite hydratovat plet.

bluka2
16. apr 2014

@briketa @marikap18 hej, ano tak je to: hydratovat! Aj ten z hroznovych semienok je fantasticky. Na noc nieco z toho najlepsie (moj nazor). Na den nejaky kvalitny krem s UV flitrom, z dlhodobeho hladiska este to pomaha...

nutrimas
30. sep 2014

Hydrataciu a ozivenie pokozky pomoze dosiahnut unikatna metoda prirodneho osetrenia, tzv. Biofaza od znameho ceskeho vyrobcu Nobilis Tilia. Pozostava z jednotlivych ser, z ktorych kazde ma iny ucinok na plet, nanasaju sa v urcitej naslednosti. Viac info najdete na nasej stranke:
http://www.nutrimas.sk/BIOFAZA-c15_105_2.htm
Odporucame tiez hyaluronove serum, ktr. doda pokozke hebkost, pruznost a zaroven ju hydratuje.

lalanka
23. jan 2015
Používateľ lalanka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od lalanka.

Baby aku kozmetiku pouzivate proti vráskam? Njalepsie aby bola bez vone lebo mi je z voni momentalne dost spatne 🙂

le4
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barbyes
23. jan 2015

@bluka2 môžem sa spýtať kde kupuješ tie oleje? ja by som už tiež niečo potrebovala riešiť lebo sa mi robia vrásky na čele aj okolo úst 😢 a niečo 100-ne prírodné určite uprednostním..

womankc
23. jan 2015

@bluka2 ak sa smiem opýtať , akú značku arganové oleja používaš, ja som si kúpila na vlasy nejakú taliansku značku od známej kaderníčky a že je to na všetko . tak som použila aj na ruky aj na dekolt, ale strašne mi tam čosi vadilo. Mám citlivú pleť . ďakujem

womankc
23. jan 2015

@marikap18 mne výrazne stlmil vypadávanie vlasom a celkovo zmenili kvalitu , Jedna pani na varech / pod nickom eldina / často pridáva aj zdravé recepty na liečenie a ona uvádzala , že naj čo je na pleť je čistý panenský olivový olej............................. ja som skúšala kokosový olej , ale mne sa zdalo, že ruky mi vysušuje práve . ..

womankc
23. jan 2015

@bluka2 vidíš olej z hroznových jadierok som mala v kuchyni, no niečo fantastické to bolo ľahké , keby viem, že môžem natierať.............. 🙂 to ma ani len nenapadlo

womankc
23. jan 2015

@barbyes všetky kúpiš v zdravej výžive, teda aspoň ja som kúpila v takej predajni .

bluka2
23. jan 2015

@barbyes
Na oleje nemam nejake oblubene nakupne miesto, vzdy sa len presvedcim, ze su 100% prirodne a nie iba kozmetika s povedzme arganovym olejom a okrem toho 1000 inymi zlozkami, z coho polovice nechapem... Konkretne v lekarniach zvyknem mat stastie, alebo v auparku/eurovei v bioobchode, alebo objednat cez net. (Este Weledu kupujem pre babo v DMke... )
@womankc
Ano, hroznovy je fantasticky, ani ja som nevedela, az raz na dovolenke v azii som sa priucila... Tam som zenam vobec nevedela odhadnut ich vek, tajomstvo: hydratacia tymi olejmi. Vraj 🙂
Arganovy som mala predtym od Saloos, teraz mam nejaky bez znacky (odliali mi 100ml vo viedenskej lekarni), ale ten dost smrdi, tak ked ho dopouzivam, kupim si zas ten saloos, alebo iny.

Ak najdete nieco dobre, dajte vediet, vyskusam aj ja..

bluka2
23. jan 2015

@womankc Olivovy je fajn, ale tiez ho dost citit :D

nikol6452
25. jan 2015

ak by ste chceli nuxe vyskúšať vzorku, tak vám ich môžem predať

ita111
25. jan 2015

hyaluronovú, ale zvnútra v tobolkách,veľa vody, a kvalitný očný krém 🙂

womankc
26. jan 2015

@bluka2 hej , ale ten čistený z lekárne nie je až taký smradľavý .

mikapikamikapika
31. jan 2015

100% arganový olej, pak jsem objevila Marula Gold 100% přírodní elixír na pleť a ten je přímo zázračný, je to olej z nějakých plodů ekologického madagaskaru..... jo a nedám dopustit na kosmetiku - po vašem - kozmetika so slimačim slizom? 🙄 krom protivráskového efektu mi pomohla eliminovat akné... mám vyzkoušenou značku Victoria Beauty. nevím, zda se u Vás dá sehnat, u nás jen na internete salondoma.cz

simonka77
31. jan 2015

ja nedám dopustiť na očný krém od CHANEL-u, denný rovnako, nočný na vrásky mi naopak vyhovuje NIVEA. sto ľudí, sto chutí, a nie každému sadne to, čo inému. Chanel používam už snáď tri roky a som maximálne spokojná))

alaguema
31. jan 2015

súhlasím s babami, ktoré nedajú dopustiť na pitný režim. Ja by som dodala: kvalitná strava, veľa zeleniny, ovocia, ja dopĺňam pangaminom - pivovarné kvasnice, úžasný a prirodzený zdroj vitamínov b, minerálov a iných mikronutrientov, skvelý na vlasy a pokožku a pomerne lacný. Z vonku používam sérum zell aktiv od alverde a na to bi-oil večer a ráno sérum a na to alverde anti.aging Q10 beauty balm aroniabeere, je to niečo na spôsob BB, ale ešte menej kryje, na bežný deň ideálne pre baby, ktoré nemajú rady, alebo nepotrebujú 😉 silné krytie. Výborne hydratuje, je ľahký, tiež nemám rada mastné krémy. Raz týždenne dám masku a sem tam na ňu posvietim biolampou, ale nie som taká disciplinovaná ako by som mohla byť 😀 a zvažujem dermaroller...máte s ním niekto skúsenosť? Vyhliadla som si ten od medik8.